Оцінювання першачків має бути стимулюючим, - міністр

За словами міністра, оцінювати учнів перших класів необхідно без караючих оцінок

Оцінювання першачків має бути стимулюючим, - міністр

Оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки вчитель, школяр та його батьки мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

«Для першачків ми передбачаємо стимулююче оцінювання – жодних абстрактних каральних оцінок. Що є надзвичайно важливо, батьки мають бути повністю поінформовані про навчальний прогрес дитини», - зазначила міністр.

За її словами, саме для цього передбачено свідоцтво досягнень.

«Воно заповнюється за 51 показником. Серед них є такі, наприклад, як «вміння брати на себе відповідальність» чи «вміння співпрацювати з іншими». Поряд з тим є звичні для нас «уміння писати диктанти», «уміння рахувати в межах ста». Таким чином батьки будуть поінформовані, які є сильні сторони дитини, а де ще треба більше попрацювати», – повідомила Лілія Гриневич.

Для того, щоб повноцінно реалізувати цей підхід, Міністерством освіти підготовлена форма свідоцтва досягнень.

Свідоцтво містить два блоки. Перша частина – особисті досягнення – заповнюється двічі протягом року. У жовтні – проміжне оцінювання та в травні – підсумкове оцінювання. Друга частина – предметні компетенції – заповнюється лише в травні в межах підсумкового оцінювання.

Для оцінювання учнів пропонується чотирирівнева система: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «ще потребує уваги і допомоги».

Окрім зафіксованих навчальних результатів, що містяться у свідоцтві і за якими здійснюється оцінювання, вчитель може додавати свої характеристики, про які бажає поінформувати батьків. Також свідоцтво передбачає поле для розгорнутого коментаря вчителя, що може бути адресований батькам учня для глибшого розуміння розвитку дитини.

У відомстві також нагадують, що для вчителів перших класів підготовлено докладні методичні рекомендації з оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу, які визначають основні принципи оцінювання першачків.

Освіта.ua
07.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Табель першокласника тепер складається аж з 4 аркушів А4. Нехай живе Тулабумпром!
А-шо?
Для unforgiven 2: Свобода вчителя по-новому!
Коментувати
Анти-зрадофіл
Коментатори ви не прифігіли? Це робота вчителя. Якщо він навіть не може оцінити по пунктах із вказаними навиками якими має оволодіти учень, то як він може відстежити процес своє роботи її якість та бути впевненим що він її виконав? Інакше місце такого "вчителя" на мусорі історії. І взагалі з якого чуда ви взяли що вчитель по памяті має все заповняти в останній момент? Ви там взагалі мозком не пользуєтесь?) Нехай проставляє ачівки в свій електронний журнал в момент коли він замітив що учень проявив їх - тобто тоді коли учень отримав ачівку. І в кінці залишиться тільки роздрукувати свідоцтво досягнень... (Тобто вчителю на кожного учня треба буде проставити тільки 51 плюс, а не страдати хз чим в кінці)
VL
Бідний вчитель...
Стутинський
Ліля, ви сама пробували на 30 учнів заповнювати свідоцтво на 51 показник???хай Бог боронить від таких рехворм! Не робіть таких коментувати , хай вже Коберничиха щось ляпає!