Авторські програми мають отримати експертний висновок

«Інтелект України», «Росток» та інші програми можуть пройти експертизу на відповідність новому Держстандарту

Авторські програми мають отримати експертний висновок

Щоб шкільні програми, які не є типовими та до яких належать, зокрема, програми «Інтелект України», «Росток», «На крилах успіху» та інші, могли використовуватись для навчання першокласників з 1 вересня 2018 року, автори програм мають звернутися до Державної служби якості освіти (ДСЯО) та отримати експертний висновок.

Він стосуватиметься того, чи відповідає програма новому Державному стандарту початкової освіти. Cаме така процедура передбачена новим Законом «Про освіту».

У Міністерстві зазначають, що Колегія МОН схвалює лише типові програми, авторські та експериментальні не потребують затвердження Міністерства.

Зокрема, для отримання експертного висновку ДСЯО на відповідність новому Державному стандарту початкової освіти МОН радить звернутися авторам:

  • освітньої програми для початкової школи за педагогічною технологією «Росток» (авт. Пушкарьова Т. О.);
  • освітньої програми для 1-2 класів за системою розвивального навчання у закладах загальної середньої освіти (авт. кол. Ломакович С. В., Тимченко Л.І., Жукова С.О., Кондратюк О. М. та ін.);
  • освітньої програми для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти за системою розвивального навчання (авт. та укл. Старагіна І. П., Захарова Г. М., Жемчужкіна Г. В, Пінсон К. І., Перепелицина О. А., Сосницька Н. П.);
  • освітньої програми початкової освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України» цикл І (1-2 класи) (наук. кер. Гавриш І. В.);
  • освітньої програми початкової освіти за вальдорфською педагогікою (Асоціація вальдорфських ініціатив в Україні);
  • освітньої програми «Початкова школа: освіта для життя» (Київський університет імені Б. Грінченка за заг. ред. Огнев’юка В. О.);
  • освітньої програми «На крилах успіху» для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти (наук. кер. творчої групи Цимбалару А. Д.);
  • освітньої програми початкової освіти «Світ, в якому я живу» (1-2 класи) (авт. кол. Якименко С. І., Іванець Н. В., Тарасюк А. М., Філімонова Т. В.);
  • освітньої інтегрованої корекційно-оздоровчої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти «Гармонія інтелекту та здоров’я» (авт. Яновська Н. М.).

Також чиновники наголошують, що відповідний висновок потрібен виключно для використання програм для навчання школярів, які підуть в 1-й клас у вересні 2018 року. Для школярів, що вже навчаються за відповідними програмами, нічого не змінюється, адже вони продовжують навчання за старим стандартом.

Освіта.ua
13.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
nataly31@bk.ru
Я вважаю, що 4-5 годин робити математику для перших класів це - занадто. Батьки з червоними дипломами КПІ, до речі. Є НУШ, вчіть дітей, а не викачуйте гроші на непотріб з батьків.
Грединарова
Вариативные программы, курсы по выбору, студии тоже должны получить экспертную оценку в ДСЯО? Или в Министерстве? Спасибо за ответ.
ірина
не можна забороняти Інтелект Украіни-чудова програма,дітям подобаеться і не перевантажуе а розвивае.
anton2000
Положительный вывод об этих проектах экспертной комиссии МОН уже был сделан перед той коллегией МОН, на которой запретили эти проекты, а теперь пытаются тянуть время. Будем надеяться, что хватит ума и совести у экспертов и МОН оставить эти проекты в использовании.
орест
Батьки дуже задоволені. Віримо у здоровий глузд. Сподіваємось на позитивне вирішення!
Готуйте гроші
Для орест: Для затвердження/підтвердження будь-чого у нас, зазвичай, – це платна послуга.
Коментувати
Тетяна
Дуже добре, що дійшли до цього. Батьки задоволені, бо дуже хвилювалися за подальшу долю цих проектів.