Свобода школи: МОН знає, як школам писати документи

Відомство звертає увагу, що документи мають виготовлятись за допомогою комп'ютерної техніки

Свобода школи: МОН знає, як школам писати документи

Типова інструкція з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах, що розроблена чиновниками Міносвіти, містить норми, які встановлюють загальні вимоги до створення та оформлення документів в українських школах. Документ представлений відомством для громадського обговорення.

Інструкція, після її затвердження міністерством, стане обов'язковим документом, норм якого мають дотримуватись усі загальноосвітні заклади країни при здійсненні діловодства.

Незважаючи на проголошений Міністерством освіти курс на дебюрократизацію школи та свободу вчительської професії, інструкція містить положення щодо обов'язково-визначених розмірів бланків організаційно-розпорядчих документів, полів документів із зазначенням їх розмірів, міжрядкових інтервалів, яких необхідно додержуватись освітянам.

Інструкцією також визначені інші вимоги до шкільних документів, зокрема, у Міністерстві освіти звертають увагу освітян на те, що «бланки документів повинні виготовлятися друкарським способом або за допомогою комп'ютерної техніки на білому папері високої якості фарбами насичених кольорів».

Також проектом документа описані особливості розміщення зображень, найменувань та реквізитів, що мають бути обов'язковими складовими при оформленні документування управлінської інформації та організації роботи у школах, що вимагатиме від них профільне відомство та перевіряючі органи.

Текст проекту інструкції

Освіта.ua
24.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипелов
Завдяки цьому документу школи будуть працювати на паперово-целюлозну промисловість та виробників друкарських пристроїв. Про найголовніше - учнів, можна забути. Це зрада!!!
Прохфесор
Тема для дисертації " Вплив оновленої інструкції з діловодства на ефективність навчально-виховного процесу".
Illya Olefir
Для Прохфесор: І тема для наступної: "Нова Інструкція - курс на "дебюрократизацію школи" (за Л.Гриневич) в умовах реформування освіти"
Коментувати
Illya Olefir
Ознайомився з проектом: краще залишити Інструкцію 2000 року.
завуч
Для Illya Olefir: теж такої думки
Коментувати
Skjeld
Знати то ви знаєте, а хто дасть гроші на самі комп’ютери, папір та принтери?
Правда
Для Skjeld: В школах є комп., принтери, папір за кошти батьків.
Коментувати
Голосzнарода
Значно важливіша в цій статті інша проблема: чому сьогодні вчитель повинен виготовляти документацію за власні кошти, купувати папір, платити за роздрук, чому адміністрації навчальних закладів не мають спеціально виділеної техніки для забезпечення вчителя, чому не забезпечують вчителя папером???
Голосzнарода
сучасний вчитель дуже замкнений та постійно прагне працювати автономно, так ніби не в суспільстві працює та не на суспільство. Ви навчаєте дітей - значить Ви зобовязані спілкуватися та співпрацювати із службою у справах дітей. Якби Ви добре навчали дітей, то наркодиспансери та поліція з Вашими вихованцями справ не мали. Основно проблема в педагогіці сьогодення - вчитель не хоче співпрацювати ні з ким.
думка
Для Голосzнарода: По-перше, по собі людей не судять. По-друге, з власного досвіду знаю, що ні батьки, ні різноманітні служби не йдуть назустріч вчителю(класному керівнику). Батьки "спихнули" дітей до школи - навчайте та виховуйте. Коли звертаєшся із проханням до різноманітних служб провести профілактичні бесіди,тренінг і т.д. - у них купа справ, не до того. Стукаєш в усі двері, а там - тиша. Батьки вимагають від вчителів виховувати їх дітей, а самі не хочуть цим займатися.
Голосzнарода
Для думка: та я не по собі сужу, тому що я не вчитель, а от із своїх власних багаторічних спостережень за вчителями саме такий висновок і зявився - що вчитель радянського зразка закритий до співпраці із колегами та взагалі суспільством, і постійно прагне відокремитися від інших, щоб його не зачіпали.
anton2000
Для Голосzнарода: Очевидно ваши наблюдения - это наблюдения в рамках какой-то одной-двух (не самых лучших) школ. Вы пишете, что если бы учителя хорошо учили, то наркодиспансеры не имели бы дело с детьми. При чем здесь рваные галоши? Или вы считаете, что учителя на уроках учат курить травку, колоться и т. д.? Правильно пишет "думка", что Батьки "спихнули" дітей до школи - навчайте та виховуйте. Сегодня это очень актуальная позиция многих родителей. Хотя в Семейном кодексе Украины записано, что воспитывать детей - это обязанность родителей, родители обязаны заботиться о здоровье ребенка, его физическом, духовном и нравственном развитии (ст. 150 кодекса с изменениями, внесенными согласно закону N 407-IV ( 407-15 ) от 26.12.2002, ВВР, 2003, N 7, ст.70).
Коментувати
anton2000
Школы задыхаются от количества "очень важных" бумажек. Тысячи листов бумаги уходит на всякую отчетность для районных управлений образования, хотя они говорят, что требуют не отчеты, а просто информацию - отчеты вроде же нельзя требовать. А требования всяких папочек с какими-то материалами, опытом работы, материалами семинаров и т. д. Учителя все материалы уже давно держат в электронном виде в компьютерах, используют облачные технологии. Это просто ужас, что только перечень бумаг, которые должны быть в школе, занимает далеко не один лист. Хотя реально необходимых для школы документов не так и много (не считая бухгалтерских документов).
Правда
Для anton2000: Вірно. Закрити всі управління і на пенсію їх, бо там одні пенсіонери, а якщо є молоді, то по блату. Передати всі повноваження школам. І коли буде закон "Або пенсія, або зарплата чи 0,5 ставки". Бо скільки директорів за 60, а толк ????
Коментувати
Ячсмить
Що страшного саме у виділених фрагментах? Береги - для підшивки (спробуйте підшити документ з лівим берегом в 10мм) та збереження документа. Норма про інтервал рекомендаційна. Бланки? А як ви ще хотіли б їх робити? Від руки малювати? Висока якість і насичений колір - то вже оціночні судження; якщо вас захоче виграти перевіряльник, він навіть білосніжний папір 90г/м2 запише як туалетний папір.
Олена
На поліцію працюємо. Листи робимо. На службу у справах дітей працюємо. Скільки це буде ???? На наркодиспансери працюємо ??? Жах !!! Пані міністр, зробіть щось, а не лише поговорити. Бо на місцях жах. Не хочу вказувати місто, но вже болить....
Голосzнарода
Для Олена: сучасний вчитель дуже замкнений та постійно прагне працювати автономно, так ніби не в суспільстві працює та не на суспільство. Ви навчаєте дітей - значить Ви зобовязані спілкуватися та співпрацювати із службою у справах дітей. Якби Ви добре навчали дітей, то наркодиспансери та поліція з Вашими вихованцями справ не мали. Основно проблема в педагогіці сьогодення - вчитель не хоче співпрацювати ні з ким.
Роман
До вчителя і дітей та їх проблем всім байдуже, в тому числі і багатьом батькам. Для того щоб добре виховувати дітей вчителям потрібна співпраця батьків, які ні за що не відповідають, відчувають безкарність.В суспільстві немає відповідальності чиновників, в тому числі соціальних служб.Крайнім призначили учителя, бо так зручно.
Elena Logonyuk
Для Голосуzнароду: ви правильно відмітили те, що вчитель дає знання та навички, по -вашому навчає. Школа не вчить здійсненню правопорушень, вживати наркотики та інші психоторопні речовини, це вже ви батьки, друзі їм пропонуєте, або наштовхуєте на це. "Якби Ви добре навчали дітей, то наркодиспансери та поліція з Вашими вихованцями справ не мали. " - оце саме цими рядками Ви відокремили дітей як вихованців та притулили до вчителя? А для чого батьки, яка їх місія? Для чого тримає держава соціальні служби, фінансує їх? Мабуть, для того, щоб вони виконували головні свої завдання здійснювали соціальний супровід дітей та їх сімей, захищали дитинство. А то зараз в нас виходить, що служба у справах дітей, комітет сім’ї та молоді, комітет спорту, міські та районні служби соціальної допомоги дітям, сім’ї та молоді та на-додачу районний відділ освіти . міське управління освіти мають якісь інспекторські функції. Так неповинно бути, що заперечує здоровий глузд.
Коментувати
Олена
Та місцях управління освіти так ЗАДОВБУЮТЬ. зараз квартальні і місячні звти - понад 25 звітів. Для чого ???
Тамара
Ура! Освіту реформували. Всі проблеми вирішили! Залишилося тільки нову інструкцію з діловодства ввести.
gry
Якому ж д.... там не спиться... Все "творять"... Те саме і скрочення програм для початківців (годин 2-3 викинули/переставили), а врезультаті вийшов "грубий документ об’ємом сторінок на 200, де вказано , - що викидати, куди міняти, і що з цим усім робити... Хтось створює "видимість роботи" , видаючи подібні "шедеври"... Розмір має значення...
василь
пані міністер освіти л. гриневич, звільніть всіх моральних уродів які виставляють вас в дурному світлі. цю інструкцію розумом не осягнуть, ви говорите що не потрібні управління освіти, а ваші підопічні без них нікуди, там скрізь управління то погоджують , то затверджують, і ще багато маразмів. як колега і тавариш звільніть придурків і вам воздасться!!!!!!!!
Педагог
ДОВГО ЧЕКАЛИ - ДОЧЕКАЛИСЯ. БЮРОКРАТІЯ ПЕРЕМОГЛА ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД. НАБАГАТО ГІРШЕ І НЕЗРОЗУМІЛІШЕ, НІЖ ПОПЕРЕДНЯ ІНСТРУКЦІЯ. ОЦЕ ТАК ПОДОЛАЛИ БЮРОКРАТИЗМ В ОСВІТІ. У НАШОГО МІНІСТРА ОДНІ ЗАДЕКЛАРОВАНІ ГАСЛА І ЖОДНОГО РОЗУМНОГО РІШЕННЯ.
завуч
Для Педагог: також чекала чогось іншого від нової інструкції, а отримали те що завжди. Тепер знову будемо отримувати від районо довідкискільки мм не відступили, не з тим інтервалом надрукували, тощо. Все без змін, У міністра одні декларації. Політик і є політик.
Вчителька
Шановні колеги! Найголовніше в нашій роботі-це написати всі звіти, висидіти усі щотижневі "наради" та педради, створити всі портфоліо, а потім- зайти до класної кімнати та забути про все це, викинути з голови та посміхнутися !!! Повірте, що у кожного покоління педагогів були проблеми.Найкращі фахівці ті,які навчилися не зриватися на дітях і чхати на такі інструкції. Плюнте та вибачте їм усім !!!
Коментувати