Школи запрошують пілотувати курс "Природничі науки"

МОН шукає школи, які готові пілотувати інтегрований курс «Природничі науки» для 10-х класів

Школи запрошують пілотувати курс "Природничі науки"

З 1 вересня 2018 року в 10-му класі буде вивчатись інтегрований курс «Природничі науки». Він впроваджується в межах експерименту, і Міністерство освіти і науки запрошує школи брати участь у пілотуванні курсу.

Експериментальні програми розроблено для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного спрямування. Через це курс може викладатися лише для учнів, що не планують складати ЗНО із природничих предметів. Викладати курс можуть вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації.

Упродовж пілотування інтегрованого курсу планується поетапно розробити необхідне навчально-методичне забезпечення (підручники й посібники для учнів; методичні посібники для вчителів; веб-сайт інформаційно-комунікаційної та дидактичної підтримки курсу). Також відбуватиметься апробація методик інтегрованого навчання та розроблятиметься інструментарій для моніторингу й перевірки якості природничих знань учнів, ефективності методик і засобів навчання.

Для використання з 1 вересня 2018 року Колегією МОН схвалено 4 проекти навчальних програм інтегрованого курсу «Природничі науки»:

Допомагати школам у пілотуванні курсу можуть інститути післядипломної педагогічної освіти, у повноваження яких входить, зокрема, методична підтримка.

У межах освітнього проекту «На урок» також буде оголошено конкурс на кращі навчальні матеріали до уроків з інтегрованого курсу.

Щоб долучитися до пілотування інтегрованого курсу «Природничі науки», школа має звернутися до місцевого органу управління освітою.

Освіта.ua
12.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дід Іван
Шановні панове! У нас уже було, що обєднали кухню з їдальнею, ванну з вбиральнею, спальню з вітальнею, але слава Богу не встигли обєднати каналізацію з водопроводом і стелю з підлогою. Дасть Бог і цього разу минеться . .Не встигнуть
Олег
А крайній знову буже вчитель...
Сергій
Саме такої "освіти" хотілося табачнику. Видно, його справа живе й перемагає. А натхненні реформатори з МОН стараються з усіх сил. До тверезої думки вчителів ніколи не прислухалися, а суспільству до цього немає жодних справ. Коли вже буде запізно, почнуться пошуки крайніх.
Местный
Для Сергій: может уже хватит всё скидывать на пАпередников? Уже 4 год как Табачник не министр и правит нынешняя шайка "життя по-новому", а Вам ещё Табачник видится. Я не говорю, что предыдущий министр был хороший, это исключено, просто давайте будем смотреть правде в лицо - стало на много хуже...
попытка привязать сюда ещё и
Для Сергій: ОБЩЕСТВО наивна.Кажый живёт своей жизнью и ему чхать на соседа, если они не общаются. ТО почему Вы решил, что какому-то Васе есть дело до барышень из МОНа, кога у человека проблема с обеспечением собственных детей? КТО станет искать крайних? Федя из 8 квартиры? Ему вообще не интересны проблемы какого-то завода, который и зарплаты то не платит, и находится в кармане непонятно кого. ТАк что - общество - это совокупность людей с СОБСТВЕННЫМИ проблемами и уповать на него - крайней степени наивно.
Коментувати
Тіна
Сподіваюся цей інтегрований курс набуде чинності, адже за власним досвідом знаю, як це вівчати те, що ти не розумієш, тобі не цікаво та непотрібно. Навіщо старшокласникам марнувати години на вивчення тих предметів, які не знадобляться тобі в майбутньому, замість того, щоб за цей час вивчати більш важливі речі та готуватися до ЗНО? Ті, хто говорять, що в 17 років людина ще не може вибрати на кого йти вчитися далі, то ще з дитинства можна побачити схильність вашої дитини до гуманітарних чи технічних наук. Врешті-решт, запитайтеся у своїх дітей, чи подобається їм вівчати більше 20 предметів, де і більша частина ніколи не знадобиться в житті. Українська освіта намагалася дати все і зразу, але як кажуть за двома зайцями поженешся,жодного не спіймаєш. Та ось, нарешті, є нові освітні реформи, які, я сподіваюся, виведуть освіту українців на європейський рівнь.
anton2000
Для Тіна: да, выведут на новый уровень, на новый - более низкий уровень. И к тому же, начинать изучать этот курс ребенок будет в 15 лет, а не в 17. И далеко не все дети уже знают, в какой ВУЗ они будут поступать. А этот курс закрывает перед ними двери очень многих вузов.
Павло
Для Тіна: ПРиродничі предмети не для таких тупих, як ти , згоден.
для того, чтобы было
Для Тіна: не 20 преметов,следует УБРАТЬ МУСОР,оставив при этом необходимое. В этой истории с курсом есть один прокол - направление ГУМАНИТАРНОГО профиля. Если в 10 класс станут брать людей, НЕ способных усвоить программу по математике-физике-химии на балл, меньший за 8,то люди, которые набрали этих детей для обучения очень НЕДАЛЁКИ, вместо того,чтобы отправить детей обучаться пофессии, как это имеет место в музыкально-спортивных училищах,они станут держать их ещё 2-3 года в школе, РИСУЯ тем баллы. Ведь если гуманитарий НЕ умеет работать, а 8 баллов по химии,это просто УМЕНИЕ УЧИТЬСЯ, то он и литературу не освоит. А разговор о "не пригодиться в жизни" - разговор близорукого человека
Коментувати
Іван
Шлях в безодню відкрито! В 17 років людина не може прийняти остаточне рішення,а точніше,багато з них,щодо подальшого навчання.А змінити не можна! Перевірено практикою 20 років тому-там тупик!
N
Для Іван: Гадаю, що університети викрутяться - започаткують, як у Німеччині, норму, що вступати в університет потрібно буде через університетський коледж і будуть там довчати школярів. Інакше буде складно.
Коментувати
Тор
Заінтегрувались...чи доінтегрувались. Якось буде, але більшість обиратиме гуманітарний напрям. А отже цей курс - ще після 9 класу. Тобто, за наступні 2 роки, якщо і зміняться вподобання у дитини, то все одно ЗНО з цих предметів дитина здати не зможе. Більшість - це означає, що для України, прориву в науково-технічному прогресі не буде вже ніколи! Це перше. І друге. Не може один вчитель читати цей курс. Його повинні протягом року читати вчителі - предметники, вичитуючи ту тему, яка близька їм фахово.
Роман
А підручники будуть до цього чудо- курсу? Щось ніде навіть не згадується про такий "рудимент"
Сергей
Идет уничтожение образования в Украине - через такие курсы, через отмену конкурсного набора (что приведет к уничтожению хороших школ, которые сегодня показывают результат, - специализированных школ, лицеев, гимназий), через запрет альтернативных педагогических проектов (с совершенно глупыми фразами о том, что они платные - родители ведут туда детей добровольно, кто не хочет - не ведет), хотя до сих пор министерство давало всегда позитивный отзыв о них. Это очень похоже на целенаправленное уничтожение и возглавляет его МОН, вот что печально.
Тор
Об’’єднайте ще алгебру з геометрією, мову з літературою, горох з капустою, міносвіти з нафтогазом, а в кінці напишіть: "Все пропало, бо ми дурні!" Пояснюю, в школі один 10 клас. Гуманітарний, як кажуть. Але по закінченні кожна дитина має право здавати ЗНО з будь якого предмету. А тепер, якщо моїй дитині потрібна, все таки географія, чи фізика, чи біологія, то мені що, возити її щодня у обласний центр де буде якась профільнна освіта? Ви що там маку клюнули?
1
Для Тор:А хто вас змушує вибирати інтегрованний курс?... Інтегрованний курс не є обов,язковий. Вибираєте гуманітарний і радійте життю))), але є маленьке але: фізики - 3 год, матем - 3 год хімії - 2 год біології - 2год. І здавайте на радість любе ЗНО. Тільки запитання, чи потрібно гуманітаріям фізику, хімію, і т.д. два роки вчити? Де спрощення і полегшення для дітей?
Коментувати
Mama
Щоб викладати даний курс потрібно було б підготувати вчителів, які мають знання з предметів фізика, біологія, хімія та географія хоча б на академічному рівні.
Людмила
І будуть у нас одні гуманітарії, бо це для дитини найлегше. А як же науково-технічний прогрес? СТЕМ-освіта?
Наталія
А ті, хто не вибере цей курс, як будуть вивчати природничі науки в десятому класі?
Ганна
Для Наталія: Дивіться наказ № 1054 від 24.10.2017 "Про типові плани для 10-11 класів" за якими навчальний заклад самостійно визначає: чи то будуть окремі природничі науки чи інтегрований курс. Враховується профіль навчання
Коментувати
DOCENT
З огляду на запровадження такого курсу мабуть доцільно переглянути концепцію проведення ЗНО. Значна кількість шкіл не буде вивчати такі окремі предмети, як фізика, хімія, біологія.
Volobymyr Sill
Для DOCENT: Хм... Мабуть , учні і батьки самі вирішують в яких школах їм навчатися і які предмети вивчати. І , абсолютно зрозуміло , що не збираючись вивчати глибоко фізику, хімію , біологію, вони не збираються здавати з цих предметів ЗНО і вступати у ВУЗи в яких ці предмети вивчатимуть для набуття майбутнього фаху.
anton2000
Для Volobymyr Sill: очень часто после 9 класса ребенок (и его родители) не знают в какой ВУЗ будет он поступать. А этот курс сразу закрывает перед ребенком двери в огромное количество ВУЗов.
N
Конституція України Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою... Я так розумію, що повнота середньої освіти цими ініціативами ставиться під сумнів, бо позбавляє школярів мати повну середню освіту, на підставі якої можна вступити на будь-яку спеціальність до внз. Це порушення прав людини на освіту. Звичайно, абітурієнт сам визначає, як йому навчатися чи не навчатися далі, але держава повинна надати йому таку можливість. До речі порушується також стаття про рівні права, бо шансів стати фізиком чи хіміком у школяра, який опанував курс "природничі науки" не буде. Це привід для звернення у КС.
Коментувати