Уряд запустив створення інспекції, що займеться школами

Планується, що нова служба проводитиме моніторинг якості освітньої діяльності та якості освіти

Уряд запустив створення інспекції, що займеться школами

У Міністерстві освіти і науки повідомили про початок процесу перетворення Державної інспекції навчальних закладів у Державну службу якості освіти.

У відомстві зазначають, що служба якості освіти має стати новим органом, що відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів.

Планується, що процес реорганізації нової служби триватиме до ліквідації її попередника - Державної інспекції навчальних закладів. Зокрема, створена комісія  займатиметься переведенням працівників, закриттям рахунків, передачею матеріальних цінностей тощо.

За словами голови реорганізованої Державної служби якості освіти Руслана Гурака, який також призначений очільником комісії з реорганізації, раніше ДІНЗ здійснювала виключно державний нагляд за діяльністю навчальних закладів та дотриманням ними законодавства для забезпечення якості освіти. Відтепер нова служба відповідатиме і за зовнішню, і за внутрішню систему забезпечення якості освіти.

«Зовнішня відбуватиметься у формі інституційного аудиту. Він проводитиметься раз на 10 років, щоб оцінити якість процесів у навчальному закладі, та надати рекомендації, як їх покращити. Однак перед цим ми маємо допомогти навчальним закладам побудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти. Ми готуємо проект, з яких саме елементів має складатися ця система. Працюємо над підготовкою рекомендацій до кожного принципу – як мають бути реалізовані процеси, критерії перевірки тощо», – зазначив Гурак.

Він повідомив, що вже з вересня 2018-го служба планує провести 5-6 пілотних інституційних аудитів. До цього часу також має завершитися формування відповідної нормативно-правової бази.

Одночасно у 2018 році планується відкриття шести територіальних підрозділів служби у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові, Одесі, Вінниці або Хмельницькому.

Як відомо, наприкінці 2017 року уряд створив Державну службу якості освіти.

До повноважень нової служби буде віднесено проведення інституційних аудитів закладів освіти, надання рекомендацій щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти, затвердження нетипових освітніх програм дошкільної та загальної середньої освіти.

Також служба проводитиме моніторинг якості освітньої діяльності та якості освіти.

Освіта.ua
17.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
VIRAVA
Поки реформують ДІНЗ у ДСЯО, управління освіти як працювало так і працює , "відповідно до плану роботи" і видає такий наказ: НА К А З 22.01.2018 Вараш № 12 Про вивчення стану організації викладання та рівня навчальних досягнень учнів з історії України, всесвітньої історії, основ правознавства, курсів громадянської освіти та духовно-морального спрямування у закладах загальної середньої освіти міста Керуючись Положенням про управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради, затвердженого рішенням Вараської міської ради від 09.06.2017 № 821, відповідно до плану роботи управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради на 2018 рік та з метою вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з історії України, всесвітньої історії, основ правознавства, курсів громадянської освіти та духовно-морального спрямування у закладах загальної середньої освіти міста, надання...
Кущ
Щодо серіалу. Так, одним оком дивлюсь .Професійна цікавість. Що сказати...Кольсунтантом творці цього "шедевру" взяли когось явно з міністерства освіти. Ляп на ляпові). Фільм такий же далекий від реалій, як і міністерство)))
MOJO
Сериал "Школа" классный!!!!! И смотреть его интересно. И учителя классные. И дети нормальные. Не важно как сидит или стоит учитель, главное как он проводит уроки, как относится к своему делу. А всем кому не хватает зарплаты можете сменить работу. Ибо в нашем государстве (сначала СССР, потом Украина) учителю никогда не платили много. Кроме того, если посмотреть как многие учителя проводят уроки, то им и такая зарплата очень большая.
спец
Якщо в цю службу перелізуть ті, що працювали в метод кабінетах, то її зразу ж потрібно закрити. Не віриться, що це принесе користь.
Віктор
Конкретному вчителю, який переймається НАВЧАННЯМ дітей важливо, яка думка про нього у ЙОГО учнів та їх батьків. Постійне очікування поваги від якогось міфічного суспільства цікаво тим, хто або НЕ МАЄ СВОЇХ УЧНІВ або не МОЖЕ ЗНАЙТИ СПІЛЬНОЇ МОВИ хоча б з ЇХ більшістю. То ви при цьому ви вважаєте себе кваліфікованими педагогами? Антипатії у НОРМАЛЬНИХ БАТЬКІВ до ВЧИТЕЛЯ бути не може (вони розуміють що СПРАВЖНЯ освіта це - НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ після здоров’я), вона може бути тільки до НЕКВАЛІФІКОВАНИХ ВЧИТЕЛІВ (які,наприклад, вважають що школа має пріоритет над батьками у виховуванні дитини чи думають що серіал можна ДОЗВОЛИТИ, тобто все у житті має здійснюватися з Чийогось ДОЗВОЛУ!!) Які ЦІННОСТІ вкладають такі вчителі в дитячі голови- Я НАЧАЛЬНИК, ТИ ДУРАК?
вчитель
Для Віктор: Жіночно-демагогічним вітром віє від вас, причому з освітянсько-методичним нахилом! Це вже, мабуть, діагноз! Вітаю! Якщо ви з освіти, то дійсно -ця структура ДУЖЕ хвора!!!
Софія
Для Віктор: А чому Ви " кричите" ??? Неетично писати таким стилем.
Коментувати
вчитель
А ці новоспечені інспекції-це спроба втриматися в своїх кріслах вчорашніх керівників методкабінетів та відділів освіти! Тому до них уже немає довіри, бо знаємо тих, хто туди "мітить"! За серіал "Школа" згодна з дописувачем "Ігор Зущик"! Цей серіал дуже неправдиво змалював реальне українське шкільне життя! По-перше, директор і зауч, як правило, йдуть в одній упряжці! По-друге, вчителі більш культурніші і затиснуті проблемами в реальному житті, ніж це показано в серіалі. І, по-третє, те, що робили старшокласники на екрані є квіточками від того, що вони роблять насправді! Тому, ніякого позитиву для суспільства від такого фільму я не бачу, а негатив цей серіал дійсно несе, як у змалюванні образу вчителя для загальних мас, так і приклад негативної поведінки для незрілої (часто недоглянутої, вразливої) дитячої душі! От і рахуйте, кому це потрібно!
Местный
Для вчитель: про какую школу идёт речь? Я ещё в свои школьные года смотрел сериал "Школа" Валерии Гай Германики и там учителя как фон, а основное - адаптация новой ученицы в классе.
Коментувати
вчитель
Ура!!! Вчора дізналася, що розформували наш райметодкабінет! Там сиділо два десятки "щурів", що ніяким чином не допомагали вчительству, а навпаки-перебрали на себе функції контролюючих і каральних органів, тому й "ура-а!" Говорили, що дехто з них були аж червоні від невдоволення! Шановні! Хочеться вас бачити тепер на місці звичайного вчителя, якого ви любили "клювати" на кожному кроці! Вперед! Покажіть приклади вищого професійного пілотажу!!! (Це полтавщина!)
Ірина
Для вчитель: Не радійте. Вони всі підуть у Державну службу якості освіти. Замічсть інспектування будуть проводити аудит і моніторинг. І що помінялось?
Ну і що
Для вчитель: Не правда. Методичні кабінети затверджені новим Законом про освіту. Єдине, що тепер це буде окрема структура незалежна від відділів освіти. Так що ваше тріумфальне повідомлення нічого не варте. До речі, я теж з Полтавщини.
спец
Варте! Скільки гидоти принесли за всі роки існування у школи. Непотріб треба знищувати.
Коментувати
олена
Повністю згодна з негативною реакцією на серіал Школа, таких відносин у школі між вчителями немає, це все абсурд! А дітям це лише "абетка", як себе "правильно" вести в навчальному закладі/ ПОЗОРИЩЕ , а не серіал.
serj
Повторюся в котрий раз. Зміняться ЛИШЕ таблички з назвами!
Ігор Зущик
Краще створили б інспекцію, яка б проінспектувала для чого і хто дозволив серіал Школа. Перед цим запустили Київ вдень і вночі. Два роки кричать про підвищення зарплат вчителям. Кому це потрібно? Да підвищили зарплату на 2000 грн. Автоматично відібрали субсидію 2400 грн. Люди (особливо в селі) вовком дивляться на вчителів (вони ж мільйони отримують). А тут ще в серіалі вчителів "ДЕБІЛАМИ" виставили: Вчителі весь час сидять на столі, один дуже любить по американськи закинути ноги на стіл, зауч взагалі неврівноважена...... і т.д. А для дітей прамо клондайк, щоб приклад брати!!!!!!! А новостворена інспекція потім буде розказувати, як виконувати виховання дітей!!!!!! До чого дійдемо з таким підходом до освіти?????????
Местный
Для Ігор Зущик: Ну да, все беды украинских учителей из-за сериала Школа. У вас из-за этого сериала субсидию отобрали? Может лучше искать корень проблем не в сериалах? P.S. как бы я и мои коллеги хотели, чтобы и нам повысили зар.плату на 2000 грн, но нет - мы преподаватели спец.предметов в техникуме...
Сенатор
Для местный: Я Ваш колега, і також міг би посперечатися про підвищення зарплати на 2000 грн. Але зарплати, що у загальноосвітників, що у спеціалістів однакові. Залежить від педнавантаження і всього іншого. А ось як перейдемо на місцевий бюджет ... . От, тоді ... !!!????????
Ігор Зущик
Для Местный: Взагалі то я навів декілька прикладів, які і призводять до того, що Ви не знаючи мене і не прочитавши уважно мій допис уже ставитесь до мене з претензіями. Тому, що я, вчитель, отримав збільшення, а Ви ні. А мені як вчителю не хотілося б, щоб у людей сладалося враження про вчителів, як "ПРЕДВЗЯТИХ ДЕБІЛІВ". Як би Вам збільшили зарплату, а мені ні, яка б Ваша тоді була б позиція. В країні влада робить усе, щоб пересварити людей між собою. Це призводить до того, що люди переключаться на гризню між собою. А влада буде займатися своїми справами. А те, що діти переймають все нове дуже бистро це факт. А потім нам, вчителям, викладачам потрібно буде з цим боротися. Якщо ви цього не розумієте, то ми з вами дивимось по-різному на проблеми виховання дітей!!!!!!! Нажаль!!!!!!
Коментувати