Другий етап оновлення програм стартує 22 березня

У робочих групах з оновлення програм сподіваються, що обговорення буде продуктивним

Другий етап оновлення програм стартує 22 березня

Ознайомитись та внести пропозиції до проекту оновлених навчальних програм для 5-9 класів можна буде з 22 березня до 2 квітня. Про це повідомили у Міністерстві освіти, коментуючи старт другого етапу обговорення програм базової школи.

За словами одного з координаторів проекту Тетяни Засєкіної, було ухвалено рішення збільшити період другої сесії публічного обговорення, адже люди мають мати можливість детально ознайомитися із підготовленими документами.

У перерві між сесіями обговорення діяльність робочих груп була спрямована на два основних завдання: врахування пропозицій першої сесії обговорення програм на порталі EdEra і підготовка проектів оновлених навчальних програм, в яких особлива увага приділялася компетентністній складовій, що реалізовуватиметься через впровадження у навчальні предмети чотирьох наскрізних змістовних ліній: здоров’я і безпека, громадянська відповідальність, підприємливість і фінансова грамотність, сталий розвиток і екологічна грамотність.

Враховучи це, робочі групи підготували проект оновлених програм для 5-9 класів, що з 22 березня будуть розміщені для обговорення на онлайн-порталі EdEra.

За результатами роботи створено порівняльну таблицю, в якій роз’яснено які пропозиції першої сесії обговорення були враховані, які ні — і чому, а також cтислий опис ключових змін, які пропонується впровадити у програмах.

Як повідомив координатор проекту оновлення навчальних програм Сергій Горбачов, у робочих групах сподіваються, що друга сесія обговорення буде продуктивною і дасть можливість вдосконалити програми.

«Більша частина періоду з 22 березня по 2 квітня припадає на весняні канікули, коли у вчителів нема уроків, то ж можна буде більш детально переглядати та коментувати програми. Педагоги зможуть також обговорити їх на методичних комісіях. Ми сподіваємось, що друга сесія публічного обговорення буде не менш продуктивна, ніж перша, і дасть нам можливість вдосконалити програми», — додав Горбачов.

Освіта.ua
15.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Міністерство турбується про оновлення програм, а про сьогоденні проблеми вони забули взагалі... Весняні канікули за тиждень, а школи до цього часу не знають порядку проведення ДПА!!! У минулому навчальному році відповідний наказ був ще у лютому місяці... Ау, МОН, прокиньтеся!!!
Ольга
Для Сергій: Вже є цей наказ. Зайдіть в рубрику ЗАКОНОДАВСВО. Тільки що його читала.
Сергій
Дуже дякую!!! Цікаво, чому цього листа немає на сайті МОН, а також на головній сторінці Освіта.ua?
Коментувати
Накипелов
Цирк на дроті. Де гарантії що після оновлення програми не стануть ще гіршими? Як бути з підручниками? Чому автори програм постійно "партачать", не несучи при цьому жодної відповідальності, плюс отримують гонорари, а "розгрібати" повинні учителі на громадській ініціативі. Оновлення потрібно починати із міністерства освіти, розігнавши всіх дармоїдів!!!
народний вчитель
Для Накипелов: Повністю підтримую. Чомусь після реформ стає все гірше - все менше вчать, підручники за змістом для дітей з розумовими вадами, все більше часу відводиться на відволікання від навчання (реального), на вивчення тем кількість уроків падає до 0, АЛЕ ЗВІТИ ПРО УСПІХИ ПРЕКРАСНІ.
Коментувати