Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів

Новий професійний стандарт визначає конкретний перелік функцій вчителя початкових класів

Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів

Міністерством соціальної політики затверджений професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».

Документ визначає загальну інформацію про стандарт, навчання та професійний розвиток вчителя, а також конкретний перелік його функцій.

Загалом професійний стандарт визначає, що вчитель початкових класів має виконувати вісім основних функцій, до яких належать: планування і здійснення освітнього процесу, забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища, рефлексія та професійний саморозвиток, проведення педагогічних досліджень, надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

Також вчитель початкових класів має узагальнювати власний педагогічний досвід і презентувати його педагогічній спільноті та оцінювати результати роботи вчителів початкових класів школи.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, новим стандартом конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог, виконуючи кожну з покладених на нього функцій.

«Це вперше не тільки на національному рівні затверджено професійний стандарт, а й докладно, по-поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, що хоче бути або працює вчителем. У цьому документі немає розмитих формулювань, кожна компетентність, знання, вміння чітко виписані. Й це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, що готують майбутніх педагогів», – зазначила міністр.

Зокрема, стандарт може використовуватися для оцінювання кваліфікації вчителя під час його прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо. Також виші отримали своєрідну «дорожню карту» того, яких фахівців вони мають готувати.

«Надалі розраховуємо на активну участь освітянської спільноти у впровадженні та вдосконаленні професійних стандартів у нашій сфері. Звичайно, що затверджений стандарт потребуватиме розвитку, а накопичений під час його розробки досвід – використання в інших професійних стандартах для освітньої та інших галузей», – наголосила Лілія Гриневич.

У Міносвіти відзначають, що професійний стандарт вчителя початкових класів розроблений за абсолютно новою методикою, що була затверджена Мінсоцполітики в 2018 році. Документ розроблений МОН спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних університетів.

професійний стандарт вчителя початкових класів

 

Освіта.ua
16.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель математики
Просто подивіться відео "Бидло - найкращий електорат". Його можна легко знайти через гугл або ютюб. І все вам стане ясно!
Учитель
ЩОСЬ Я НЕ ЧИТАЛА ПРО СТАНДАРТ ДЕПУТАТА РІЗНИХ РІВНІВ. КЕРІВНИКІВ РІЗНИХ РАНГІВ. НАСТУПНА ДУРНИЦЯ ДЕБІЛЬНОГО МОНУ. А ДЕ СТАНДАРТ МІНІСТРА ОСВІТИ?
Вчитель математики
Для Учитель: воно добре відсмоктує у сороса, а більшого й не треба.
Коментувати
Марія
Якщо це все робити, то коли вчити дітей???....за методистів я згодна, тількі вміють що приходити з пнревірками....ти ж методист, покажіть як потрібно...
валя
"Також вчитель початкових класів має узагальнювати власний педагогічний досвід і презентувати його педагогічній спільноті та оцінювати результати роботи вчителів початкових класів школи". Як буде оцінюватись ця робота?! Як завжди "роби дурний безкоштовно"....
толи еще будет
С реформаторами не надо церемониться, по среди учебного года увольняться и писать в заявлении об уходе - в связи с отсутствием финансирования и невозможности выполнения всех требований без финансовых средств, а копию МОН, обзвонить знакомых журналистов, пригласить пару каналов (ну это для самых смелых). Вот тогда они зачешуться. Этих реформаторов надо носом тыкать в их же г..-но. А за учителем будут еще бежать и умолять вернуться.
олексій
Для толи еще будет: то о чем вы говорите никогда не произойдет. это утопия. с верху задача - снизу результат. Вы снизу , они сверху. Смиритесь или поднимитесь вверх.
то ли еще будет
Для олексій: ой не скажите, в Киеве наш коллектив писал и жалобы МОН в свое время, и телевидение приглашало, передачу делали. Наше руководство-пенсионеры со стажем с совдеповским менталитетом рвало и метало. Мы молодые толпой собрались и дали им просраться раза четыре, они были в шоке, мы дали понять, что тырить надбавки и доплаты не получиться, главное сплотиться. Это в у вас невозможно, хвосты поджали, а эту систему надо через колено ломать самыми жесткими методами. Конечно одного загрызут, а когда мы положили 12 заявлений об уходе посреди учеб. года и позвонили на канал о творящемся беспределе, руководство было шелковое и премии сразу появились.
Местный
Для то ли еще будет: всё правильно. Сам всегда воюю против нафталиновых пенсионеров и в руководстве и среди, так называемых, "коллег". Один надоела эта война и я уволился, но через пару месяцев зауч лично предложил вернутся на тех условиях, которые были приемлемы для меня (пусть и не финансовые, а больше моральные, но всё же). Пока педагог раб - он будет получать соответствующее к себе отношение.
Коментувати
профи
Какова роль профессионального учительского союза, профсоюза, в утверждении моновского профессионального стандарта???
олекс
Для профи: я не член профсоюза и не выступаю в его поддержку, но причем тут профсоюз, это не в его полномочиях
профи
Советую зайти на офицальный сайт профсоюза учителей Украины, Вас ждут большие открытия...
Коментувати
1
"Залучати учасників освітнього процесу до створення освітнього середовища..." - збирати з батьків бабло на нічим не обгрунтовані 7 зон!!! монівців. "Організовувати освітнє середовище..." - витрачати свою зарплату на вигадки монівців. "Організовувати співпрацю з адміністрацією та іншими зацікавленими... для створення освітнього середовища" - ходи вчитель кланяйся, випрошуй, вибивай гроші з кого завгодно, а щоб усі вигадки монівські були закуплені.
н-да
Требования у учителю супер, теперь осталось найти жертв, кто согласится на нищенскую зарплату работать суперменом, наверное, дети реХворматоров уже стоят в очереди пристроится на эту шикарную работу.
Нушхейтер
"Створювати освiтн€ середовище..." - что конкретно имеется в виду? Из того, что есть или опять деньги собирать? За какие средства? Кто это профинансирует? С этого момента поподробнее!
cos
А не забагато МОН хоче? Наукою мають займатися тільки науковці- тобто доценти, доктора наук та академіки, і за власним бажанням тих людей, які хочуть цим займатися, але не примусово. Для чого вчителям вести якісь ще педагогічні дослідження-їм що, нічим зайнятися. Це вже маразм якийсь. А потім кажуть, що ніхто не хоче йти працювати в школи і тікають за кордон. Зробіть людські умови, дайте гідну зар. плату людям, не напрягайте не потрібною роботою, і тоді ситуація покращиться.
Вчитель
Таке враження, що в нашій країні в освіті працюють тільки вчителі початкових класів! Де професійний стандарт міністра, методистів департаменту освіти, адміністрації тощо
Нушхейтер
Для Вчитель: поддерживаю, а еще нужно ввести страницу, где учителя могли бы оценивать работу министерства и каждого там, реформы, учительские зарплаты. Вот бы и посмотрели их рейтинг.
олексій
Для Вчитель: "методистів департаменту освіти", а ви маєте рацію, у кого бідний нещасний вчитель буде питати поради як не у методиста, а що той у відповідь скаже - та нічого. першими повинні проваджувати реформи методисти, показуючи це власною роботою . пропоную гасло "реформа з методкабінетів"
Коментувати
serj
Ура!!! Тепер учителі (хоча б початкових класів) не робитимуть ремонти класу, не прибиратимуть територію, і т.п. Ура!!!!
Ann
Для serj: А як же комфортне освітнє середовище? Я так зрозуміла, що тепер ми зобов’язані робити ремонт і прибирати територію
олексій
Для Ann: звичайно, тепер це все прописано чорним по білому
Коментувати
Грудська Наталя
Чому стандарт стосується тільки вчителя ПОЧАТКОВИХ класів??? А з 5-го класу всі "стандарти" можна ігнорувати?
Павлович
Для Грудська Наталя: Не хвилюйтеся,через 4 роки всі там будуть.
Коментувати
Юрій
Держава бажає мати "вчителя-супермена"! Висуваючи високі вимоги, завжди можна тримати людину на гачку! Узагальнювати, досліджувати, презентувати - це вже прегоратива науки. Не кожний, навіть гарний учитель зможе це робити! Тому завжди буде поле для претензій! Робити цю роботу формально? Навіщо, яка від цього користь! Як на мене краще менше та краще, ніж усе але нічого!