Ми навели лад у використанні коштів на підручники, - Табачник

Міністр освіти заявив, що за останні роки його відомству вдалося знизити вартість видання шкільних підручників. Середня вартість підручника у 2013 році складає 18,6 грн

Ми навели лад у використанні коштів на підручники, - Табачник

Про це Табачник заявив під час проведення засідання Колегії Міністерства освіти і науки, що відбулося 27 червня.

За його словами, цього року для бюджету України середня вартість підручника складатиме 18,6 грн.

"На мій погляд, це дуже прийнятна ціна, враховуючи якість книжок – адже усі вони у твердій палітурці, високої якості видруку, паперу", – зазначив він.

Також міністр зупинився на питанні видання підручників мовами національних меншин.

"Звертаю вашу увагу, що, згідно з чинним законодавством, видрук таких підручників – це наш обов’язок. При подвійному перекладі вартість книжок тиражем у 171 примірник, звичайно, виходить достатньо високою", - зазначив Табачник.

"Утім, якщо, скажімо, у 2009 році найдорожчий такий підручник коштував 870 грн, то тепер, при такому тиражі, ми вкладаємося у 360 грн. І це враховуючи те, що тоді вартість тони друкарського паперу була 6,5 тис. грн., зараз – між 10,5-11 тис. грн.; вартість тонни картону для палітурки була 3,2 тис. грн., зараз – 7,5 тис. Плюс різниця в заробітній платі. Тому, я думаю, що лад у використанні бюджетних коштів ми навели достатньо серйозно, і це також є нашим спільним досягненням", - підкреслив Табачник.

Він також повідомив, що станом на початок червня, всі підручники за державним замовленням для 2-го класу розвезені до областей. Також у школи надходять підручники для 5-го класу.

"Я думаю, що ми маємо закінчити розвезення усіх підручників до ЗНЗ до середини серпня", - сказав Табачник.

Він також зазначив, що вперше за усі роки незалежності України на сьогодні є можливість вийти на надзвичайно солідний тираж – близько 13 мільйонів книжок. "Це предмет нашої особливої гордості, результат нашої спільної роботи", - сказав Дмитро Табачник.

Освіта.ua
27.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
360 гривень за підручник? І тобі, нещасний міністре, не встидно хвалитися таким досягненням? Я вже не говорю про 870.
Вероника Татаренко
Ніколи не вірила чиновнику, який кидається цифрами, котрі не можна перевірити. Так можна перед мікрофоном табличку множення розказвати. Ще не всі забули з вашим піклуванням про освіту. В нашій школі підручників постійно не вистачає А з хімії, що мені ососбливо близько, за такими пілдучниками з органіки не те,що ЗНО здати, а сором признаватися, що тобі її викладали.
Ирина Шульгина
Для Вероника Татаренко: Ну Вы смешная. навели лад - это поделили откаты. опять напечатают по сумасшедшей цене учебники и их опять будет не хватать. Я вообще не понимаю, как так может быть, что каждый год новые книги. Мне в школе попалась математика моего старшего на 6 лет брата. как-то в советское время служили книги, и не надо было каждый год перепечатывать
Світлана
А як викладати англійську, коли в бібліотеці для кожного класу підручник нового автора: Плахотник, Карпюк, Несвіт, Калініна. А для 10-11 потрібен рівень "стандарт", а надійшли "профіль". Теми не співпадають. Та і складні підручники.
Ирина Шульгина
Жесть. Но это понятно, каждый год ведь хочется получить откаты. Вот и идут родители и по 70 грн покупают очередную бестолковую книгу. А заниматься учительница все равно приносит еще советсткие для классов с углубленным изучением
Коментувати
Шестопалов
Виробництво і розповсюдження підручників через державне замовлення є змаганням зв’язків, знайомств і політичних впливів. Видавництвам, котрі працюють на держзамовлення, немає сенсу дбати про покращання підручників – прибуток забезпечується вчасним виконанням «тоннажу». Підручники випробування в умовах реальної школи не проходять, діючими вчителями не рецензуються, їхні попередні тексти ні в освітянській пресі, а ні в Інтернеті не публікуються. У результаті школи отримують освячену МОН "макулатуру". Виправити це становище може за прикладом Європи ліквідація державного замовлення з передачею коштів в школи і зробивши їх замовниками навчальної літератури. Вчителі та учні поганого не куплять і у самих себе красти не будуть! Все інше - складно, корумповано, вимагає великих коштів.
Петро
Головне, щоб якість була. А то повипускають таке, що від нього тільки спати хочеться
Вероника Татаренко
Для Петро: Біологія 9 і 11 клас - це жесть! Я щоб хотіла так запутати учнів, то би не придумала, як там викладено матеріал. Я вже не кажу про те, що програма ДУЖЕ-ДУЖЕ перевантажена і тягне на профільне навчання
Ирина Шульгина
Для Петро: а что при теперешней власти делают качественно? Про ремонты недавно новость была, миллион списали, а туалет никто даже не покрасил. Кормят гнилой морковкой. Так что качественные учебники - утопия
Коментувати
Дарина
Перепрошую, я одна в текстi cтаттi бачу слово "тони" у значеннi "тонни"? Що з грамотнiстю автора?!)
DR
Для Дарина: Дійсно, Ви праві. Це одна з дуже поширених помилок. Зазвичай в українській мові подвійна приголосна в словах іншомовного походження спрощується. Але слово "тонна" - це один з винятків. Подвоєння приголосної залишається в словах нетто, брутто, тонна, манна, паннО, пАнна, ванна, пенні, білль, вілла, мірра... В Українському правописі є вичерпний перелік слів іншомовного походження, у яких подвійна приголосна не спрощується.
Коментувати
Виталий Бабенко
как говорится "не кажи гоп...", так что осенью мы посмотрим какие у детей будут учебники и по какой цене! а то обещания власть и оппозиция с легкостью раздают, только об их выполнении так же быстро забывает! взять хотя бы медицинскую реформу, ОО все обещает-обещает ее отменить, а когда комми вносят проект по отмене, у них начинается амнезия!
Артур
Діма, не бреши! В 2004 році було наддруковано -17 млн, а 2005 - 15 млн підручників по ціні вдвічі дешевшій!!