«Світ тварин»: 29 тиждень НУШ для першого класу

Додаткові навчальні матеріали та завдання для 29-го тижня 1-го класу НУШ за темою «Світ тварин»

«Світ тварин»: 29 тиждень НУШ для першого класу

Сайт «Розвиток дитини» пропонує додаткові навчальні матеріали та завдання для 29-го тижня 1-го класу Нової української школи за темою «Світ тварин»

На фермі: аналізуємо й мислимо логічно. Це завдання сприятиме формуванню природничої компетентності, розвитку аналітичного та логічного мислення. У завданні дитині пропонується в кожному квадраті знайти й обвести зайвий малюнок.

Літуни – повзуни: аналізуємо й малюємо.. У завданні дитині пропонується назвати тварин, підкреслити зображення тих, хто літає, і обвести зображення тварин, які повзають. Також дитині потрібно намалювати тварину, що може і літати, і повзати.

Малюємо тварин за точками. Цей комплект містить 8 завдань, що допоможуть дитині розвинути навички малювання й письма. У кожному завданні дитині пропонується незавершений малюнок тварини, контур якого потрібно домалювати, послідовно з’єднуючи точки.

Мешканці довкілля: вивчаємо екосистеми. Завдання допоможе формувати уявлення про природні та штучні екосистеми. Дитині пропонується домалювати рослини й тварин лісу, болота, саду, городу. Завдання сприятиме закріпленню знань про тваринний і рослинний світ, розумінню особливостей екосистем.

Скільки тваринок заховалося: учимося рахувати. Завдання спрямоване на формування навичок додавання у межах 10. Дитині пропонується порахувати тварин, що заховалися, і вибрати й обвести правильну відповідь.

Кросворд «Лісові мешканці». Це завдання допоможе дитині збагатити словниковий запас за темою «Лісові мешканці», а також сприятиме розвитку логічного мислення та уваги. Дитині потрібно подивитися на малюнки тварин, що мешкають у лісі, і вписати їхні назви в клітинки кросворда по горизонталі.

Де живуть тварини: вода чи суходіл? Це завдання спрямоване на формування природничої компетентності, розвиток аналітичного й логічного мислення. Дитині пропонується розмалювати, вирізати та приклеїти зображення тварин у потрібну комірку, визначивши, де кожна з тварин живе: у воді чи на суходолі.

Розвиваємо логіку, розв’язуючи задачу про тварин. Це завдання допоможе дитині розвинути логічне мислення, навички читання й розуміння текстів. Воно містить задачу про домашніх улюбленців, представлену в формі таблиці. Дитині пропонується прочитати перелік імен осіб і назв тварин, а також твердження, проаналізувавши які, можна визначити, кому яка тварина належить.

Вивчаємо фразеологізми про тварин (українська мова). Це завдання допоможе дитині вивчити або повторити поширені фразеологізми, пов'язані з тваринами. На сторінці наведено десять стійких виразів і пояснень до них. Поруч у хаотичному порядку розміщено малюнки тварин. Учням і ученицям пропонується з'єднати малюнок тварини з відповідним стійким виразом та вписати правильну відповідь на місце пропуску.

Вивчаємо частини тіла тварин. Це завдання спрямовано на розвиток уміння розрізняти характерні особливості різних тварин. Дитині пропонується розглянути зображення тварин та позначити у таблиці назви тих частин тіла, які їм притаманні. У другій частині завдання дитині потрібно поміркувати над проблемним питанням і написати свої думки.

Чим корисні тварини: міркуємо й малюємо. Це завдання допоможе розширити знання дитини про світ тварин, сформувати природознавчу компетентність. Дитині потрібно поміркувати й намалювати в порожніх комірках продукти, що ми отримуємо завдяки певним тваринам.

Дізнаємося про особливості догляду за тваринами. Цей комплект містить 12 завдань, присвячених домашнім тваринам. У кожному завданні дитині пропонується дізнатися про особливості догляду за тією чи іншою твариною й занотувати їх, а також намалювати, чим можна годувати цю тварину.

Збери слово. Цей комплект завдань вдало поєднує в собі елементи гри, головоломки та навчання. У кожному завданні дитині необхідно поглянути на малюнок й визначитись із тим, що на ньому зображено, потім вирізати надані літери та вклеїти їх у клітинки так, щоб утворилось слово, яке відповідає малюнку.

Анаграма «Дитинчата тварин». Це завдання познайомить дитину з анаграмами та навчить їх розшифровувати, пропонуючи в якості підказки відповідний малюнок. Виконуючи завдання, дитина матиме змогу розвивати увагу, практикувати навички письма, повторюючи правопис слів, та збагачувати словниковий запас.

Анаграма «Тварини». У завданні дитині пропонується розшифрувати анаграми тварин за допомогою представлених зображень і самостійно записати правильні відповіді в спеціально відведеному місці. Виконуючи завдання ваша дитина буде вдосконалювати навички логічного мислення і дізнається нові слова.

Анаграми: приховані назви тварин. Це завдання сприятиме розвитку мовленнєвої культури дитини, уваги, кмітливості, збагаченню словникового запасу. Дитині пропонується дізнатися, які тварини «заховались» у словах. Для цього потрібно переставити букви, утворити й записати нові слова – назви тварин.

Вивчаємо світ тварин. Чим ласують тварини? Цей комплект завдань допоможе дитині усвідомити різноманітність тваринного світу, формувати екологічну культуру, активізувати пізнавальну активність, збагатити словниковий запас. Комплект складається з 8-ми завдань, що містять інформацію про улюблені ласощі різних тварин.

Літерний лабіринт (український алфавіт). Цей комплект завдань закріплюватиме знання дитиною українського алфавіту, а також розвиватиме логічне мислення. Від кожної літери до наступної є тільки один правильний напрямок, що необхідно позначити, намалювавши стрілки або замалювавши всі квадратики по порядку від першої літери «А», до останньої «Я».

Кросворд у малюнках «Птахи». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис дванадцяти назв різних птахів, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику. Дитині потрібно подивитись на малюнки птахів та вписати відповідні назви у клітинки кросворда. Напрямок написання слів позначено цифрами у квадратних рамках.

Кросворд у малюнках «Морський світ». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис десяти назв різних морських мешканців, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику. Дитині потрібно подивитись на малюнки морських істот і вписати відповідні назви у клітинки кросворда.

Кросворд у малюнках «Комахи». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис одинадцяти назв різних комах, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику. Дитині потрібно подивитись на малюнки комах та вписати відповідні назви у клітинки кросворда.

Про що йдеться: тварини. Це завдання допоможе дитині розвинути навички читання та навчитися краще розуміти текст. Воно містить 4 речення на тему «Тварини». З малюнків під кожним реченням дитині необхідно вибрати та розмалювати лише ті, назви яких згадуються в цьому реченні. Виконання завдання сприятиме розвитку зорової пам’яті та уваги.

Вивчаємо фразеологізми: порівняння в малюнках. Пропоноване завдання допоможе дитині навчитися вживати фразеологізми, збагатити словниковий запас. Дитині пропонується дописати словосполучення й з’єднати їх із відповідними малюнками. Виконуючи завдання, дитина збагачуватиме лексику народними образними порівняннями, вчитиметься розкривати їх зміст, характеризувати властивості того об’єкта порівняння, про який ідеться.

Знайди та розмалюй (єнот, їжак, кіт). Це завдання допоможе дитині стати більш уважною, а також пригадати деякі назви тварин. Воно містить набір хаотично розташованих зображень, контури яких перетинаються. Дитині пропонується знайти малюнки та розмалювати їх.

Сортування слів: живі істоти. Це завдання допоможе дитині розвинути логічне мислення, навчитись розподіляти слова за тематичними категоріями та збагатити словниковий запас. Воно присвячене темі «Живі істоти» та містить 16 слів, які необхідно записати у відповідних колонках. Завдання сприяє розвитку довільної уваги та концентрації.

Розшукай сховані слова: птахи. Це завдання-головоломка покликане допомогти дитині засвоїти правопис слів, збагатити її словниковий запас та розширити кругозір, а також сприяти розвитку уваги, кмітливості та просторової орієнтації. У завданні дитині необхідно знайти та обвести запропоновані слова з тематики «Птахи.

Розмальовка «Життєвий цикл курки». Це завдання допоможе дитині поміркувати над явищами природи, зародженням нового життя й стадіями розвитку живої істоти. Воно пропонує розглянути послідовні фази життєвого циклу курки – яйце, курча, яке вилупилося, курча і доросла птиця (інформація адаптована до віку й сприйняття маленької дитини).

Шукаємо відповіді в малюнках №2. Це завдання-розмальовка допоможе дитині розвинути логічне мислення й збагатити словниковий запас. Воно містить 2 питання про птахів. Під кожним питанням є декілька малюнків, серед яких один є відповіддю на питання. Дитині потрібно прочитати питання, вибрати серед малюнків правильні відповіді та розмалювати.

Шукаємо відповіді в малюнках №3. Це завдання-розмальовка допоможе дитині розвинути логічне мислення й збагатити словниковий запас. Виконуючи завдання в такій формі, дитина зможе не лише поміркувати над змістом питань, а й отримати задоволення від процесу розмальовування.

Шукаємо відповіді в малюнках №6. Це завдання-розмальовка допоможе дитині розвинути логічне мислення й збагатити словниковий запас. Воно містить 2 питання про тварин. Під кожним питанням є декілька малюнків, серед яких два є відповідями на питання. Завдання допоможе розвинути увагу, дрібну моторику, кмітливість і пізнавальний інтерес.

Розвиваємо увагу: шукаємо свійських тварин. Це завдання допоможе дитині розвинути логічне мислення, навички абстрагування, порівняння й категоризації. Воно присвячено темі «Свійські тварини» й містить 10 малюнків. Дитині пропонується вибрати з малюнків лише ті, на яких зображено свійських тварин.

Розвиваємо увагу: шукаємо диких тварин. Це завдання допоможе дитині розвинути логічне мислення, навички абстрагування, порівняння й категоризації. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься розподіляти предмети на категорії, розвиватиме увагу й дрібну моторику, збагатить словниковий запас.

Домалюй тварин: розвиваємо навички малювання й уважність. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути навички малювання й стати більш уважною, а також запам’ятати зовнішній вигляд деяких тварин і птахів. Дитині потрібно порівняти малюнки й домалювати відсутні частини тіл тварин, а потім розмалювати доповнені малюнки.

Описуємо властивості предметів, істот і речовин. Цей комплект допоможе дитині навчитися порівнювати й описувати предмети та істот за конкретними ознаками, розвиваючи водночас навички малювання. Дитина зможе розвинути навички читання, спостережливість й уважність.

Кольорові папуги: обчислювання в межах 20. Це завдання допоможе дитині опанувати додавання й віднімання чисел у межах 20, розвинути увагу й кмітливість. Дитині пропонується розв'язати приклади й розмалювати папуг: із відповіддю «20» – зеленим кольором, «15» – жовтим, «10» – червоним.

Віднови малюнки: наклей зображення диких тварин. Це завдання допоможе дитині розвинути просторове мислення, пригадати назви й зовнішній вигляд деяких диких тварин. У завданні є 12 розташованих хаотично половинок зображень диких тварин. Дитині потрібно вирізати фрагменти, скласти з них цілісні зображення й приклеїти у місця на аркуші, що підписані відповідними назвами.

Віднови малюнки: наклей зображення свійських тварин. Це завдання допоможе дитині розвинути просторове мислення, пригадати назви й зовнішній вигляд деяких свійських тварин. Виконуючи завдання, дитина тренуватиме навички читання, розвиватиме дрібну моторику й уважність.

Світ тварин: хто яку користь приносить. Це завдання допоможе дитині усвідомити різноманітність тваринного світу, формувати екологічну культуру. Дитині пропонується розглянути малюнок і поміркувати, хто з тварин яку користь приносить природі. Також потрібно прочитати запитання й записати відповіді.

Знайди та розмалюй: тренуємо увагу. Цей комплект завдань допоможе дитині стати більш уважною, а також пригадати деякі назви тварин, птахів тощо. У кожному завданні є набір хаотично розташованих зображень, контури яких перетинаються. Дитині пропонується знайти й розмалювати три конкретні малюнки.

Скільки однакових малюнків: рахуємо диких тварин. Завдання, що допоможе дитині розвинути навички послідовного рахунку та дрібну моторику. На аркуші хаотично розміщені зображення диких тварин. Кожне з них повторюється певну кількість разів (до 5). Дитині потрібно порахувати кількість повторень кожного малюнка, замалювати відповідну кількість клітинок у графіку напроти цього зображення та записати відповідне число в спеціальному полі.

Скільки однакових малюнків: рахуємо свійських тварин. Завдання, що допоможе дитині розвинути навички послідовного рахунку та дрібну моторику. На аркуші хаотично розміщені зображення свійських тварин. Кожне з них повторюється певну кількість разів (до 6). Дитині потрібно порахувати кількість повторень кожного малюнка, замалювати відповідну кількість клітинок у графіку напроти цього зображення та записати відповідне число в спеціальному полі.

Головоломка «Планети тварин» № 5. Це завдання допомагатиме дитині розвивати аналітичні здібності, уміння знаходити схожості й відмінності між групами зображень, міркувати й робити обґрунтовані висновки. У завданні даються дев’ять умовних планет, на яких живуть тварини. Дитині треба серед них знайти та позначити 3 планети, на яких живуть 9 різних тварини, тобто разом усі тварини цих трьох планет не повинні повторюватись.

Головоломка «Планети тварин» № 6. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме нестандартне й логічне мислення, а також увагу й кмітливість, зможе потренуватись у вироблені власного підходу до роботи над завданням та пошуку правильної відповіді.

Кросворд у картинках «Тварини». Цей ілюстрований кросворд пропонує дитині зображення дванадцяти різних тварин, назви яких вона повинна пригадати та вписати у відповідні клітинки. Виконуючи завдання, дитина збагатить словниковий запас і кругозір, зможе повторити правопис слів, а також потренувати пам’ять, увагу та дрібну моторику.

Рахуємо уважно: кумедні тварини. Це завдання надає дитині відмінну можливість поєднати розвиток уваги із тренуванням навичок рахунку. У завданні дитині потрібно почергово зосередити увагу на кожному з різновидів зображень, підібраних відповідно до категорії «Кумедні тварини», та порахувати їх, а отриманий результат написати внизу сторінки.

Розшукай сховані слова: дикі тварини. Це завдання-головоломка покликане допомогти дитині засвоїти правопис слів, збагатити її словниковий запас та розширити кругозір, а також сприяти розвитку уваги, кмітливості та просторової орієнтації. У завданні дитині необхідно знайти та обвести запропоновані слова з тематики «Дикі тварини».

Малювання по крапках: качка. Ви бажаєте розвинути у дитини більш чітку координацію дрібних рухів та просторове сприйняття? Це завдання слугуватиме вам добрим помічником у цій справі. У завданні дитині необхідно намалювати качку, рахуючи крапки та поступово з’єднуючи їх прямими лініями, відповідно до зразка, намальованого у завданні.

Малювання по крапках: півник. Виконуючи завдання, дитина намагатиметься якомога чіткіше й зосередженіше рухатись від крапки до крапки. Дитині необхідно намалювати півника, рахуючи крапки та поступово з’єднуючи їх прямими лініями, відповідно до зразка, намальованого у завданні.

Малювання по крапках: верблюд. У завданні дитині необхідно намалювати верблюда, рахуючи крапки та поступово з’єднуючи їх прямими лініями, відповідно до зразка, намальованого у завданні. Потім дитині пропонується розмалювати зображення у будь-які кольори. Виконуючи завдання, дитина тренуватиме всі функції уваги, навички рахунку та зорову пам’ять.

Малювання по крапках: сонечко. Виконуючи завдання, дитина намагатиметься якомога чіткіше й зосередженіше рухатись від крапки до крапки. У завданні дитині необхідно намалювати сонечко, рахуючи крапки та поступово з’єднуючи їх прямими лініями, відповідно до зразка, намальованого у завданні.

Малювання по крапках: рибка. Виконуючи завдання, дитина намагатиметься якомога чіткіше й зосередженіше рухатись від крапки до крапки. У завданні дитині необхідно намалювати рибка, рахуючи крапки та поступово з’єднуючи їх прямими лініями, відповідно до зразка, намальованого у завданні. Потім дитині пропонується розмалювати зображення у будь-які кольори.

Числові лабіринти: цифри та числа від 1 до 20. Цей комплект завдань закріплюватиме знання цифр та чисел. Роздрукуйте завдання і попросіть дитину прокласти шлях лабіринтом цифр. Від кожної цифри до наступної є тільки один правильний напрямок, що необхідно позначити, намалювавши стрілки або замалювавши всі квадратики у порядку від одного до десяти або від одного до двадцяти.

Склади й розв'яжи: обчислювання в межах 10. Це завдання допоможе дитині опанувати додавання й віднімання чисел у межах 10, розвинути увагу й кмітливість. Дитині пропонується розглянути малюнки, скласти й розв’язати приклади.

Знайди однакові відповіді: віднімання в межах 10. Це завдання допоможе дитині опанувати дію віднімання в межах 10. Дитині пропонується обчислити приклади, а потім під кожним котиком розмалювати мишеня з тим прикладом, що має таку ж саму відповідь, що й приклад у котику.

Знайди однакові відповіді: додавання в межах 20. Це завдання допоможе дитині опанувати дію додавання в межах 20. Дитині пропонується обчислити приклади, а потім під кожною білочкою розмалювати жолудь з тим прикладом, що має таку ж саму відповідь, що й приклад у білочці.

Знайди однакові відповіді: віднімання в межах 20. Це завдання допоможе дитині опанувати дію віднімання в межах 20. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме математичне мислення та навички порівняння. Завдання сприятиме розвитку логіки, уважності та дрібної моторики.

Медове додавання й віднімання. Це завдання допоможе дитині потренувати та покращити арифметичні навички додавання й віднімання. Воно містить двадцять чотири математичні приклади, подані у вигляді чотирьох бджолиних стільників, кожний з яких групує на собі шість прикладів.

Веселі рівняння: шукаємо невідомі числа. Це завдання допоможе дитині розвинути математичне мислення та кмітливість, а також навчитися знаходити значення невідомих членів математичного виразу. Ця своєрідна головоломка побудована за принципом систем рівнянь, але представлена в зрозумілій учням початкових класів формі.

У кого більше: порівнюємо кількість. Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися послідовному рахунку від 1 до 11, а також розвинути навички порівняння. У кожному з 8-ми завдань є два персонажа, що мають різну кількість продуктів, представлену наочно. Дитині пропонується порахувати, скільки продуктів у кожного з персонажів, і записати числа у відповідних комірках та порівняти їх.

10 слоненят: порівняння чисел у межах 100. Це завдання дозволяє навчити дитину порівнювати числа та впорядковувати їх за спаданням. У завданні дитині запропоновано 10 чисел, записаних у хаотичній послідовності, та 10 слоненят різного розміру. Їй потрібно розташувати числа від найбільшого до найменшого та записати їх у відповідних комірках біля слоненят.

Малюємо по клітинках: їжак. У завданні дитині необхідно зосередити увагу на двох вихідних точках, розташованих на клітчастому полі, й від них почати малювати лінії в певному напрямку, довжиною у певну кількість клітинок, відповідно до вказівок, наданих у нижній частині завдання. Диктувати вказівки можуть батьки або ж дитина йтиме за ними самостійно.

Малюємо по клітинках: сова. У завданні дитині необхідно зосередити увагу на двох вихідних точках, розташованих на клітчастому полі, й від них почати малювати лінії в певному напрямку, довжиною у певну кількість клітинок, відповідно до вказівок, наданих у нижній частині завдання. Після правильного виконання завдання має з’явитися малюнок сови, який потрібно розмалювати.

Малюємо по клітинках: півень. У завданні дитині необхідно зосередити увагу на двох вихідних точках, розташованих на клітчастому полі, й від них почати малювати лінії в певному напрямку, довжиною у певну кількість клітинок, відповідно до вказівок, наданих у нижній частині завдання. Виконання завдання сприятиме розвитку навичок письма, дрібної моторики та координації рухів, а також уваги та просторової орієнтації.

Малюємо по клітинках: метелик. У завданні дитині необхідно зосередити увагу на двох вихідних точках, розташованих на клітчастому полі, й від них почати малювати лінії в певному напрямку, довжиною у певну кількість клітинок, відповідно до вказівок, наданих у нижній частині завдання. До початку роботи з дитиною потрібно повторити різні напрямки (вправо, вліво, догори, донизу).

Рахуємо однакові слова. Це завдання допоможе дитині запам’ятати та навчитись правильно читати назви тварин та водночас потренувати навички послідовного рахунку до 5. У рамці на аркуші хаотично розміщені назви сімох тварин. Дитині пропонується порахувати кількість повторень кожного слова, замалювати відповідну кількість клітинок у графіку та записати відповідне число в спеціальному полі.

Рахуємо уважно: глибоке море. Це завдання надає дитині відмінну можливість поєднати розвиток уваги із тренуванням навичок рахунку, а також набути корисних поведінкових навичок - цілеспрямованості та посидючості. У завданні дитині потрібно почергово зосередити увагу на кожному з різновидів зображень, підібраних відповідно до категорії «Глибоке море», та порахувати їх, а отриманий результат написати внизу сторінки.

Розмальовка «Веселі змійки»: вчимося рахувати до 10-ти й 20-ти. Це завдання допоможе дитині вивчити числа до 20-ти й закріпити навички написання цифр. Воно спрямовано на розвиток навички послідовного рахунку. Після вписування чисел дитина може розмалювати змійок. Завдання допоможе розвинути уважність, посидючість, дрібну моторику.

Шукаємо фрагменти зображень – розвиваємо увагу. Цей комплект складається з 8-ми завдань, в яких дитині пропонується розглянути малюнки тварин і запропоновані до них фрагменти зображень. Потрібно знайти й обвести ті фрагменти, що належать зображеному малюнку, а також написати номери відповідних фрагментів у спеціальних комірках.

Дивіться також: Завдання для всіх тижнів 1-го класу Нової української школи.

Освіта.ua
05.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів