Реформа має повернути інтерес до навчання

Заступник міністра освіти Павло Полянський зазначає, що багато дітей втрачають мотивацію до навчання

Реформа має повернути інтерес до навчання

Багато дітей та молоді втрачає мотивацію до навчання у його звичному розумінні – як опанування інформації. Про це зазначив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час дискусійної панелі, присвяченій реформуванню сучасної освіти, що відбулася в рамках Міжнародного фестивалю неформальної освіти.

За словами Полянського, реформа української освіти має це змінити і повернути молодим людям інтерес до навчання. Зокрема, у новому законі "Про освіту" обов’язково буде закладено можливість освіти впродовж життя.

"Це паралельна стежка до традиційної, певною мірою застарілої сьогодні класно-урочної системи, яка дасть людині можливість донавчатися навіть у зрілому віці. Разове навчання – за принципом "вивчив раз на все життя" – уже не спрацьовує",- зазначив заступник міністра.

Також Полянський зазначив, що не меншими викликами у новому рамковому законі "Про освіту" є питання освітнього менеджменту і фінансування. Перегляду потребує і визначення мети освіти, яка має полягати не так у підготовці учнів під майбутні запити країни, як у формуванні креативної особистості, що цю країну будуватиме.

"Це та особистість, яка часто незручна для вчителів, чиновників, політиків, але вона має власну думку і нею керується. І щоб будувати країну, вона також повинна в системі освіти навчитися тих знань і вмінь, які захоче використовувати у майбутньому", - зазначив Павло Полянський.

Він також поінформував громадськість, що зміни, відображені в новому законопроекті, також торкнуться дітей із сільської місцевості, які мають здобувати початкову освіту в тому населеному пункті, де вони народилася. Окрім того, буде значно скорочено навчальні предмети для учнів старшої школи.

"Але всі освітні зміни ми хочемо робити разом із громадськістю. Іншого способу зробити якісну реформу ми не бачимо", - додав заступник міністра.

Освіта.ua
10.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є!Бали
Поляк - красава!!! Ркспект! Респект! Респект!
Бусинка
Что означают слова г-на Полянского "Мы будем иметь образование как в Нидерландах".
Є!Бали
Для Бусинка: курить траву на уроках)
Коментувати
!!!!я тут свои 5 копеек
вот интересно. Сегодня к совковому "накажем учителя за низкие знания ученика" по какой-то причине пришли и в Европе.
Шиншилла
Для !!!!я тут свои 5 копеек: Да? Это где?
Натэл
Это называется " дубликация": пример заразителен.
Коментувати
Хватит врать-2
это не глупые рЭволюционеры с западной Украины. Это чётко продуманная тактика, которая должна была привести людей к смене януковича, что и произошло. Но не всё пошло как они задумали-люди КИЕВА вышли на улицы. ЭТОГО они не учли. Но - сумели повернуть в свою сторону.
qwerty
Для Хватит врать-2: Люди Киева вышли на улицы... Это, конечно, показательно, но я помню, как киевский офисный планктон злился, пробегая мимо палаток на площади где-то в марте-апреле-мае, и им было не то что все равно, а раздражало, что какие-то люди Самообороны не дают им попасть в офис на работу: планктон уже не нуждался ни в чьей защите. Затем был клич Кличка, хотите помочь, идите в спецбатальоны, только не живите здесь. Что было потом, все уже знают.
когда Вы
Для qwerty: называете людей офисным планктоном, подумайте о себе. Вы кто? Вы работаете в школе? Если да, тогда ГДЕ бы Вы хотел(а) видеть своего ребёнка на работе. Далее - Вы знаете одно о киевских людях, я - другое. Поэтому. . . всё.
Коментувати
avva
Заступник міністра освіти Павло Полянський зазначає, що багато дітей втрачають мотивацію до навчання....... А як щодо вчителів, які втрачають мотивацію до роботи? не буде ніякого бажання працювати творчо, коли після 20 років роботи в школі, маючи вищу категорію, ти отримуєш 2100 гривень ( 19 годин і немає класного керівництва) і при цьому ти повинен за свій кошт розробляти методичні матеріали, купити книги, зробити підписку і т.д. А крім того - ти вчитель англійської мови, а в класі сидить 27 учнів і ти маєш навчити їх говорінню, аудіюванню.... отож, хтось робить вигляд, що нам платить, а ми робимо вигляд, що працюємо. і я зараз не тільки про школу.
Хватит врать
Для avva: Какая тут мотивация? Мы все уже думаем только о том, чтобы физически выжить. Грядет тотальный передел собственности, олигархи снова у власти, глупые революционеры с Западной Украины помогли взобраться на престол циничным, антиукраинским силам, а также бездарям, иностранцам, которые не нашли себя у себя на родине. У моих родственников, которые честно трудились и платили налоги в казну, уже отжали бизнес. Бюджетников ободрали до нитки. Вот увидите, следом за валютным крахом благосостояние криминальных олигархов вырастет. Кстати, образование они своим детям дают и будут давать дорогое, качественное, где-нибудь в Англии, и там их бесплатно, как в Украине, никто учить не будет. Все чиновники вдруг стали патриотами, раньше я этого никогда не замечал.
avva
для Хватит врать: а не пошел бы ты на хер , кремлевский бот?
Натэл
Больше сказать нечего, кроме ругани? Какие- нибудь более весомые аргументы? Или любая критика правительственного сволочизма по отношению к своему народу- это рука Кремля? Ну, вы не идиоты? А вот Яценюк снял ограничения нардепам по зарплате...может, не тех посылаете? И не туда?
Коментувати
Біда
У чому головна задача учителя? Навчати! а скільки годин учитель сьогодні навчає?Порахуйте! А тепер порахуйте скільки часу він витрачає на усілякі звіти, оформлення папок по самоосвіті, презентує результати роботи по обраній методичній проблемі, формує тематичні папки! А для чого все це! От коли учитель буде займатися суто навчанням дітей, тоді й діти будуть вмотивовані!
ГЛУПОСТЬЮ
НЕСУСВЕТНОЙ считать,что учитель,не имеющий возможность за собственную зарплату обеспечить собственных детей,будет иметь мотивацию отдаваться работе в полную силу.ГЛУПОСТЬЮ НЕСУСВЕТНОЙсчитать,что учитель,не имеющий возможность за свою зарплату обеспечить семью,будет приветсвовать узаконенное привязывание его в стенах школы,чтобы он мотивировал детей к чему бы то ни было. ГЛУПОСТЬЮ НЕСУСВЕТНОЙ считать, что те дети, которые прийдут на смену реально совковым учителям, считающим работу в школе своей жизнью, и поэтому не сумевшим оставить её, будут привязаны к детям в массе своей. Единицы. Которые погоды никак не создадут. Нормальные условия жизни в стране, ДОСТОЙНАЯ ЗАРПЛАТА работающим(это касаемо всех работающих)-тогда что-то изменится. Иначе-лишь для части общества.На большее-и не надейтесь.И-желательно было бы подумать, что патриотическое воспитание-это работа не столько МОН, сколько всего правительства, вместе взятого!!! А то, что там что-то придумали люди от МОН-ну подумайте головой
Натэл
Для ГЛУПОСТЬЮ: правильно!
Коментувати
ррр
Реформа, річ, звичайно, гарна, а от чи здатна вона повернути мотивацію - питання спірне! Гадаю, мотивацію могла б повернути більш достойна зарплата тим, хто вклав у навчання всі сили, відсутність безробіття, можливість САМОМУ заробити собі на житло і без допомоги батьків годувати свою сім’ю!
Іван
Ну-ну! Особливо зросте інтерес,коли школи випускатимуть медалістів з оцінками 7!!!!! Пропоноване МОНом нове Положення про медалі-дикість!
А досегодня
Для Іван: медалисты со знаниями на 5-6 что, не выпускались? Или как?
Коментувати
ррр
Інтерес завжди був, є і завжди буде, лише у чиновників.
777
Прав Скрябин: это как нужно не любить свою страну, чтобы так с ней ...
Олена
Коли діти дізнаються, що закінчила школу з Срібною медаллю та два ВНЗ з красним дипломом, вони в шоці. Зразу задають питання: "А що Ви робите в школі? Навіщо свій час витрачаєте на нас, бовдурів?" Відповідь одна: "Комусь треба вас вчити!" Але, навіть, бажання скоро закінчиться. Влада, думайте! Кращі вчителі скоро підуть зі школи! Бачу це вже зараз. Люди бажають працювати, не втручайтесь зайві рази. Дайте гідні умови - моральні та матеріальні. Я на життя не жалюсь, працюю. Все ж таки вірю в краще.
також вчитель
Для Олена: Оце прямо так і запитують:" ... на нас, бовдурів?" Наші ніколи себе подібними словами не називають. Наші діти вважають, що вчитель досить непогано заробляє, порівняно з їх батьками... Немалий відсоток бажає в школі працювати.
Тетяна
Шановні вчителі з червоними дипломами! У Ваших руках майбутнє держави. І Ви повиині бути гордими з того, що саме Ви долучаєтесь до формування дитячих душ. Що ж Ви так принижуєте свою освіту і себе!??? Єдине з чим згідна, що праця вчителя недооцінена ані державою, ані суспільством ні морально, ні матеріально.
1
Для Тетяна: Як набридли пусті слова про гордість. Бути гордими через що? Формування душ? Невже хтось ще вважає, що робота вчителя може перекрити хиби домашнього виховання, пропаганду всього зла, яке агресивно пхають в голови і душі ЗМІ. Вся система сьогодні націлена на поклоніння грошам, силі, владі. А ти, вчитель, доводь, що не в грошах щастя, а в душевній красі, формуй в цьому душі. Суцільна брехня. Можна пишатися. І про яку мотивацію в навчанні можна говорити, якщо учні прекрасно бачать цю брехню.
Коментувати
Натэл
Поддерживаю коллег: кто задумывается о мотивации учителя? И стаж есть, и два диплома образовательных, и успехи на олимпиадах, в том числе и Всеукраинских, и МАН, и конкурсы и т. д. и что? Какой мой уровень жизни? Хвастаться мне нечем, для учеников я не пример в плане успешности. Так о чем разговор? Государству до меня дела нет, почему я должна на голом энтузиазме работать? Так еще и эти копейки недоплачивают. Смешно.
Крик душі
Коли ж, нарешті, повернуть інтерес вчителя? Ми не просимо підвищення зарплат, бо розуміємо, що це неможливо в наш час. Але ж платіть, будь ласка, хоча б те, що на даний момент ми заробляємо. Як можна вижити, якщо живеш від зарплати до зарплати, при нинішніх цінах? Я проживаю одна із сином студентом, якому кожного тижня треба щось покласти в сумку і дати хоча б на проїзд до місця навчання. Потім ще треба заплатити за комунальні послуги, які з 1 квітня сягнуть за хмари. Я б якось виживала, якби мені давали вчасно аванс і зарплату. Але ми, на жаль, проживаємо далеко від усіх міністерств разом взятих. І тому нам можна платити і невчасно. Як ви думаєте чим зайнята моя голова: навчанням дітей чи в кого позичити грошей, щоб дожити до зарплати? Ще й позичати дуже не хочуть, бо я ж не можу відповісти, коли нарешті у владних кабінетах спустяться до нас смертних і дадуть наказ виплатити нам чесно зароблене, щоб повернути те, що я позичила. Не з того ви починаєте, шановні міністри!!!!
Натэл
Для Крик душі: глубоко сочувствую, сама через это прошла, державе дела нет до таких вчительок
Коментувати
лишь финансовое
обеспечение УЧИТЕЛЕЙ способно хоть как-то вернуть детям ту грань необходимости учиться, которую они способны будут увидеть. Но, в этой стране много лет людей убеждали в том, что всё можна сейчас и сразу. Перво-наперво обворованные бабушки-дедушки теперешних учеников. Второе-олигархи, которые заработали "первый миллион, собирая пустые бутылки". Третье-двойная мораль, которая прививается с детского возраста. Следущее-учись-не учись, а на работу устраиваться нужно за мзду(уверенность наших детей, идущая от уверенности в этом их родителей). Больницы, в которые нужно идти с кучей собственных денег. Интерес к обучению в младшем возрасте идёт от ЛЮБОПЫТСТВА. Поэтому младшая школа ещё как-никак сработает. А вот дальше - ничего не будет, пока эта страна не определится. МОНу было бы скооперироваться с остальными министерствами в разработке стратегии своих действий, чтобы хотя бы видеть направление движения
Золота медалістка
Мені соромно признаватися учням, що я зщакінчила школу із Золотою медаллю. Бо вони відразу спитають, чого ж я стала вчителем, чого я працюю на мізерну зарплату, невже я не могла із такими гарними знаннями здобути якусь іншу "грошовиту" спеціальність, щоб могла забезпечити себе і новими чобітками, а не латаними-перелатаними (діти ж це бачать), і кофтинкою, і відпочивати регулярно за кордоном..., і сім"я моя була теж забезпечена. Яка ж тут буде в дітей мотивація - вчись на медаль - будеш в драних чоботях ходити.
Тетяна
Для Золота медалістка: Дивно, що Ви школу з медаллю закінчили? Якась у Вас дуже жебрацька позиція.
ррр
Шановна Тетяно! Я теж медалістка, закінчила педінститут з Червоним дипломом! Готова підписатися під кожним словом прокоментованого Вами посту! Ви де мешкаєте і працюєте? У Києві? Чи в якомусь із обласних центрів? Ті, хто не бере у школі хабарів, хто ВИМРІЯВ свою професію, хто наполегливо йшов до неї, а тепер волею долі опинився в маленькому місті чи селі, де навіть школу на школу змінити не можна (безробіття, знаєте таке?), перетворився на рабів цієї системи, яка мільйон разів примусила вже пожалкувати про свій вибір! І не треба, будь ласка, з висоти свого польоту про жебрацьку позицію! Хваліть Бога, що у Вас не так!
Для Тетяни
Медалі дають за знання, а не за позицію...
Коментувати
Alice Khlivetskaya
Шановний пан Полянський! Ви перед усім зайдіть до школи і подивіться на власні очі, що таке загальноосвітній заклад сьогодні. Бажаєте мотивацію, вона буде, коли усуните корупцію, яка геть заполонилавсе. Переможці олімпіад - по списках, бали ЗНО - за гроші і т.д. Не друкуйте нові підручники, зробіть так, щоб розумні учні, молодь лишались в країні, а не бігли за кордон через те, що не вистачає досвідчених кадрів. Людям за їх здобуття та знання потрібно платити гроші, а ви бажаєте їхати, як завжди, на голому ентузиазмі. Вам сказать, куди веде та дорога? Ми давно вже там. Робіть правильні висновки.
Іван
Для Alice Khlivetskaya: Я б не був таким категоричним,щодо олімпіад.Це давня вчительська підозрілість,що хтось все знає наперед.Не без цього,але якщо дитина унікальна і талановита,то її НІХТО не переможе і не обнулить.А коли всі сіренькі))))А сіреньких більшість.Інша справа,якби всіх олімпіадників всадити за ПК та унеможливити суб"єктивізм....
Коментувати
Vlad
Цікаво, а якщо всіх працівників Міністерства Освіти взяти та й проекзаменувати по програмі 9 класу (диктант та контрольна з алгебри)? Ото сміху буде!!!
зачем???
Для Vlad: подобное? Многие, пусть и не министерские, но высокомнящие о себе, пишут с такиими ошибками, что иногда за голову хватаешься. ЗАчем Вам министерские? До кучи???
ЗНО
Для Vlad: Правильно пишете,що нiхто не напише нi диктант,нi математику за 9 кл.з працiвникiв МО,то тому у 2016р.буде ЗНО з украiнськоi у 9кл.Напевно,це для того,щоб усi були неграмотними, а то,може,ще якась причина iснуе?
Коментувати
спробуйте
Найкраща реформа-повернути iнтерес учням до навчання,а вчителям до роботи-це всi кошти,спрямованi на атестацii шкiл,вчителiв,рiзнi перевiрки,приниження учителя, спрямувати у даний час на пiдвищення зарплат УЧИТЕЛЯ!Отодi точно i iнтерес буде у всiх,i якiсне навчання,i належнi результати у навчаннi.А спробуйте з такоi реформи!!!!!
Олекса Позняк
Для спробуйте: Ви ж з своєї зарплати Полянському відсоток не повезете?А районо собі накраде і йому уділить. Який полянському зиск з Вашої високої зарплати?
Коментувати
Олекса Позняк
Баран-балабол.Баран-балабол.Баран-балабол.Баран-балабол.Баран-балабол.Баран-балабол.( Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.)====на тобі сто знаків

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!