МОН представило концепцію розвитку громадянської освіти

Метою громадянської освіти є формування і розвиток у громадян громадянських компетентностей

МОН представило концепцію розвитку громадянської освіти

Міністерством освіти оприлюднена та запропонована для громадського обговорення Концепція розвитку громадянської освіти в Україні.

Документ є основою для формування планів розвитку громадянської освіти в країні і містить бачення кінцевого результату та дорожню карту розвитку громадянської освіти на найближчі роки.

Автори концепції наголошують, що метою громадянської освіти є формування і розвиток у громадян України громадянських компетентностей, спрямованих на утвердження і захист державності та демократії, здатності відстоювати свої права, відповідально ставитися до громадянських обов'язків, брати відповідальність за власне життя, життя своєї громади та суспільства.

За визначенням розробників документа завданням громадянської освіти має стати  формування громадянської, національної та культурної ідентичності, сприяння плеканню української мови, збереження духовності та моральності українського народу.

Також громадянська освіта має формувати розуміння і повагу до прав та свобод людини,  розвивати громадянську відповідальність за суспільно-політичні процеси, розвивати критичне мислення та медіаграмотність, впроваджувати ідеї інклюзії та соціального включення, а також формувати активну життєву позицію, здатність поширювати і застосовувати практики громадських ініціатив.

В основу концепції закладено три принципи її реалізації: підхід «навчання через участь», наскрізний підхід та поступовий підхід.

Автори зазначають, що система громадянської освіти охоплює всі складники освіти, рівні і ступені освіти, стандарти освіти, заклади освіти, органи управління у сфері освіти, а також нормативно-правові акти, що регулюють відносини між ними.

Документом також визначено ціннісні орієнтири громадянської освіти, громадянські компетентності, систему громадянської освіти та етапи реалізації концепції.

Пропозиції можна надсилати до 5 лютого на електронні адреси Міністерства освіти: mongromosvita@gmail.com та gryva@mon.gov.ua.

текст концепції

Освіта.ua
18.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Witalina
НЕ хочеться навіть коментувати!!!!! БРЕД!! БРЕД! Забодали різні КОНЦЕПЦІЇ ! Років 7, напевно , уже була Концепція ГО, потім К.і стратегія Нац.патр.виховання.Скільки можна???чергова бла..бла...бла. погоджуюся на всі 1000%
людина
Текст концепці ї- суцільна демагогія, яка не посилається ні на які конкрктні законодавчі та світоглядні фактори й не формулює механізми захисту людини від свавілля керівника при спробі самостійно захистити свою гідність чи не погодитися з порушенням закону з боку керівництва. Тому це чергова бла..бла...бла.