Школа потребує кардинальних якісних змін, - Хобзей

Міністерство має намір розробити нові стандарти середньої освіти та нові шкільні програми

Школа потребує кардинальних якісних змін, - Хобзей

Середня школа потребує кардинальних якісних змін, а термін навчання 12 років у школі – це лише одна з багатьох складових реформи середньої школи. Про це, під час зустрічі з представниками іноземних країн та міжнародних організацій в посольстві Чеської Республіки в Україні, заявив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

За його словами, насамперед, необхідно розробити нові стандарти середньої освіти та нові шкільні програми на основі компетентісного підходу, що готуватимуть дитину до життя у сучасних умовах.

Він повідомив, що міністерство створює робочі групи з розробки навчальних програм та працюватиме у цьому напрямку за підтримки міжнародних партнерів.

Також заступник міністра зазначив, що реформа загальної середньої освіти відбуватиметься в рамках децентралізації влади. Саме на місцях вирішують, якою буде мережа шкіл у регіоні.

Хобзей висловив переконання, що для успішної реалізації реформи необхідно створити систему ефективної взаємодії між місцевою владою, громадами і міністерством, яка ґрунтуватиметься, в першу чергу, на довірі.

«Органи місцевого самоврядування вирішуватимуть, де створювати опорні школи, здійснюватимуть розподіл коштів освітньої субвенції та власних доходів між школами, призначатимуть директорів шкіл, вирішуватимуть питання матеріально-технічного оснащення», - сказав чиновник.

Він зазначив, що в опорних школах навчатимуться учні основної та старшої школи. Молодші учні  відвідуватимуть школу за місцем проживання. Підвезення старших учнів та вчителів до навчальних закладів шкільними автобусами забезпечуватиме місцева влада. Старша школа буде функціонувати як академічний ліцей, або професійний коледж. За результатами тестування діти самі обиратимуть де їм навчатися після закінчення базової школи – чи продовжити навчання у академічному ліцеї, чи піти до професійного коледжу і разом із загальною середньою освітою отримати додатково професію.

Як повідомив Павло Хобзей, сьогодні в областях триває конкурс на кращу опорну школу. До початку нового навчального року в Україні планується створити 100 опорних шкіл.

Освіта.ua
27.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
"Оптиміст"
Люди! Про що ви? Які опорні школи, ви хоч трішки замислилися скільки дітей залишиться без будь-якої освіти? Якщо в громаді буде опорна школа, більше 800 учнів ( скільки сіл наприклад Хмельницької чи Рівненської області мають об’єднатися), то їхні діти отримають (можливо зможуть вибрати) підготовку до вступу у Виш, а інші. Про яке навчання і здоров’я може йтися, якщо дитині потрібно буде встати о 5-00, дочекатися автобуса в мороз і сніг, проїхати в ньому півтори, а то і дві години до опорної школи, а потім повернутися додому о 17-00 ????? Складається таке враження, що наші керівники роблять всі ці "Реформи" з якоюсь метою, "не зрозуміло" тільки з якою???
Вчитель
«Органи місцевого самоврядування вирішуватимуть, де створювати опорні школи... , а де взяти кошти на нову школу і капітальний ремонт доріг -160 км в нашому районі. 1 км ремонту приблизно 1 млн грн. 200 млн потрібно щоб закрити один сільський район, а вони 100 опорних шкіл хочуть за ці гроші.
Kiril
Слухайте може дійсно замість фейкових(бо їх майже ніхто не буде бачити) проекторів, школам видадуть нові діапроектори і графопроектори. У ціні дешевше. І хоч щось можна показати.
unforgiven
Кардинальні якісні "зміни", про які говорить Зоопарк не відповідають реальності.
ЭОМ
Какая ценность ЭТОГО образования... ах нужны слабоумные... так бы сразу и сказали
учитель
Для ЭОМ: Они нужны начиная с 2000 -х.
Коментувати
Кирил
Професия ето хорошо. А вот сокращение школ - ето плохо.
В
Для Кирил: А ще краще коли кожен буде займатись своєю справою. Школа надаватиме загальну середню освіту та готувати до вибору майбутньої профусії, а професійні заклади - професійною освітою. У ЗНО після 9 класу не буде неохідності.
учитель
Для В: Така необхідність на даний момент є.
zлой
Для В: ЗНО у 9 как ДПА полностю возможно еще в етом году. Для етого по количеству учеников надо подготовить задания. И не дать переписать. Ето будет справедливо.
Коментувати
учитель
Вибачте, але не бачу зв^язку між завучем, який сидить в кабінеті та опорними школами. А щодо правильності рішення варто провести соцoпитування.
малыш
Старша школа буде функціонувати як академічний ліцей, або професійний коледж. За результатами тестування діти самі обиратимуть де їм навчатися після закінчення базової школи – чи продовжити навчання у академічному ліцеї, чи піти до професійного коледжу і разом із загальною середньою освітою отримати додатково професію."- это очень правильное Ваше решение и опорные школы должны быть . Ибо сегодня в "школах" завучи сидят запершись в своих кабинетах или в кабинетах информатики вместе с учителем-предметником - для чего, почему? Боятся своих воспитанников, не делают им даже замечания и "напроцювывают" на компьютерах "себе любимым" материалы, цэ так готуются до ЗНО-ДПА. Жах, что творится, при потворстве дира школы. Какой с такого дир-ра менеджер, если она детей и их родителей боится, чтобы не объявили претензии по уровню знаний своих детей школе.
учитель
Для малыш: Про які додаткові професії йде мова? У статті жодну з них не перелічили.
Коментувати
Володимир
На сучасному рівні свідомості суспільства гроші, навіть дуже великі, владені в освіту, ніяк її не змінять. В суспільсві зникла совість, тому що вона не сумісна з українським бізнесом, а освіту в Україні, уже давно перетворили на бізнес.
Правдоруб
Для Володимир: якщо б ви подивилися на шнобелі цих бізнесменів, тоді ви б не називали цей бізнес "українським".
Коментувати
Паша
А про якість доріг по яким мають підвозити дітей до опорних шкіл хтось думає?
учитель
Самий ідеальний варіант навчання. Це коли учні будуть поділені за початковим і середнім рівнем та достатнім і високим. Відповідні програми для кожного з таких класів. Тоді можливо дійсно щось у понятті - якість навчання зміниться. Але хто все це буде фінансувати?
Skjeld
Для учитель: Кожен є індивідуальною особистістю. Педагогів не вистачить, щоб навчати дітей за вашими чотирма рівнями поділу. Коли в класі буде кілька дітей середніх , багато - тупих, а розумних - 3-4.
мал-мал
Для учитель: Смотрите "дальше своего носа" - поговорка. И почнеться боротьба за преподовання в классах з учнями высокого, достанього ривнев. Итак уже повышение квалификации учителей математики идет для разных групп учителей и по разному, где НАТАСКИВАЮТ учителей(!), о - ужас, на преподавание с "особо одаренными" учнями. И классы под таких учителей создают и где только одаренных детей столько набирают. Вопрос на засыпку - был..
Кирил
Для мал-мал: Вот удивляюсь немцам. Они вроде смотрят дальше своего носа. А вот така система у них успешно работает.
Коментувати
Леонідович
"планується створити 100 опорних шкіл" - Створити? За 2 млн. грн.? Школу? Опорну? Називайте речі своїми іменами. Планується надати статуси опорних 100 школам і положити 200 млн. грн. собі в кармани.
zлой
Интересно ето опыт какой страны изучали? Только-что смотрел системы образования США, Великобритании, Германии. Подобного не находил. Наоборот у Германии делят по способностях на три групы. И в соответствии возможностей ученика готовят его к определённому виду професий. Извените. Вот ето все. Полный бред. Через 10 лет снова скажем программа плохая нужны реформы.
небайдужий громадянин
да какие 10! максимум - 2-3 года. И опять... новые стандарты, новые программы, учебники на конец следующего учебного года. И учитель, который опять окажется виновным во всех неудачах нынешней рехформы :)
небайдужий громадянин
да какие 10! максимум - 2-3 года. И опять... новые стандарты, новые программы, учебники на конец следующего учебного года. И учитель, который опять окажется виновным во всех неудачах нынешней рехформы :)
небайдужий громадянин
да какие 10! максимум - 2-3 года. И опять... новые стандарты, новые программы, учебники на конец следующего учебного года. И учитель, который опять окажется виновным во всех неудачах нынешней рехформы :)
Коментувати
злой, следует не злиться, а думать дальше
Случаи не просто бывали. Это сплошь и рядом,когда и учителя за свои деньги покупают топливо,поскольку в районе нет, и автобус поламался и не приехал, и , и, и Есть мысль о том,что вся бадья направлена на то,чобы переложить всю заботу о подвозе детей на плечи родителей:"Мол,как найдёте,так и доставляйте своих детей".Ведь в Европе родиели часто сами возят детей в школы.Но там и контингент иной.
zлой
Вот говорят "опорная школа". Будут возить. А кто нибуть подумал. Как дети будут добиратся, если снова кризис. И не будет денег на автобусы и топливо. Бывали случаи когда даже в образовательные округа детей не возили.