В Україні з'явиться сімейна освіта та педпатронаж

Міністерством освіти розроблені зміни до Положення про індивідуальну форму навчання

В Україні з'явиться сімейна освіта та педпатронаж

Міністерством освіти і науки запропонований для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах». Документ визначає нові форми та порядок індивідуального здобуття середньої освіти.

Зокрема, планується, що відтепер в Україні до індивідуальної форми здобуття освіти належатимуть екстернатна, сімейна (домашня) освіта, а також педагогічний патронаж.

Екстернатною формою здобуття освіти матимуть змогу скористатись учні, які із поважних причин, зокрема, станом здоров’я, перебування за кордоном або на неконтрольованій території або на території населених пунктів на лінії зіткнення не можуть відвідувати навчальні заняття або не можуть пройти річне оцінювання.

Здобуття освіти за сімейною (домашньою) формою стане можливим для осіб, батьки або інші законні представники яких виявили бажання організовувати освітній процес самостійно. Разом з тим, відповідальність за здобуття дітьми освіти на рівні не нижче державних стандартів нестимуть їх батьки або інші законні представники.

Педагогічний патронаж може бути організований для здобувачів початкової та базової середньої освіти, які проживають у селах і селищах, коли кількість учнів у класі закладу освіти становить менше 5 осіб, осіб з особливими освітніми потребами або здобувачів освіти, які за станом здоров’я не можуть відвідувати заклад освіти.

Здобуття освіти за формою педагогічного патронажу передбачає організацію освітнього процесу в умовах, найбільш сприятливих для дитини, у тому числі вдома або в закладі охорони здоров’я. Також патронаж передбачає можливість періодичного включення учня до класного колективу з метою соціалізації та взаємодію педагогічних працівників із закладами охорони здоров’я, закладами соціального захисту дітей, інклюзивно-ресурсними центрами.

Для забезпечення зазначених форм індивідуальної освіти можуть використовуватися технології дистанційного навчання.

Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах також визначає особливості кожної із форм здобуття індивідуальної середньої освіти.

Громадське обговорення проекту наказу МОН триватиме до 10 грудня 2018 року. Зауваження та пропозиції можна надсилати на e-mail: linnik@mon.gov.ua або storchak@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
19.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Знакомая учительница из поселковой школы рассказывала, что каждое утро у нее начинается с обхода дворов и приглашения детей в школу. Родители не всегда отпускают. Одна мать ругается, говорит: " Та вона мені нужна за скотиною глядіти. Роботи багато по господарству! Яка школа?" Так может мать права? Такие девчонки и себя прокормят и страну
Тетяна
Я вчитель біології та хімії цього літа їздила на заробітки до Польщі, працювала на заводі 12 годин, але я не виснажувалась так морально як в школі і зарплата в 3 рази вища. Повернувшись додому, я ввійшла в глибоку депресію через те, що маючи за плечима 2 вищих освіти, а як виявилось, що користі з них ніякої. Так до чого я це все, як показати дітям перспективу в країні, коли вони закінчать навчання? А
Тетяна
Я педагог в маленькій школі з 10 літнім стажем і я тільки за щоб щось змінювалось в освіті. Для деяких учнів школа - марна трата часу, бо, а ні книжок ,а ні зошитів не носять, а що говорити про домашні. Я і двійок не ставлю, бо ще й на уроки перестануть ходити. Сама мрію про сімейну освіту, бо там дитині дадуть, що їй потрібно в майбутньому і не доведеться шукати репетиторів. Діти сьогодні інші, а вчителі ще колишні.
Родитель
Полностью приветствую семейное образование. Очень хотелось бы, чтобы были разработаны интернет - уроки по каждому предмету для всех классов соответственно школьной программе. Такие уроки должны содержать видео-ролик с объяснением учителя, конспект урока, ссылки на материалы по теме урока, а также тренировочные и контрольные задания в тестовой форме. Надеюсь, что министерство не будет останавливаться в своих начинаниях. Главное - не слушать нытье учителей, они в переменах не заинтересованы.
Местный
Для Родитель: вот вы этим и займитесь. Домашнее обучение - это уже нагрузка на вас, а не на учителей. Очень интересно будет посмотреть результаты ЗНО первых подобных домашних учеников. Несколько потоков диких провалов и родители прозреют.
Родитель
Для Местный: Если вы до сих пор не знаете, что подобные интернет-школы уже давным- давно существуют в других государствах, то ясно, что вы за учитель. Это еще раз говорит о том, что из школы нужно уходить. Практически каждый день у моего ребенка из 7 уроков нет двух по вине учителей. Не говоря уже о качестве преподавания.
Оксана
Для Местный: Коли ми нарешті помилуємося результатами ЗНО наших вчителів? До речі, в Росії нещодавно було проведено ДОБРОВІЛЬНЕ анонімне тестування викладачів шкіл. Провалили іспит 55% математиків! Коли вже за вас візьмуться! Оце вже батьки прозріють!
Коментувати
Катерина Дзюба
А як цей документ буде стосуваться дітей 5-річного віку, освіта яких, за чинним законодавством, є обов,язковою?
Лілія
Це говорить про те, що в селах поступово зникнуть початкові школи. А з часом і села. Про дітей ніхто не думає, тільки думають як економити гроші державі. І взагалі що робити вчителям у маленьких селах? Я в шоці!
О-хо-хо
Сімейна медицина... Сімейна освіта... Вони що - сестри?
1
А оплачуватись патронаж як буде? За три копійки хай міністерка та інші прихвостні самі попід хатами тиняються