МОН: перелік шкільних документів скорочено на 22%

У Міносвіти заявляють, що інструкція зменшує бюрократичне навантаження на школу

МОН: перелік шкільних документів скорочено на 22%

У Міністерстві освіти і науки заявляють, що нова Інструкція з діловодства для закладів загальної середньої освіти скорочує рекомендований перелік шкільної документації на 22%. Про це йдеться у коментарі освітнього відомства щодо набрання чинності новою інструкцією з шкільного діловодства.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, робота над документом, до якої були залучені експерти, працівники МОН та громадські організації, тривала декілька років.

«Окремо проводилося опитування вчителів, щоб визначити, від яких саме вимог вони страждають найбільше. На жаль, у процесі погодження документів, зокрема з Державною архівною службою, нам довелося скоротити перелік новацій, але навіть так вийшов документ, що упорядковує систему документообігу та зменшує бюрократичне навантаження на адміністрацію школи та кожного вчителя», – наголошує Лілія Гриневич.

У відомстві також зазначають, що інструкція є типовою, а відтак кожна школа на її основі розроблятиме власну. Це дозволить закладам освіти організувати діловодство з урахуванням своїх особливостей, а також убезпечить від надмірних вимог органів управління освітою.

«Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об'єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Відтепер ці документи можуть створюватись лише за рішенням педагогічної ради закладу освіти та мати довільну форму й структуру, що має полегшити щоденну роботу вчителя», - підкреслюють у Міносвіти.

Довільну форму передбачено і для календарно-тематичних планів, головною вимогою до яких залишається відповідність навчальній програмі. У цьому випадку має бути забезпечена автономія та академічна свобода кожного вчителя.

Водночас з нової інструкції вилучено неактуальні на сьогодні положення щодо створення документів за допомогою табуляторів, машинописного способу зазначення виду документа, фіксації створених документів на магнітних носіях, а також вимогу щодо зберігання усієї ділової документації у спеціально обладнаних шафах.

«Вдалося також досягти зменшення терміну зберігання окремих документів. Виокремлено в окрему групу документів накази з адміністративно-господарських питань та накази з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання, що мають зберігатися усього 5 років. Така норма покликана оптимізувати процес знищення документації, термін зберігання якої сплинув порівнюючи з іншими групами наказів, що можуть зберігатись постійно або 75 років», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Інструкція з шкільного діловодства: аспекти застосування

Освіта.ua
05.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
Нічого не міняється: різних звітів, які дублюють один одного, стало ще більше.
Никакого " скорочення"нет!
«Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних.". В нашей школе к автономии отнеслись своеобразно. Вместо " скорочення шкільної документації"( з виховної роботи) самодуры директор и завуч " протолкнули" рішенням педради столько еще доселе невиданных отчётов,форм планов и др., что нам и не снилось! " Скорочення" на 22% никто не увидел. МОН,с такой автономией в сторону увеличения бомажек,может уж лучше конкретно создать ОДИН на всех этот перечень?
вчитель
ПРОЧИТАЙТЕ НАЗВИ СТАТЕЙ З ЦЬОГО САЙТУ ЗА ОСТАННІ ДНІВ 10 - СКІЛЬКИ НОВОГО, А ЗАМОВЛЕННЯ ПІДРУЧНИКІВ МАБУТЬ ВЖЕ 7 РАЗ, А КУРС ШКОЛА, ЯКИЙ ВЕСЬ ЧАС ВИСИТЬ!
" Пыль в глаза"
Рано радоваться, коллеги. " На местах" всё равно будут некоторын " творить чудеса". Уважаемая Л. Гриневич! Знаете ли Вы,что в некоторых ОТГ и в этом году заставили школы составлять списки детей от 6 до 18 лет( по микрорайону)! Для ОТГ-документы Кабмина,оказывается,-не указ! И как школы не " протестовали"- пригрозили(!!!) уволить с работы " непокорных". Не пора ли контролировать чиновников на предмет выполнения ними законов и указов?
Т.М.
Для " Пыль в глаза": І у нас те саме. Мотивують, що сесія міськради прийняла відповідне рішення. Ходили... Склали ті кляті списки. Познайомилися: із алкашами, наркоманами, песиками різних порід, неадекватними громадянами... класно!
Віталій
Документ Кабміну чомусь багатьом не указ: викликали на виконком с/р. Голова села повідомила, що мол вони списки дітей по населеному пункту збирати не будуть так як це є проблемою школи. Тому ходить по вулицях будуть вчителі і, щоб контролювати, призначили в с/раді відповідальну людину якій школа повинна списки також подавать. Переконливо пояснили, що мол ми ж вам виділили певну суму, відпрацьовуйте... Ось так! Суцільна рефффформа! Амінь!
Коментувати
Джейн ПЕТРІВНА
АЛІЛУЯ!!! НАРЕШТІ НАС ПОЧУЛИ! БЮРОКРАТІЇ - НІ, ПРОФЕСІЙНІЙ СВОБОДІ ВЧИТЕЛЯ - ТАК!
Викладач
Цікаво, а коли чекати таку інструкцію та зменшення кількості зайвої документації для закладів вищої освіти, чи як завжи, все лише для школи?
Учитель
Для Викладач: "Не треба скігліти"-як говорив один з політиків)))
класний керівник
Не можу знайти в інструкції конкретної інформації про необовязковість планів виховної роботи класних керівників , планів роботи гуртків, довільний вигляд поурочних планів та календірно- тематичних. Ця цитата - «Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Відтепер ці документи можуть створюватись лише за рішенням педагогічної ради закладу освіти та мати довільну форму й структуру, що має полегшити щоденну роботу вчителя», - підкреслюють у Міносвіти - на які місця у інструкції опирається.
Коментувати