Середня освіта в Україні стане інституційною

Міносвіти розроблене положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти

Середня освіта в Україні стане інституційною

Міністерством освіти розроблене положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти. Документ оприлюднений на сайті відомства для громадського обговорення.

Новацією документа є створення умов для впровадження нової форми здобуття загальної середньої освіти – мережевої.

Отже, до інституційної форми здобуття середньої освіти в Україні належатимуть очна, заочна, дистанційна та мережева.

Основною формою здобуття повної загальної середньої освіти відповідного рівня є і залишиться денна форма. При цьому, школи матимуть можливість створювати класи або групи з вечірньою, заочною, дистанційною формами здобуття освіти, а також укладати договори про організацію мережевої форми здобуття освіти з іншими суб’єктами освітньої діяльності.

Відповідно, батьки дітей зможуть обирати очну, заочну, дистанційну або мережеву форму здобуття загальної середньої освіти. Результати навчання дітей, які здобувають освіту за інституційною формою, мають відповідати вимогам відповідних державних стандартів загальної середньої освіти.

Очна (денна, вечірня) форма здобуття загальної середньої освіти

Здобуття загальної середньої освіти за денною формою може бути організовано для осіб від 6 років, які навчаються у 1-11 (12) класах.

За наявності достатнього та високого рівня навчальних досягнень здобувачі освіти за вечірньою формою зможуть прискорено завершити здобуття повної загальної середньої освіти.

Підсумкове оцінювання навчальних досягнень здобувача освіти та його атестація здійснюється на загальних підставах.

Заочна форма здобуття освіти

Особи, які завершили здобуття початкової освіти, можуть продовжити здобуття базової та повної середньої освіти за заочною формою.

Заклади освіти можуть організовувати здобуття освіти за заочною формою незалежно від місця проживання та верхньої межі віку здобувачів освіти.

Навчання здобувачів освіти за заочною формою відбувається сесійно.

Для організації здобуття освіти за заочною формою школа може мати у своєму складі навчально-консультаційні пункти, на базі яких організовуються групові консультації та заліки, що складаються всіма здобувачами освіти.

Дистанційна форма здобуття освіти

Дистанційне навчання може бути реалізовано шляхом застосування дистанційної форми, як окремої форми здобуття освіти, або використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання за різними формами здобуття освіти, зокрема вечірньою, заочною, мережевою або індивідуальною.

Рішення про організацію здобуття освіти за дистанційною формою у закладі освіти має ухвалюватись з урахуванням необхідних матеріально-технічних, кадрових та інших ресурсів.

Для організації дистанційного навчання, як окремої форми здобуття освіти, у закладах освіти можуть створюватись класи або групи з дистанційною формою навчання.

Мережева форма здобуття освіти

Для організації здобуття освіти за мережевою формою заклад освіти має залучати інших суб’єктів освітньої діяльності, що діють на підставі відповідних ліцензій.

Із метою використання додаткової матеріально-технічної бази у разі потреби до мережевої взаємодії можуть залучатися заклади культури, фізичної культури і спорту та інші юридичні особи, залучені до діяльності освітнього округу, міжшкільні ресурсні центри, наукові установи тощо.

Метою організації мережевої взаємодії між суб’єктами освітньої діяльності є залучення та використання додаткових ресурсів (кадрових, матеріально-технічних, навчально-методичних, інформаційних та інших), необхідних для забезпечення якості освіти.

Здобуття освіти за мережевою формою може організовуватись як для класів і груп, так і окремих учнів з метою забезпечення їх індивідуальної освітньої траєкторії.

Разом з тим, застосування мережевої форми здобуття освіти може поєднуватись із очною, заочною та дистанційною формами.

Базовий заклад, до якого зараховано здобувачів освіти, відповідатиме за здійснення контролю за реалізацією освітньої програми, а суб’єкт освітньої діяльності, що є партнером мережевої взаємодії, відповідатиме за реалізацію її компонентів.

Документи про здобуття освіти за мережевою формою видаватимуться  базовими закладами освіти.

Проект положення про інституційну форму освіти

Зауваження та пропозиції до проекту документа можна надсилати до 14 листопада 2018 року на e-mail: linnyk@mon.gov.ua, storchak@mon.gov.ua або за адресою: Міністерство освіти і науки, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135.

Освіта.ua
25.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Секретар-референт
А мене цікавить, навіщо вчителя задають стільки рефератів. Пропоную скручувати ці реферати трубочкою і в дупи їм засовувати, щоб вистачало!
Освітяночка
Супер!? Тепер нарешті кожен здобувач середньої освіти+батьки зможуть самі собі наваяти освітню траєкторію (мають право за Законом "Про освіту"). Головне, що тепер учні зможуть зранку довше спати (орієнтовно до 12.00), або зовсім не виходити з дому (за виключенням сесійних зустрічей), жити у віртуальному освітньому просторі та ін. Просто настане здичавіння наших дітей... Хто зможе заборонити батькам обрати заочну/вечірню освіту для своєї дитини? А за результати такої освіти відповідатиме школа, до якої "приписана" дитина? А соціалізація особистості, живе спілкування, формування компетентностей для майбутнього через інтерактивні, тренінгові форми навчання? Є вибір і він має бути усвідомленим і відповідальним!
Светлана
Для Освітяночка: По себе судите? Сейчас каникулы - так спите до 12, из дому не выходите? Многие современные дети уже четко знают чему нужно учиться и как будут зарабатывать. В парикмахерской возле моего дома все лето учились у мастеров девочки-десятиклассницы, чтобы через год после выпускного сразу приступить к работе. Даже на училище не хотят время тратить. Пацаны в автосервисах под машинами лежат. Дети хотят учиться у настоящих мастеров, а не у теоретиков-недоучек. Надо менять образование.
Алла Дмитрівна
Для Светлана: от такі то дєвочкі-школьніци приходять у перукарні уродувати наших жінок своїми стрижками. Клацнула пару раз ножицями+філіровка і оппана давай 70 грн!
Мастер маникюра
Для Алла Дмитрівна: К чему написала? К тому, что нельзя стать хорошим парикмахером не зная законов термодинамики или к тому, что у тебя на голове черти что? Научатся, все когда-то начинают. У практикантов стрегутся дедушки-пенсионеры бесплатно
Коментувати
Кира
Учителя, прочитайте проект реформы - заочное или дистанционное обучение предлагается не всем. "Основною формою здобуття повної загальної середньої освіти відповідного рівня є і залишиться денна форма". А вам, я вижу, обидно видеть, что существуют сильные ученики, которые УЧАТСЯ ПО УЧЕБНИКАМ и могут обойтись без вас; ученики, которым стыдно наблюдать, как вы не в состоянии пересказать параграф, доказать теорему, решить задачу...
Витория
Приведу такой пример. В крупном промышленном городе, где я живу, знаменитая спецшкола распускает 11 класс по домам для подготовки к ЗНО уже с нового года. У них всегда высокие показатели сдачи этого экзамена. Спрашивается, зачем нужны школьные уроки? Пусть все дети 10-11 классов утром просыпаются и идут сразу на платное обучение (сами прорабатывают материал). А то и за репетиторство им заплати и официальную зарплату подними! Куда смотрит министерство?! Институционную реформу нужно внедрять и поскорее!
Вчителька
Невже це бачу тільки я - в Україні планомірно йде знищення народу на всіх рівнях і всіма засобами. Інституційна освіта річ дуже на часі, адже є діти геніальні, є діти інтроверти або протилежна категорія, яким важко в колективі, є спортсмени, які у 15 здобувають славу для України і ми всі розуміємо, що до школи вони не ходять... Але, є ще і закинуті села, в яких дитина і хотіла б навчатися, та ніде, от і пригодиться "альтернатива". Все б нічого, але під цей розчерк пера попадуть багато дітей, у яких заберуть можливість навчатися, бо "немає класу, нема дороги, нема автобуса, нема вчителя відповідної кваліфікації" Вже сьогодні 10 клас сільської школи потерпає від профілю, ОДНОГО ДЛЯ ВСІХ, адже вибору немає ні у дітей, ні у батьків, ні у школи. У будь-якому випадку профіль з одного предмету, а ЗНО з 3-х. А стосовно вереску деяких батьків про поганих вчителів - у вас шановні яка освіта і який рівень шкільних знань, оглянутися через плече не прбували? Якби вчити дебілів, то добре, а байдужих?
Елена
Зря все это затевается! Это ваши дети останутся неучами. Они сейчас,на дневной форме обучения ничего делать не хотят. Буквально вчера слышала разговор подростков на автобусной остановке. Зачем мне нужна история,география,физика,химия и матом,я не хочу это учить,а училка посылаю на... Так вы думаете,родители,что пока вы будете работать,ваше чадо будет учиться? Нет. Оно будет в танчики играть. Среднее образование грохнут. Сейчас в 7 классе многие дети по слогам читают - дальше будет только хуже - ни культуры,ни образования. Умы на Украине не нужны. У меня сын в младших классах был на домашнем обучении по болезни и я гляжу,дела нет,он не успевает, т.к. нет конкуренции,он не видит,что есть дети,которые занимаются лучше него.В итоге через полтора года он пошёл в школу,наверстывать упущенное,доганять класс.Я не преподаватель,но мне пригодились все знания,полученные в школе. Я на работе общаюсь с молодежью, они спрашивают,откуда ты все знаешь? Нас этому научили в школе,-отвечаю. Они в шоке.
Агата
Для Елена: Если "сейчас многие дети в 7 классе по слогам читают" - значит в существующей школе не научили. Хотя, сейчас напишут, что родители виноваты. У них, если что-то хорошее - то "говорите спасибо учителям", твари неблагодарные. А если - плохое, то сами виноваты. А сын не успевал, потому, что "по болезни был дома", а не потому что не мог.
Коментувати
Пашка
В Польщі щоб скротити вчителів зробили простіше, ввели початкову освіту до 8 класу, ага.
ВЛАДА
ДОРОГІ ВЧИТЕЛІ, ЧИТАЙТЕ ПРОЕКТ РЕФОРМИ - ДІТИ МОЖУТЬ НАВЧАТИСЯ САМОСТІЙНО, БЕЗ ВАС! ВИ НЕ ПОТРІБНІ ВЗАГАЛІ - НІ ЗА МІЗЕРНУ ПЛАТНЮ, НІ ЗА ВИСОКУ, НІ ЗА ЯКУ!
Тома
Для ВЛАДА: таке може писати тільки невіглас, який далі свого носа нічого не бачить. Якщо ви мама, уявляю яке виховання у вашого дитятка. Повірте, всі вчителі були б вдячні, щоб ви і вам подібні забрали дітей зі школи. Навчайте їх вдома! Але пам’ятайте про Державний стандарт... (це порада). Успіху!!!
ВЛАДА
Для Тома: На мого дитятка вчителі 5 олімпіад повісили тільки в цьому році. Три призових місця. Зараз ще Інтернет - олімпіади пішли. Звичайно, зі школи ми підемо, нехай ваші дупи хтось інший прикриває. Вам теж успіхів. Готуйтеся до сертифікаціі - будуть скорочення, дуже багато вас розвилося.
2222
А хто дітей влада підготував до олімпіад-- може конюх?
Коментувати
£££££££££££
Верещать вчителі - тупість свою показують! Десятиліттями один і той же матеріал викладають! А тут можна зробити крок вліво, крок вправо, простір для творчості освоїти - так вони від цього в ступор впадають! Звикли контрольну роздати і козюлю в носі колупати - так же простіше!
Довжик
Для £££££££££££: А ти хотів, щоб вчителька тобі клізмою контрольну пиркала в мокра біля тебе стояла за 4тис.грн.?
Вчитель
Ось у тебе фунт намальований, подумай навыщо вчителю за такі грошы тебе вчити. Навчання коштує грошей- а за цю злиденну подачку, вчитель тільки і може що козюлю в носі колупати
Юрій
Тобто ви визнаєте, що вчителі не діють ?! Навіщо ж час у дітей красти ?! Реформі дорогу! Нехай, хто хоче вчиться заочно! Вчителів скоротити, вистачить на шиї народу висіти
Коментувати
Батьки
Пед навантаження знизиться ,вчительки вдавляться.Будуть волати про "знищення осв1ти"
Ігор Петрович
Для Батьки: Так, педнавантаження знизиться, підуть скорочення. Tеперішні 7500 грн манною небесною здадуться.
Ежуард
Ні, вони просто хочуть, щоб вчительки на цей мізер ще й в трусах драних ходили, і матнею світили, мовляв, не заслужили ми достойної зарплати, бо на роботу треба ходити безоплатної, просто так, за покликом серця.
Коментувати
ОЛЬГА
Жаль, что в министерстве не подозревают насколько современные учителя слабы профессионально.С такими кадрами заглохнут любые реформы.
Антошка
Для ОЛЬГА: А современный учитель должен взглядом знания передавать, готовые файлы в мозг ученика внедрять?
Вчитель
Олько- думай головою, а не ... З якої радості професійні вчителі будуть підвищувати свій професійний рівень, якщо зарплата "на рівні еуропейської". Хто буде конкурувати за таку зарплату. Я так розумію, ви свою дитину відправите у педвуз. Вже пора боятись конкуренції чи трохи зачекати))
Коментувати
Учениця
Реформи в освіті плюс реформи в медицині, і в результаті українці мають отупіти і вимерти...
Українець
Для Учениця: З такими вчителями тупіють вже давно
Леонід Мартиноаич
Вчитель-це менеджер, який вправно веде колектив, а ви хочте з нього ще й цвяхи робити.
Коментувати
Родитель
И зарплату этим дурам поднимать не надо. Зря бастовали. А хорошие учителя всегда репетиторством заработают. Все справедливо
Вчитель
Для Родитель: репетиторство забирає час від пілготовки до уроків. Окрім цього не сплачуться податки. Тому і з*являються в школі "дури", як ви кажете, тому що зарплата не дозволяє думати про роботу, а змушує виживати. Тому "дурою" бути вигідно, немає сенсу розвиватись, ситуація проста до безмежності -" вони думають, що платять, нехай думають, що ми працюєм"
Ольга
Для Родитель: Кто же тебя такого "умного" вырастил? Сколько ненависти к людям, которые каждый день выполняют свой долг: учат , воспитывают, прививают необходимые человеку по жизни ценности. И очень неприятно читать "опусы" таких недалеких и слаборазвитых людей. Не тратьте время, неуважаемый родитель, на написание комментариев. Вам лучше книги читать. Вдруг прозреете. Очень жаль ваших детей.
Коментувати
СТАРШЕКЛАССНИК
Наконец-то! Отделаемся от этих учителей - дебилок! Давно учимся дома! Побеждаем в олимпиадах! В Интернете масса учебной/проверочной литературы, интернет-уроки от передовых преподавателей! Слава Богу! Слава Богу! Слава Богу!
Стёпка
Для СТАРШЕКЛАССНИК: а что тебе олимпиада дает? Венок лавровый?
Тома
Для СТАРШЕКЛАССНИК: а "передовые преподаватели" хто? Не вчителі?
Коментувати
Наталя
МОН цілеспрямовано руйнує шкільну освіту, планомірно впроваджує закони, що, в кінцевому результаті, приведуть до деградації молоді. Тоді ніхто не завадить керувати рабами! Цей проект закону не те що безглуздий, а й злочинний!!!
ХІМІЧЕНКО КОСТЯНТИН
Спочатку опустили нижче плінтуса вчителя, добилися їх масового звільнення зі школи, розвалили систему якісної освіти, а тепер шукають вихід із становища шляхом отупіння нації Альона Парфьонова сьомому небі від щастя.
Яяяяя
Досить уже експерементувати) Зупиніться * тв.і* Дайте можливість дітям здобувати освіту, ) .
Егор
Для Яяяяя: Вот это точно - оставьте детей в покое, дорогие учителя, с трудом параграф пересказывающие. Сами научимся, придем сдадим кому надо!
Євген
А хто ваших дітей зачіпає? Учень в школу ходить не тільки щоб на вчітельку очицями лупати, а щей для того, щоб показати свою недолугість недоношеного, токсикоз маминої вагітності в анамнезі.
Коментувати
Віктор
Поки не пізно здобуту другу професію. Школа перетворюються в дурдом, де ведуть експерименти над вчителями та учнями.
Проффи
Що це за Ахінея? Яка інституційна освіта? Марення якесь. Решта положень повністю і снувала в Україні десятки років,але для безграмотних журналістів все нове. От неуки - це ж прес-служба мон ??
Юрій
Виходить так. Школи та класи у містах переповнені. Нових не закладають, то вихід знайшли у дистанційно-заочній формі навчання після початкової школи. Щоб вміли рахувати до 100. Освідченій нації прийшов кінець. Де наша Ніццой, не хвилюється про заочне отримання знань з укр мови ?