Якість освіти у селі не дає дітям бути успішними, - Зубко

В Україні 65% шкіл розташовані у сільській місцевості, у них навчаються 32% учнів і працюють 45% вчителів

Якість освіти у селі не дає дітям бути успішними, - Зубко

У громадах необхідно створити єдиний освітньо-культурно-спортивний простір. На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко під час конференції "Україна на шляху децентралізації освіти".

За його словами, 65% шкіл розташовані саме у сільській місцевості. У них навчаються 32% учнів і працюють 45% вчителів. Витрати на одного учня в селі становлять від 20 до 60 тисяч гривень на рік.

"Разом з тим, якість освіти у сільській місцевості в більшості випадків не дає можливості сільським дітям бути успішними та конкурентоспроможними у майбутньому. Маємо запровадити комплексний підхід у створенні освітнього простору у громадах. Це спосіб забезпечити у сільській місцевості якісні послуги", - підкреслив Зубко.

Він повідомив, що в 2016 році розпочато децентралізацію в освіті - з 1 вересня відкрилось 19 опорних шкіл у 12 областях.

"Сьогодні освіта без культурного простору, без наповнення змістом наших традицій є неповноцінною. Тому формат "Народного будинку" як культурного хабу має бути вбудований в освітній простір та інфраструктуру громади. Це не лише бібліотека або місце зустрічі жителів, це можливість відродження й укорінення культурних цінностей, традицій громади", - зазначив віце-прем’єр-міністр.

Окрім того, він підкреслив, що біля опорних шкіл уряд бачить розбудову й спортивного простору.

"Переконаний, що створення у громадах єдиного освітньо-культурно-спортивного простору - необхідна умова для того, щоб наші діти виросли патріотами, освіченими й конкурентоспроможними", - наголосив Геннадій Зубко.

Освіта.ua
16.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія xomenko.n.o@gmail.com
а звідки вийшла більшість чиновників чи не з того ж села?
Ніна
Такого хамського і зневажливого ставлення до сільських дітей. мабуть, не було ніколи. Шановні добродії від владних структур, не підкреслюйте, будь ласка, ще раз , м’ягко кажучи, своєї невихованості.
просто Марія
Невже краще дитину навчити у класі, де є 30 учнів, чи там, де є 6 дітей? А навіть і 1 учень. Чим не репетиторство, тільки для батьків безплатне.
Леонід
Для просто Марія: Менше 5 учнів - індивідуальне навчання: 5 год у початковій, 7 - у 5-9 класах. Про яку якість знань можна говорити
Коментувати
Любов, вчитель
Шановні дописувачі! Якість освіти залежить від вчителя, від учня та його батьків, які мають слідкувати за дитиною, за її домашніми роботами тощо. Якість освіти залежить і від того, чи снідала дитина, а якщо добиратися до школи шкільним автобусом розбитою дорогою і вставати школяр має о 5.30 ранку, щоб встигнути до школи на 8.00. Але, головне, від чого залежить якість освіти - це навчальні програми, за якими ми, вчителі, мусимо навчати дітей та підручники. Обидва ці чинники мають відповідати віковим особливостям школяра.
Накипелов
Якість роботи Верховної Ради, уряду та інших підарастичних органів державної влади, не дає громадянам України бути успішними, особливо тим, які зароблять на життя ЧЕСНОЮ працею. А сільські школи були, є, і будуть. Там, принаймні, не кнопокодавлять і не пиляють бюджет на власні потреби!!!
якщоробитьторобить
А ще в сільських хатах не у всіх є водогони і теплі туалети. Тому сільських дітей потрібно ( для підвищення якості життя) переселити в міські сім’ї, бажано в сім’ї чиновників і олігархів. Якщо вже дбати про нещасних сільських дітей, то повною мірою. А вагалі-то, подивіться, в скількох установах, закладах, в ВР, міністерствах вихідців із села! Сільські діти більш пробивні і наполегливі, бо за ними не стоять багатенькі татусі!
pasufik
Для якщоробитьторобить: А в І.Франка був вдома теплий туалет та водогон?
Коментувати
Сергій
Якість учнівських знань НЕ ЗАЛЕЖИТЬ від місця знаходження ЗОШ І-ІІІ ступенів. Бажання вчитись у одного і вчити у другого вирішальні!
bela
знаете що, люди... Я хотiла вивчити англiйську в селi, i вивчила. Репетитор - скайп, нема скайпу- розмова по телефону, граматику учила за пiдручником з вiдповiдями, плюс там рiзнi книги, скачанi на флешку. За лiто, сидячи в селi, cерйозно пiдтягнула мову.
василиса
Послушайте, как быть с интернатами ( типа санаторными для приходящих детей ) а особенно в сельской местности где рядом есть общеобразовательная школа .Это безобразие происходит в Запорожской области .И никто не собирается оптимизировать такие "лжеинтернаты". Складывается впечатление что идет отмывка денег. А в стране война...
vpartem
Конечно плохое качество, ведь учителям в селе приходится думать как заготовить дрова для отопления школы, а не о том, как научить детей. Когда в классе +13, то не особо радостно получать знания.
сельский родитель
Для vpartem: Сейчас расплачусь ... Да не пишите ерунды. Об отоплении школы должен думать директор. А учителя ДОЛЖНЫ учить детей. Как по 30 часов нагребать так и +13 не страшит. А как знания дать так куча плаксивых отговорок.
Накипелов
Для сельский родитель: при умові, якщо директор, який нагріб 30 годин ще працює на ставку кочегара. А в реальності, ви послєднєє чмо. Інакше так би ви ніколи не написали!!!
Коментувати
вот ведь недалёкие люди, а зарплату
получают как адекватные. Они деньги считают, которые вроде как бы направлены на детей. Они не хотят рассказать о том, сто городские своих придавят и деньги рекой польются. Аздесь - дави не дави, а воровать не получается огромадными суммами. Вот и весь сказ о разнице в качестве... Да,и , кстати, качество образования это не школа обеспечивает. Это они, моновские чиновники не способны обеспечить. А так - скинули с себя ответственность и поехали в Турцию сраки греть
Тетяна
Приємно бачити позитивні зрушення в плані піклування про майбутнє і теперішнє освіти. Але при цьому абсолютно "забувають" про мистецьку освіту, яка належить до структури освіти. У зв’язку із зміною фінансування багато дитячих мистецьких закладі у районних центрах та невеличких містах опинилися на межі виживання. Скорочуються предметим, не вичитується обовязкова кількість годин, що ставить під загрозу видачу свідоцтв про отримання відповідної освіти.
Игорь Соломонов
Якість освіти залежить від учителя і від фінансування установи. Позабюджетні кошти у місті і селі - це небо і земля.
Друзілла Галицька
Для Игорь Соломонов: Так це правда. І в першу чергу тому, що в місті фонди школи, класу є обов’язковою річчю, а в селі про це навіть не заїкайся. Коли директора сільської школи питаєш про допомогу школі батьків, він робить страшні очі і каже "Ви що, вони (батьки) незадоволені якщо лишній вихідний і дітей треба харчувати вдома, а не поїдять у школі (а у місті з діти їдять у школі за власні гроші)
Ліля
Для Друзілла Галицька: відкрию страшну таємницю: у селі діти теж харчуються за кошти батьків!
Друзілла Галицька
То у вас, а в більшості сіл (маленьких, де знаходяться саме ті школи, які підпадають під удар при оптимізації), діти харчуються за рахунок фермерів.
Коментувати
Родион
В районах, де сільські школи не забезпечують належну якість освіти потрібно вирішувати кадрові питання по керівництву відділів освіти. Протягом останніх 15-20 років туди прийшли "освітянські менеджери", які мало що розуміють і вміють робити в довіреній справі. Вони розігнали директорів і вчителів професіоналів, замінивши їх собі подібними неуками, які в каламутній воді тотальної корупції завжди на плаву. Перевитрати в фінансуванні сільських шкіл в значній мірі пов"язані з неефективним використанням коштів і марнотратством. Наприклад, кошти спрямовуються туди, де чиновник має відкати: будівництво, ремонти (пластикові вікна в школі, яку завтра збираються закрити), харчування(дешеві сосиски по ціні сервелату) , оздоровлення (везуть молоко з міста щоб "оздоровити" сільських дітей) і т.д. Де тут маразм, а де злочин?
Людмила Босенко
Якщо в сільської родини немає грошей на престижну освіту дітей у ВУЗах, то коли діти перейдуть в міські школи - гроші з’являться? Якщо дитині не дано навчатися- в нього двійка на двійці, сімя категорійна, то коли дитина перейде в місто - вона стане призером Всеукраїнських конкурсів і олімпіад? читаєш цих чиновників - і кричати хочеться!!! Дебіли.....Слів уже немає.... Ламати - не будувати!
Друзілла Галицька
Для Людмила Босенко: при чому тут діти, яким не дано вчитись. Якщо їм не дано вчитись, то що в сільській школі, що в опорній після 9-го класу слід обирати робітничу спеціальність з якою часто легко можна знайти роботу і йти в ПТУ. А от дійсно здібні діти отримають змогу розвиватись в конкурентному середовищі та з більш сильними вчителями
Коментувати
Olexandra Basatska
34 роки працюю в сільській школі, випускницею якої є сама. В університеті комплексувала через своє сільське походження аж...до першої сесії, яку склала на відмінно. Маю велике число випускників, котрі були призерами 3-го і 4-го етапів олімпіад, працюють зараз в ІТ-галузі, викладачі в університетах, є молодими докторантами іт.п. На днях зайшов один з випускників і похвалився сертифікатом про найкращу магістерську роботу в Сілезькому (Катовіце) університеті, за непростою спеціальністю - гідрогеологія.
микола кучевський
Бути "успішним" - поняття відносне. Багато з моїх учнів , які началися "слабенько" стали успішними фермерами, підприємцями і навіть керівниками і не менша кількість відмінників після закінчення ВУЗів перебиваються тимчасовими заробітками, торгують на базарах або "біржують". Чиновникам варто пам’ятати, що сільська школа - це висота на полі бою і з її втратою буде програна битва за майбутнє України , бо сільське господарство єдина галузь економіки України яка працює прибутково і годує Україну. І ще хочу нагадати народну мудрість:" що навчання пустій голові, як і зерно безплідній землі марне і даремне". Тому ніякі культурні хаби і опорні школи тут не допоможуть.
Вчитель
"Якість освіти у селі не дає дітям бути успішними"! А що таке успішна середня освіта? Якщо діти з села навчаються в КПІ, КНЕУ, ЗДМУ, ОЮА ,НАСБУ, -показує що вони успішні. Проблема тільки в тому що державні кошти на потреби наших дітей розкрадаються ще в Києві!
Друзілла Галицька
Для Вчитель: "Розкрадаються ще в Києві"? А може це ви обкрадаєте інших дітей. Оцініть різницю у вартості навчання дітей в школі де в класах 5-10 (якщо не менше) дітей і в містах де в класі 30-35 дітей.
Вчитель
Взагалі! Чарівниця Ви наша! Де в статті можна побачити різницю затрат між селом і Києвом? А в столиці менше 20 тисяч грн на учня не витрачають! І мої 10-15 дітей не гірші за ваші 35. А у Вас 35 не може бути згідно нормативів! А якщо Ви не може захисти себе і дітей в школі у відповідності закону. То який ви взагалі вчитель і яких ви виховуєте дітей!
Друзілла Галицька
"Де побачити"? А ви самі не здатні зрозуміти, що витрати на заробітну плату вчителя, якщо розділити на 10 учнів і на 30, це не одне й те ж? а витрати на заробітну плату - найвагоміша стаття кошторису будь-якої школи. Якщо ви не здатні зрозуміти такої елементарної речі, то може спершу спробуєте пройти онлайн-ЗНО з математики, а потім вирішите чи ви можете називатись вчителем!
Коментувати
Vlad
Якість освіти залежить від учителя. а не від місця знаходження школи.
Мирослава
Для Vlad: Великою мірою якість освіти залежить від здібн!!!остей дитини,її бажання вчитися,позиції батьків, а потім вже від вчителя !!! ХТО ХОЧЕ,ТОЙ ВЧИТЬСЯ !!
Друзілла Галицька
Чи може здобути нормальну освіту дитина в школі де один вчитель викладає і фізику і фізкультуру, як це зазвичай буває в школі. І вчитель викладає той предмет на який є години, а не той який розуміє і любить сам. У мене є знайому, яка після роботи в буфеті пішла заочно навчатись в пед на географію, але потім в школі директор стала викладати географію і вона перевелась на фіз-мат і вже диплом отримувала як вичель фізики і математики. Я вже мовчу про завищування оцінок в сільських школах. недарма ж при Табачнику, деякі батьки переводили у випускний клас дітей у сільські школи аби отримати кращий атестат. Як діти можуть самі об’єктивно оцінити свої можливості, якщо в них немає достойної конкуренції, а оцінки їм ставлять значно вищі ніж за ті ж знання в місті
Вчитель
діти можуть самі об’єктивно себе! Ми живемо в час інформаційних технологій, в час доступності до любої інформації! Головне бажання вчитися! А оцінка це суб’єктивна категорія, яка до знань і умінь ні якого відношення немає!
Коментувати
Іван
Якість освіти значно підвищиться, коли дитина буде долати кожного дня по 25 км до опорної школи і назад додому по розбитій дорозі.
Тетяна
Для Іван: Чому всі порівнюють якість освіти в місті та селі? Я вчитель музики, працюю в селі. До нас часто приходять діти з міст, але вони набагато слабші ніж сільські. Я вважаю,що все залежить від вчителя,батьків,програми, фінансування. До речі, вчителі міських і сільських шкіл вчаться в одних і тих самих університетах. Є дуже багато гарних фахівців у селах.
Коментувати