Гриневич: законопроект описує цілісну реформу

Метою закону є відповідь на виклики, що стоять перед освітою та державою з європейськими амбіціями

Гриневич: законопроект описує цілісну реформу

На даному етапі у проекті закону «Про освіту» описана цілісна і системна реформа освіти. Про це, за результатами обговорення законопроекту на засіданні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, у своєму Facebook повідомила голова профільного комітету Лілія Гриневич.

За її словами, дискусія щодо положень законопроекту була нелегкою і консенсус щодо деяких питань так і не було знайдено і залишилися робочі завдання до другого читання.

«Законопроект вирішує багато питань, які виникали до попередніх редакцій. Мета - відповісти на виклики, які стоять перед системою освіти та державою з європейськими амбіціями, - досягнута у законопроекті», - зазначила голова профільного комітету.

Вона повідомила, що за результатами доопрацювання законопроекту членами комітету, у документі з’явилося 11 нових статей.

«Досягнуто правильної структури законопроекту та додано ті статті, які можна виправляти між першим та другим читанням», - додала Гриневич.

«Основні змістові речі, додані у проекті: описано сучасну українську школу з її відмінностями від сьогоднішньої школи; визначено статус педагогічних та науково-педагогічних працівників як провідників реформ; розроблено механізми для забезпечення рівності доступу до освіти, зокрема в сільській місцевості, та взаємозв’язку освіти та ринку праці; позиціонування професійно-технічної та вищої професійної освіти, джерелом фінансування якої визначено державний бюджет. Є ціла низка додаткових прогресивних норм у законопроекті», - зазначила голова Комітету з питань науки і освіти.

За підсумками засідання Комітету ВР з питань науки і освіти вирішено рекомендувати парламенту проект Закону України «Про освіту» (доопрацьований) для розгляду у першому читанні.

Як відомо, 18 лютого Верховна Рада направила розроблений Міністерством освіти проект закону "Про освіту" на повторне перше читання до Комітету з питань науки і освіти.

З усіма змінами, внесеними до цієї редакції Закону, можна ознайомитися у порівняльній таблиці.

Порівняльна таблиця до законопроекту

Освіта.ua
31.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
/////
SOS!!!!! Хоч хтось у цій державі знає що робити з уроками учнів 11 класів 5, 11 і 13 травня??????????? Це 19 уроків! Куди їх переносити, як відпрацьовувати? Написати наказ по школі про ущільнення, чи дистанційне відпрацювання, чи перенести на 2 зміну, чи на суботи.... Як же ми нікому не потрібні з нашими маленькими реальними проблемами... Все якісь би концепції складали, реХворми робили....
Леонідович
Для /////: ніхто не знає, але так як ви і ми зробимо, то це неправильно
sergey1979
В нас до ЗНО з укр.мови все вичитується - ущільнення з початку 2 семестру
Коментувати
Світлана БондарчукЧижевська
У мене складається враження, що наші реформатори освітянські прагнуть винайти нове КОЛЕСО...
Леонідович
Для Світлана БондарчукЧижевська: ні, вони колесо РЕФОРМУВАТИ хочуть, щоб воно було НЕкругле, НЕгладке, НЕкрутилось, але щоб було більш ефективне.
Коментувати
axabnrg
Цікаві приклади розвитку інших країн: «Скандинавський шлях: досвід реформ адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування в Данії та Швеції»: http://decentralization.gov.ua/pics/attachments/Scandinavian_way_book.pdf #CommunityAmalgamation #Реформа #Громада
Martin
Жоден закон не здатен реанімувати покійника. В особі нинішніх реформаторів і законотворців іде просто розкладання трупа української освіти.
Вадим Мендерецкий
А вы друзья, как ни садитесь, Все в музыканты не годитесь .... останні потуги горе реформаторів!
Евгений Буравлев
Якось так сталося, що про науку влада не згадує і її "суперменеджери" демонстративно нуковою підтримкою не користується. Ставка робиться трошки на освіту та "компютерні знання". Але реальне життя показало, що игнорування науки і не розуміння системних речей породило в країні нульову купівельну спроможність населення, загибель малого і середнього бізнесу та предсмертний тік внутрішнього ринку країни, відсутність бази працевлаштування і чиновнийьку корупцію, корупцію, корупцію...