Тести для вчителів проводитиме УЦОЯО, - міністр

Добровільна сертифікація вчителів матиме на меті визначення кваліфікаційного рівня учителя

Тести для вчителів проводитиме УЦОЯО, - міністр

Добровільна сертифікація вчителів матиме на меті визначення кваліфікаційного рівня учителя. Про це, в інтерв’ю виданню «Слово і Діло», сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

«Ми хочемо виявити вчителів, які володіють новими методиками навчання, тими, які потрібні Новій українській школі», - зазначила міністр.

За її словами, сертифікація вчителів складатиметься з двох етапів. Перший етап – це тест, проходження зовнішнього незалежного тестування, який складатиметься з двох частин. Перша частина – предметні знання, залежно від того, який предмет викладає ця людина. І друга частина – це знання методики. Цей тест проводитиме Український центр оцінювання якості освіти.

Другий етап проводитиме Державна служба якості освіти, він стосуватиметься проведенню моніторингу роботи вчителя на місці. Тобто перевірятиме, як відбувається сам процес викладання.

Разом з тим, Лілія Гриневич підкреслила, що під час сертифікації вчителі писатимуть певні тексти, але це не буде тестуванням на знання української мови.

Освіта.ua
21.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
За останні роки, коли ЗНО перестало бути тільки вступними іспитами і пішло повальне створення рейтингів шкіл за ЗНО, школи перетворилися у натаскувальників на тести. У погоні за кращими балами уроки в старших класах перестали бути розвивальними, бо на дискусію, роздуми, бесіду та подібне не має часу. Адже за урок треба пройти купу тестів, бо ж ЗНО гряде, а з ним рейтинги та наганяї. Так буде і з зно для вчителів. Бо через бажання вислужитись, випендритись, відзначитись, в нас все виходить: Застав дурня богу молитись - то лоб поб"є.
Давайте ЗНО
Давайте ЗНО, хай вчитель у рік своєї атестації реєструється разом з учнями на свій предмет чи предмети, що викладає. Буде особиста сторінка, буде результат, не протрібно придумувати велосипед, витрачати купу грошей, система ж відпрацьована. Зробіть шкалу переводу. З методики тести не допоможуть, хіба нормативно-правова база, можна знати всі визначення і класифікаціїї, але бути вкрай неталановитим вчителем.
1
Для Давайте ЗНО: А з тих предметів, з яких нема ЗНО, що вчителів повиганяти? Зовсім вже подуріли з тим ЗНО, пхають його куди слід і куди не слід. Нащо тоді диплом отримувати, якщо сама ж монівська шарашкина контора, яка й видає цей диплом, каже, що він фуфло.Як тільки введуть цю насмішку над вчителями, весь ЗНОшний рік буду працювати тільки на себе, і плювати на все інше. Продзвенів дзвінок і "всім пока", бо в мене підготовка до здачі нового монівського ідіотизму. Раз мене будуть оцінювати за тестами, то й робота буде тільки на них.
cos
Для 1: Повністю згоден, що це ідіотизм. Але потім прийдуть методисти, і почнуть знущатися, чому діти здали погано ЗНО. Тести мають проходити один єдиний раз- перед вступом до університету або тих, хто вступає після коледжу. Все- цього достатньо.
Коментувати
Віка
Я б також хотіла здати. По предмету кожен рік проходжу, менше 195 не набирала, і то тому, що дуже самовпевнена, роблю швидко, буваю неуважна. А от з методикою важче буде, неоднозначний підхід, багато методик, багато класифікацій і кожен професор бачить тільки свою правду. А от яка правда буде прийнята за основу - цього ми не знаємо, дійсно повинен бути якийсь універсальний підручник чи підхід. Ще хотілося б, щоб перший рік був "пілотний", випробувати свої сили, але щоб потім твоє ім’я не тягали по всіх звітах.
Владимир Белый
Підхід нагадує практику французької системи загальної середньої освіти, за якої 60% балів виставляє генеральний інспектор за рівень предметної професійності учителя, а 40% - директор закладу за ставлення до обов’язків та рівень робочої дисципліни. Методи роботи вчителя не тестують, бо вони на вільний вибір дипломованого державою спеціаліста, тобто вчителя.
Ще не сертифікована
Знаєте, а я б спробувала!.. Не знаю, що там і як, але цікавість просто бере гору! Якщо б пройшла успішно-хочу підвищення у платні на 100%, а якщо-не проходжу, то від викладацької діяльності відстороноти на 3-6 місяців і завдання методистам (чи ще яким там розумникам)навчити мене тому, в чому я маю прогалини! Адже давати можливість вчити інших-це відповідальний процес! P.S.Для чистоти експерименту проходження і перевірка результатів в прямому ефірі має розпочатися з працівників МО, облоно, районо, метод.кабінетів!!!
Дніпровець
Результати тесту також будуть залежати від психологічних умов, які будуть при цьому для вчителів. АЛЕ, якщо брати за основу ЗНО для абітурієнтів, то щоб там не було, справжній вчитель не повинен написати нижче 190 балів (це моя така думка). Інша справа методика викладання: подивіться, як її у деяких ВУЗах викладають, як проходять практики у школах, і т.д. Спочатку з цього треба починати...
Вчитель
Для Дніпровець: цілком згодна, я б також не проти 190+ по предмету і методику. Але щоб і випускники здавали, і всі, хто має відношення до освіти. Ще я б хотіла, щоб ми реєструвались на ЗНО по предмету разом з випускниками, щоб і запитань не виникало потім у всіх, що вчителям запитання легкі, що купили результат і т.п. Може багато проти будуть, а мені якось все-одно, корону на голові іноді потрібно протирати.
Коментувати
продолжеие сериала
На самом деле написание ЗНО учителями - вещь необходимая. Результат будет непредсказуемый и отрезвляющим. МОН пилит сук, на котором сидит и чем быстрее, тем лучше. Общественность увидит реальные результаты по регионам и городам. Возникнет вопрос, куда уходили деньги на так называемые реформы, ГДЕ ОНИ. Родители с ужасом увидят весь "блеск" реальных знаний учителей. В итоге, начнется массовое увольнение, пенсионеры, откажутся продолжать работать, инсульт им не надо, государство даром не лечит, молодые и так на нищенскую зарплату не пойдут ишачить, те, кто плохо сдал, типа уволят или загрызет руководство. Школы будут полупустые и наступит звездный час частных школ, появятся как грибы и начнут сманивать знающих учителей в свои коллективы. Судьба простых средних школ предрешена. Програма Сороса действует ускоренными темпами.
Witalina
Для продолжеие сериала: ЗАСПОКОЙТЕСЯ! Ми, вчителі ,здамо ЗНО з предмета!!!! Зараз появилося багато платформ,де можна пройти курси онлайн, ПРОЙТИ ТЕСТУВАННЯ і отримати СЕРТИФІКАТ !!! Не ЗАВЖДИ, людина яка має глибокі знання,може бути ГАРНИМ ВЧИТЕЛЕМ .Вчитель - це поєднання знань,душі і певних умінь, Це те,що в тебе Є ,або НЕМАЄ!!!!
продолжение сериала
Для Witalina: знающие учителя сдадут ЗНО, никто не сомневается, они просто будут на вес золота, нарасхват у престижных школ, очередь будет стоять. Речь идет о посредственности, серой массе, блатных, пристроенных, которых тоже очень много в школах и МОН это знает хорошо и мы этот цирк увидим.
Witalina
Для продолжение сериала: Виходячи з власного досвіду, спілкування з колегами ,Я думаю,що таких,(що не здадуть) буде ОДИНИЦгІ !!!! Чесно! А щодо професіоналізму,скажу так :" НЕ СВЯТІ ГОРШКИ ЛІПЛЯТЬ" Всьому людина вчиться, Згадую себе студентку-заочницю,Скільки часу приходилося витрачати на підготовку уроків,а потім о 6 годині ранку вставати і ,повторювати,переказувати що я буду розповідати, І ми не гіршими були вчителями за тих,хто вчився на стаціонарі,а ЧАСТО на голову вище, ГОЛОВНА ПРИЧИНА низької якості освіти - відсутність мотивації в учнів, НЕБАЖАННЯ вчитися!!!!
Коментувати
Влада
Є люди,які можуть писати підручники,але не вміють викладати,і є люди,які можуть викладати за цими підручниками. І перші,і другі складуть зно. Але якщо перші будуть навчати ваших дітей,я вам не заздрю. Була у нас така " викладачка", автор підручників,за якими вся наша країна навчається. Як викладач вона нуль.Повний нуль.Не поважає дітей,принижує, занижує оцінки,якщо думка дитини не співпадає з її думкою. Вона викладає літературу!!! Предмет,який не можна не любити,який вчить нас бачити різні сторони світу,різні думки,співчувати і радіти разом з авторами творів. Ця " викладачка" викликає в дітей відразу до літератури своїм ставленням до праці,до дітей,до предмету. Допоки заслуги за написання підручників будуть ставити на перше місце,до тих пір будуть страждати учні. Звертання до дирекції нічого не дали,у відповідь почули,що нам дуже пощастило,що вона в нас веде,а ми- невдячні. А зно вона складе блискавично,бо сама його буде складати.
кос, а дійсно,
ЯКОГО РОЖНА вчителям, що отримали дипломи, проходити ЗНО? Адже існує, і якщо РОЗУМНІ голови задумаються, ТО ЦЕ ДІЄВИЙ,вихід із ситуації неякісної роботи вчителів.І робота ця зовсім не в тому, що вона не знає матеріал. Я повторюсь - вона розв*яже будь-яку задачу, та іспити своїм учнім вона весь час ДИКТУВАЛА. Навіть, особливо, ВЛАСНИМ дітям. ТО вона гарний вчитель, чи її варто було на поріг до школи не пущати? Як на мене - гнати потрібно було. Або інший вихід,я кщо НЕ гнати. А ЗНО вона напише. Сто разів напише. Підготується, і для поглибленого рівня напише, бо ж в інституті вчилася.
Вчитель
Для кос, а дійсно,: дійсно, є вчителі, які чудово знають свій предмет, але донести не можуть, а є такі, що, може, знають гірше, а вчити виходить. Педмайстерність - загадкова річ, як харизма, її тестуванням не визначиш.
Коментувати
Училка
ЗНО по поедмету, пусть, это правильно. А вот методика, покажите унифицированный учебник по методике, где прописаны единые правила. Ведь у каждого своя методика, свой взгляд. Собственная методика вырабатывается годами, основывается на опыте преподавания. Ведь то, что мы учили в вышах теперь устаревшее. Тем более, что сегодня по рекомендациям МОН теперь каждый учитель волен выбинать методы. А если тест по методике преподавания, значит, должны быть единые правила, единый учебник для всех. Тглько так правильно, и никак иначе? И кто эти тесты, какие методисты их будут создавать? Ещё и педагогику сюда включите, где нет и не может быть единственно правильного мнения.
cos
Для Училка: Тоді назріває питання—для чого проводити ЗНО, якщо вчитeлі вжe його проходили пeрeд вступом до вишу? Ім нічим зайнятися, як тільки тeсти проходити? В мeнe відчуття, що МОН зі своіми тeстами скоро з глузду з’їде. Я розумію— протeстували пeрeд вступом в унівeрситeт, досить. Чи хочуть зробити, щоб в школах взагалі ніхто нe бажав працювати? То вони цe отримають дужe скоро. Вжe і так багато хто після закінчeння пeдагогічного унівeрситeту нeхочуть працювати вчитeлями в школи, а МОН зробить так, що будуть йти одиниці. Тeстувати вчитeля—цe нeповага до нього та його роботи. МОНУ нe тeстами трeба займатися, а: 1. Надати людські умови праці та нe тримати вчитeлів за скотів. 2. Дати європeйські зар. плати 3. Змeншити волокити з папeрами, бо завдяки цьому у вчитeля набагато мeншe часу підготуватися до уроку. 4. Нe морочити голову своіми тeстами і новими стандартами. Тeстами навмисно відволікають людeй від головних проблeм в дeржаві.
Училка
Про зарплати ми можемо тільки мріяти. Хіба що станеться якесь диво і до влади прийдуть люди, які дійсно захочуть щось зробити для держави. Бо розквіт держави у майбутньому - це вкладання сьогодні у освіту і медицину. Вони ж сьогодні майже зруйновані. Тож чи потрібні нашим керманичам реформи, направлені на майбутнє покращення? Їм треба сьогодні і зараз зірвати куш, а після них хоч потоп. Тож і маємо сертифікацію вчителів, приниження, маленькі зарплаты, що збільшили не пропорційно до цін. По курсу на сьогодні викладач отримує менше, ніж до так званої "революції гідності" і т.д. і т.п.
Коментувати
Якось ТАК
я тестування не боюсь, якщо мені заробітну плату збільшать в тричі, учитель інформатики
вывод
Всем, кто хочет что-то поиметь бесплатно от школы, совет один - сходите в магазин и возьмите бесплатно колбасу, полечитесь бесплатно у врача, бесплатно проедьтесь в маршрутке. А если готовы платить, то отдавайте ребенка в частную школу или репетиторам, не ждите ничего благого от этого государства, упустите время, вкладывайте в своих чад и не читайте предвыборные лозунги об очередных псевдореформах.
ого, а Ви маніпулятор
Для вывод: за освіту ВЖЕ заплачено батьками. А якщо Ви ..., то розумні теє знають. Ті РОЗУМНІ, а не..., які вже заплатили і ще платять. Платять навіть ті, в кого дітей немає. Як вважаєте, ЧОМУ? ЧОМУ на освіту збирають З УСИХ? Якщо не скажете, значить точно...
вывод
Для ого, а Ви маніпулятор: все платят подоходный налог, НДС, военный сбор, перекручивать не надо. Родители должны понимать, что страна с многомиллиардными долгами не в состоянии вложить ни в медицину, ни в образование, а тем более на носу выборы, на которые надо более 4 млрд. грн. Если родители вынуждены платить, то это надо делать не в карман директору или прочему чиновнику, а за конкретную секцию, тренировку, репетитору, чтобы вложенные деньги показали результат. На сегодня ни одна школа без дополнительной подготовки ребенка на стороне это сделать не может, нет ни кадров, ни денег.
ого, а Ви маніпулятор
Для вывод: розуміти? БАтьки РОЗУМІЮТЬ, що країну ОБІКРАЛИ саме ті, хто найняв маніпуляторів розповідати про... те, що Ви оце намагаєтеся впарити, вважаючи нарід безмозглим. Ну, певно, безмозглі є зачинщиками, а ті, хто розуміє, що не справляться із спрутом, ті шукають інші варіянти. Так що - вже піднялися ті, хто ріс у 90х, далі буде як лавина. Хіба - війна трохи виб*є, та закордон забере. Але результати ЗНО показали, що ЦІ люди вже тут. та й - щоденні випадки насильства показують реальність прогнозованого ще 20 років тому. Прогноз справджується. А Ви й далі співайте мантру, споглядаючи світ у манюююсіньке віконечко
Коментувати
Ольга
Працівникам Центрів якості освіти теж варто скласти тестування з обов’язковою онлайн-трансляцією,щоб дійсно було все прозоро та побачити рівень їхньої підготовки, оскільки не маючи належної підготовки- не зможуть оцінити знання вчителі-предметників.
Ксюша
Для Ольга: да-да, хотелось бы на них посмотреть, у нас вся администрация купила себе курсы ИКТ, а это элементарное, а что же тогда дальше?
Коментувати
Ольга
А до чого ж тоді має готувати школа? Вимагають підвищення заробітних плат, а за що? А ніякої відповідальності не хочеться? Мені цікаво до чого ж все-таки готує школа?
Женя
А нікого не хвилю, що ЗНО то вступні іспити до університету, і з якого переляку школи мають готувати? До ДПА максимум консультації, бо якого діти взагалі ходили до школи? Можна же всі 11 років звести до річного курсу з підготовки до ДПА. Перевірте кого хочете і скільки хочете, викладачів не вистачає, а кожен учень всеодно розумником не буде
Павло Іванович
Шановні! Вчителі здадуть тести на знання предмету, важче буде з другою частиною - методикою, але не захочуть, щоб їх перевіряла Державна служба якості освіти.Вчителі ,ви згідні? ....Але чому тільки вчителі мають проходити це? Давайте зробимо це всім - депутатам, чиновникам усіх рівнів, урядовцям, працівникам ІППО, методистам, інспекторам, медикам, тобто людям різних посад і професій? Чи не так?
Ольга
Платити не проти, а покажіть Ваш рівень знань і результати тих, кого навчили. Це мають бути не результати відмінників та талановитих дітей, яким ще не встих і пальцем показати як він вже сам говорить, а потім "чіпляти"нагороди і казати здав на 195 балів.А провести статистику всіх безпосередньо підготовлених Вами учнів і сильних і слабких. Такі й стоматологи потім виходять, що платиш за Гоолівуд, а отримуєш ту тимчасову
таки да
Для Ольга: профи работают за голливудские деньги, у кого деньги есть, их дети получают все самое лучшее.
насмешили
Для Ольга: ну если у вас так выходит с пломбами, видать по жизни хочется иметь Голливуд, а денег жалко или нет.
Ольга
Для насмешили Денег хочется, а знаний как всегда нет нет
Коментувати
всем мамашкам
Качественное образование - только удел богатых. Никто и никогда бесплатно не будет заниматься вашими отпрысками. Эпоха радянщины канула в лету. Образование - услуга, за которую надо платить, как у стоматолога, можно временную пломбу поставить, дешевенькую такую, ну насколько денег нашкребли, а можно сделать Голливуд, но за деньги.
ого
Для всем мамашкам: а хіба сьогодні не радянщина? У нас поруч із державною адміністрацією бал править РАДА. Чи Ви не здатний (здатна) критично мислити взагалі?
Volobymyr Sill
Для ого. Щось у Вас все навпаки. Це при Радах ( районних, обласних, Верховній) бал правлять адміністрації- РДА, ОДА, АП, які ніхто ніколи не вибирав. На відміну від Рад.
Коментувати
Ольга
Для Л Я ніяких лінощів наших дітей не захищаю, я захищаю,по-перше, дітей малозабезпечених верств населення, батьки, яких не в змозі найняти репетиторів,ціни, яких їм не по-кишені , а серед них досить багато дійсно талановитих. Варто саме,щоб шкільні вчителі знаходили час і готували до ЗНО, а не ставили перед фактом, що школа до ЗНО НЕ ГОТУЄ.Як навчитись математиці з такою кількістю годин в 11 класі, щоб скласти успішно ЗНО? Моя дитина успішно склала ЗНО у цьому році і вступила до вишу, але це тільки дякуючи репетиторам-професіоналам з якими моя дитина займалась.Це дійсно професіонали своєї справи, тому, що дитина , приходячи додому після кожного з цих занять дійсно отримувала такі знання, яких вона не отримала за 10 шкільних років. А дати знаання не надиктовуючи конспекту учневі,а учневі засвоїти і тримати ці знання в голові- це дійсно професіоналізм ВЧИТЕЛЯ З ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ, який не вимагає 200% підвищення заробітної плати, а дійсно обрав цю професію,щоб навчити майбутнє покоління.
Маргарита
Для Ольга: Ви правильно написали: за ту кількість годин, яка надається навчальним планом на вивчення чи то математики, чи то української мови, чи то іншого предмета, неможливо якісно підготувати учня до складання ЗНО. Але Ваша фраза "Варто саме, щоб шкільні вчителі знаходили час і готували до ЗНО" дивує. Яким же чином вчитель повинен знаходити цей час? У свій вільний від роботи час? Чому він повинен приділяти увагу в цей час Вашій дитині, а не приділити цей час власній сімї? Чому повинен працювати безкоштовно? Ви вважаєте, що якщо обрав професію вчителя, то зобовязаний повністю віддати своє життя іншим? У вчителя є ще й особисте життя, родина. Учительські діти найбільш обділені увагою, тому що мама-вчителька займається чужими дітьми і не має часу на своїх. Ви в захваті від репетиторів? Так не забувайте, що репетитор працює: по-перше, з однією дитиною, а не з 30-35; за якісну оплату (якісна праця потребує якісної оплати); і дитина, яка ходить до репетитора, чітко знає, що це їй необхідно, батьки за це платять і будуть вимагати від неї знань, адже хочуть, що продовжила навчання у престижному вузі, а половина учнів у звичайному класі зазвичай приходять у школу, щоб відсидіти урок, бо їм це не потрібно. Не рівняйте роботу вчителя та роботу репетитора.
Теж вчителька
Дуже правильно сказано!!
Світлана
Ольга, в нашій школі (сільська ЗОШ) в цьому році хлопчина був нагороджений "золотою медаллю", у нього не було жодного репетитора, тільки вчителі і мама, яка кожного дня ціавилась чи зробив він домашнє завдання. Він приходив до нас, вчителів, на канікулах і проходив тести в зошиті, а потім давав на перевірку. Не жалівся, не скиглив і плакав - просто працював і йшов до цілі, яку поставив.
Коментувати
Л
Для Ольги. Якраз і отримаєш, а Ви - горе - батьки захищаєте лінощі ваших дітей і шукаєте крайнього. Кожна людина отримує знання для себе, а не для когось. А у цьому віці і Ви будете, так що чекаю. БУВАЙТЕ. До швидкої зустрічі, горе - матусе .
Віка
Для Л: Батьки не так захищають лінощі дітей, як свої власні. Це ж потрібно всі роки домашні завдання перевіряти, під зад попихати, нерви тріпати. Значно легше за 2 роки гроші витратити, дитина під наглядом, програма "пролітається", результат є. Репетиторство - річ мов і погана для батьків, вічно жаліються, але не маючи спросу, не буде пропозиції, воно народилось від бажання батьків, а не вчителів.
Коментувати