Школи зможуть конструювати навчальні плани, - міністр

У 100 школах розпочнеться пілотування першого класу Нової школи за новим стандартом

Школи зможуть конструювати навчальні плани, - міністр

З наступного навчального року в 100 школах країни буде здійснюватися пілотування першого класу Нової української школи за новим держстандартом. Про це, перебуваючи на Львівщині, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, до старту нової школи у 2018 році буде створено освітню онлайн платформу, де будуть розміщені сучасні освітні матеріали з основних предметів. Школи зможуть конструювати власні навчальні плани.

«Школа повинна не тільки давати знання, а й вміння ці знання застосовувати та формувати цінності, що допоможуть відрізнити правду від брехні та критично сприймати інформацію», – зазначила міністр.

Вона також підкреслила, що дуже важливо, щоб діти не знеохочувалися до навчання. Нові методики організації навчального процесу, зокрема, діяльнісного навчання, мають допомогти розвинути важливу для подальшого успіху дітей якість – допитливість.

«Зараз діти знеохочуються до навчання вже у 3 класі. 7% старшокласників, що обирають для поглибленого вивчення природничі предмети, – це занепад природничої освіти. Ми повинні виправляти цю ситуацію», – додала Гриневич.

Передбачається, що у новому навчальному році перепідготовку пройдуть понад 22 тисяч вчителів початкових класів.

Освіта.ua
12.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
Я думала со стула упаду когда это чудо-юдо министр в Харькове заявило, ЧТО УЧИТЕЛЯ ДОЛЖНЫ ВЕРНУТЬ К СЕБЕ ДОВЕРИЕ РОДИТЕЛЕЙ. И что родителям которые ТЯЖЕЛО (читай между строк, а вы ни черта не делаете) нельзя говорить делайте что-нибудь с вашим ребенком. А если мамаша вообще не работает, тогда ей можно говорить что это ОНА в первую очередь обязана воспитывать свое чадо. Когда она выступала у меня была только одна мысль. "Эту освиту убьют"
Ivan Filin
Для Гость: Вы должны понимать, что все эти реформы создают и разрабатывают люди которые не работают в школе, им не понятны наши проблемы. У них главное Бла-бла-бла.
Коментувати
Тата
Чергова спроба провести реформи, не вклавши кошти, на ентузіазмі вчителів.
Олекса Позняк
Ну директора сейчас наконструируют. Что там пеподаёт кума-подруга-родня?Песни-пляски-кулинарию? Вся школа будет петь-плясать-кулинарить. Именно это происходило с вариативной частью недавно. Но раньше она была сравнительно маленькая а теперь директор развернётся во всю ширь своих неограниченных полномочий. Пинок под зад этим противным физикам-химикам. Кто хочет получить часы выстраиваются в очередь к директору с торбами и конвертами.
I am
І врешті, коли буде відновлено постачання навчальних закладів елементарним? Де державні програми? Кабінети комплектації 80-90 років. Списуємо старе. Де унаочнення державною мовою і вся інша матеріальна база. Все розуміємо, що не все зразу. Але хоч би щось. До тих нових програм, з їхніми вимогами по трібна конкретна матеріальна база!
Олекса Позняк
Для I am: на ежегодной перепечатке учебников Лиля зарабатывает огого. Зачем ей ещё чем-то заморачиваться. Легче рассказывать о том что освиту губит плохой учитель...
Валентина Кодола
Такого міністра освіта ще не бачила... Дай Боже, щоб більше й не бачила...
Коментувати
I am
Занепад природничої освіти продовжиться ще крутіше, після вивчення 9-класниками біології за новими програмами. ( 3 годинний курс загальної біології у 10+11кл впахали у 2 годинний та ще і примушать вивчати надскладні питання дітьми 9 класу! Це таке розвантаження??? Почитайте підручники і програми. Після 9 класу вибір природничих спеціальностей буде "0"%.
Олекса Позняк
Для I am: те саме зробили з фізикою
Коментувати
Працівник школи
"це занепад природничої освіти." - це занепад нашої влади, суспільства, і держави в цілому.
Олена
Для того, щоб конструювати, треба мати здібності до проектної роботи, досвід, сміливість та й характер, тобто бути лідером. Тому просто перепідготовка тут не допоможе.
anton2000
Для Олена: нормальные школы уже давно страдают от того, что не могут самостоятельно конструировать учебный план. Ну а если школа церковно-приходская и коллектив такой же, то им и переподготовка не поможет.
Працівник школи
А хто буде проводити перепідготовку? ІППО? Вони вже перепідготувалися? Та від них і раніше користі ніякої не було!
Олекса Позняк
Для anton2000: перепрофилировать учебный план надо под интересы детей а не падруг директора. А директора у нас цари и боги школы и нынче творят что хотят
Коментувати
Юлія
А матеріально- технічне забезпечення при цьому буде покращено? Чи будуть всі школи забезпеченні спортивними залами? Хто перевірить якість пришкільних територій? Хотілося б відновлення безкоштовних гуртків з творчості, спортивно- хореографічних, іноземноі мови, робототехніки. Бажано учнівську парту дооснастити планшетом чи ін ІТ.
anton2000
Для Юлія: в вопросах материально-технического обеспечения учебного процесса полная тишина,только речь о каких-то пилотных 200 школ (может больше,точно не помню). Все говорят про качество, но никто не говорит, что качество - это не только качество результата, а и качество ресурсов. И не только учительских, о которых много уже было сказано из-за тестирования учителей. О материально-техническом обеспечении преподавания истории, языков,... (я уж не говорю о биологии, физике, химии, географии - где очень много необходимо) никто не говорит, хотя необходимо что-то постоянно, а это все покупается или учителем за свой счет, или за счет родителей, или вообще не покупается и тогда начинаются вопли на форумах о скучных уроках. Представьте себе театральную постановку (съемку кино), где актерам и режиссеру ничего, кроме зарплаты на постановку не выделили (ни на костюмы, ни на декорации, ни на компьютерное сопровождение, ни на...). Как вы думаете, что получится? А в школе у учителя сейчас именно так.
Tet-a-tet
Для Антон 2000. Так это в школе еще куда ни шло. А представьте себе кулинарное ПТУ, где мастер говорит ученикам: принесите продукты на борщ и вареники и я покажу вам как готовить. Половина принесла, а остальные не имели денег. Какой борщ и какие вареники готовил мастер? Но диплом повара 4 разряда получили все. И так по всем професиям. МОН финансирует зарплату, комуналку и стипендии, а практическое обучение - живите как хотите. И получается, что 70% выпускников ПТУ не приживаются на рабочих местах в первый год работы, так на кого работает система ПТУ, на бизнес или биржу труда? И это в стране. которая воюет. Когда наконец МОНУ нас услышит?
Коментувати
Накипелов
Якби двічі на рік програми не змінювали навчальну програму і надрукували нормальні підручники, то таких проблем, як заявляє Гриневич, не було б!!!
Наталья
Було б краще, щоб дітей було в початкових класах не 30 і 32 , а хоча б 20, тоді і крику буде менше, і результату більше.
Тетяна Кузьменко
Для Наталья: На 100 відсотків згодна. Це дуже важливо. З цього треба починати.
Надія
У нас зараз у перших класах 35-38 учнів. Жах!
Олекса Позняк
Лиле надо каждый год перекраивать планы программы для перепечатки учебников и получения отката. А 38 учеников её не волнуют. Ведь всегда виноват учитель
Коментувати
Нiколika
Так!!! Школа повинна давати не тiльки знання....ну i далi... мiй молодший син у третьому класi,а старший в 7-му. Ооо так вчителi молодших класiв почали використовувати зелену пасту!!!!! Оце реформа так реформа!!!! Оцiнки як занижували так i занижують!!! Як найменша помарочка так усе капець i кiнець!!! Вище 8 балiв ви не отримаете!!!! Знання учня нiкому не потрiбнi!!!Головне це зелена паста!!! I крики бескiнечнi на дiтей!!! Дiтей як принижували так i принижують....так дiти знеохуються вже у 3-му класi на жаль на це е дуже багато причин...
anton2000
Для Нiколika: не повезло вам со школой. И если школа вас не устраивает, то меняйте школу, выбирайте лучшую. Зачем держать детей в школе, которая вас не устраивает. А если устраивает, то не поливайте ее грязью.
Григорій
А з чого вибирати школу? Це принаймні можливо та й то не завжди або з великими труднощами і не без слвнозвісного "блату" можна зробити в умовах міста. А що мають робити батьки учнів сільських навчальних закладів. Цікаво, що мається на увазі під "конструюванням навчальних планів"? Очевидо,що мають бути якісь обмеження на таку "самодіяльність" шкіл, адже від цього залежить навчантаження вчителів, а відтак і їхня заробітна плата,а також реалізація принципу рівного доступу до якісної освіти. Про перепідготовку 22 тис. учителів годі й говорити. В умовах, що склалися нині практично немає кому це робити, оскільки методична служба - на родоріжжі. В результаті децентралізації в утворених об"єднаних територіальних громадах вона фактично відсутня, а районні (міські) методичні кабінети, що ще залишилися, перебувають в очікування ліквідації. Мабуть, спершу треба починати з працівників закладів ППО, які теж мають не меншу потребу ніж вчителі у підготовці і перепідготовці до роботи в...
Коментувати