Оновлення змісту освіти є важливим викликом, - міністр

У МОН зазначають, що покращення якості викладання природничих дисциплін є важливим пріоритетом

Оновлення змісту освіти є важливим викликом, - міністр

Оновлення змісту освіти є важливим викликом для України. На цьому, під час зустрічі з послом Естонської Республіки в Україні Гертом Антсу, наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.

Міністр зазначила, що у 2015 році Естонія отримала дуже високі результати у міжнародному дослідженні PISA, посівши за напрямком Science третє місце у світі.

За словами Гриневич, підвищення якості викладання та вивчення природничих дисциплін є важливим пріоритетом Міністерства освіти. У бюджеті на 2017 рік закладено 300 млн на оснащення природничих кабінетів в опорних школах, створюються нові cтимули для талановитої молоді навчатися на педагогічних спеціальностях математично-природничого циклу.

«Оновлення змісту освіту – важливий виклик для нас. Ви вже цей шлях пройшли і зробили це більш ніж успішно. Зараз ми починаємо створювати нові освітні стандарти, крім того, нам потрібно буде змінювати мережу шкіл при створенні старшої профільної школи. На цьому шляху є свої пастки і з вашою допомогою ми зможемо їх оминути», - додала Лілія Гриневич.

У свою чергу керівник шкільної мережі Міністерства освіти і науки Естонії Калле Кюттіс, зазначив, що дійсно Естонія досягнула значних результатів, але зараз реформа ще продовжується. Він також підкреслив, що усі зміни неминуче зіштовхуються із супротивом, тому політично це є дуже складно.

«При реорганізації мережі ми зіштовхнулися зі значним спротивом місцевої влади, тому єдиним виходом у нашому випадку було будувати нові, сучасні старші школи-гімназії і приваблювати дітей в них. Це вдалося, таким чином школи, де діти навчалися як в базовій, так і в старшій, поступово реорганізовуються в базові школи», – зазначив Кюттіс.

Освіта.ua
01.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
Поки була одна програма-незмінна наші фахівці були затребувані усьому світу. А тепер щороку нова програма, стандарти освіти, підручники, а рівень освіти гірший і гірший. А засунути їх усим їхнім міністерством у звичайну сільську школу та на вчительску зарплату, та на технічні та матеріальні можливості сільської школи та подивитися, яких результатів доб`ються!!! А тож, жодного дня у школі не працювавши, можна і зірку з неба дістати!!!
Накипелов
В Естонії вчитель працює на учня, в Україні - на папери і перевіряючих.
Ой
Якісь недолугі сидять в міністерстві, якщо таке в голову міністру втовкмачують про підвищення якості природничих дисциплін. Якби пані міністр хоч іноді опускалася на землю грішну та просто поспілкувалася з вчителями цих природничих дисциплін - біології, хімії, фізики, то вони б сказали одне - за новою програмою ці предмети у школі - ЗНИЩЕНІ, Я вчитель біології, скажу за свій предмет. Змішали грішне з праведним, такі зробили програми, так їх розставили по класах, що просто вивчити щось не можливо нормально. Все галопом. Була роками відпрацьована програма, ні, змінили, зламали, змішали. Те саме і з хімією та фізикою.
Юля
Ну да, наверное по этой причине хотят все предметы объединить в один "Людина і природа"))))))))))))))))
совесть
А ось і головне, що допомогло Естонії досягти певного освітнього прориву. Вони БУДУВАЛИ НОВІ ШКОЛИ, сучасні приміщення, що відповідають сучасній моделі світу, а не післявоєнній моделі минулого віку, наповнювали новими вчителями й змістом. Почність з ДИТЯЧИХ САДОЧКІВ! Скільки грошей летить в трубу на підручники, що треба буде знову змінювати за кілька років! ЗУПИНІТЬСЯ ДРУКУВАТИ НЕПОТРІБ! Це ж сотні млн. грн. в такий надскладний час для економіки ...
Українська вчителька
Для совесть: Все в "точку"! Особливо про підручники! Вони не лише не вчать, а заважають якісному навчанню, бо батьки все ж таки орієнтуються на них, а там така "муть". Хто не згодний, то раджу заглянути туди. Це знущання нам всіма в освітньому процесі! Який віслюк оце допустив????????????????
Коментувати
Про справедливість
Якось на моє бажання показати роботу і оцінки батькові одного випускника, який перестав навчатись, батько відповів: «Не треба мені нічого показувати. Нам потрібна висока оцінка, бо син поїде навчатись у Німеччину (!?)». Правда, учень, все-таки виконав усі роботи, щоб отримати високу оцінку. Тож, якщо батьки спочатку платять за оцінку, а потім, спохватившись, платять репетитору, то так їм і треба. Спочатку самі носять гроші, а потім жаліються. Не платіть, нехай ваша дитина отримує справедливу оцінку, яку заслужила.
pasufik
А наші гімназії?- суцільна фікція! У державному НЗ керівники організували систему поборів у вигляді щомісячних внесків.( 100гр) які збирає довірена особа кл.керівника з батьківського комітету і роздає страдальцям від освіти. А наступає час здавання ЗНО і виявляється, що потрібно наймати репетитора, бо дитина не впевнена у своїх знаннях, хоча на папері намальовано 10-11б. От вам пані міністр корупційна кормушка, але Ви не забороняєте цього, тоді як такі внески мають носити добровільний характер і вноситися через банк. Ви хочете оновити зміст освіти не руйнуючи старі схеми, які підривають моральний авторитет школи і вчать наших дітей подвійної моралі. Ви маєте здійснювати реальні кроки, а не розповідати нам як добре в інших країнах. Чого будуть вартувати нові освітні стандарти, коли порядки у НЗ залишаються пострадянськими? Вам не жаль своєї праці?
Шоко
БАЛАБОЛКА!!! вже заробітну плату підняли на 50 відсотків.Але це мабуть в якійсь паралельній реальності, де живе наша ПАНІ міністр. А от у нас чомусь менше 20 відсотків.
Українська вчителька
Для Шоко: Нам підняли на 50%! Це-Полтава!
УЖ
Закарпаття 19.86%, хочу в Полтаву)!
вчителька
Всім підняли на 50% в порівнянні з вереснем 2016 року, в школах Закарпаття в тому числі,у вчителя з нормальним навантаженням, класним керівництвом, з доплатою за престижність . вислугою трохи не дотягує до 10000 грн. З європейськими зарплатами порівнювати то це мізер, але в середньому по Україні ....Може почнемо працювати трошки яксніше!!!!!""
Коментувати