Чому б дітям із 5-го класу не вивчати російську? - чиновник МОН

Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько висловив переконання, що російська може обиратися школами, як друга іноземна мова

Чому б дітям із 5-го класу не вивчати російську? - чиновник МОН

Про це чиновник розповів в інтерв’ю газеті "Освіта України", відповідаючи на питання щодо вибору школами російської, як другої іноземної. Також Єресько відкинув ймовірний тиск на школи з боку міністерства щодо примусового вибору вивчення другої іноземної мови.

"Такі збурення штучні. Запровадження другої іноземної мови – це вже справді вимога суспільства", - зауважив чиновник.

"В регіонах є й навчальні заклади, де не вистачає викладачів іноземних мов. Чому ж російська не може обиратися школами серед інших? Це одна з мов ООН", - переконує директор департаменту середньої освіти МОН.

Він також зауважив, що міністерство рекомендує обирати англійську, як одну з іноземних мов, яку мають вивчати діти, а вивчення російської є замовленням батьків.

"Якщо дитина з першого класу розпочинає вивчення англійської, а це майже 90 відсотків учнів, чому б їм із 5-го класу не вивчати ту саму російську? Є можливість, є замовлення від батьків – хто ж заважає? Водночас ми рекомендуємо, щоб однією з іноземних мов була англійська", - наголосив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько.

Як відомо, починаючи з 2012/2013 навчального року у школах запроваджено обов’язкове вивчення іноземної мови з 1 класу, а з 1 вересня 2013 року планується введення другої іноземної мови з 5 класу.

У Міністерстві освіти такі перетворення називають "лінгвістичною революцією".

"В Україні сьогодні відбувається лінгвістична революція. Адже далеко не в кожній країні іноземну мову починають вивчати з 1-го класу, і далеко не в кожній країні вивчають другу іноземну мову. А в Україні з 1 вересня наступного року усі наші діти, починаючи з 5-го класу, будуть вивчати другу іноземну мову", - заявив на одному з заходів заступник міністра освіти Борис Жебровський, переконуючи Повноважного Посла Великої Британії в Україні Саймона Сміта в ефективності освітніх реформ в Україні.

Освіта.ua
19.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Вважаю,що рідну мову діти повинні вивчати глибше, якщо ми прагнемо виховати патріотів своєї держави. Час на вивчення української мови та літератури скорочено до недопустимих меж, саме тому діти говорять суржиком, не вміють грамотно висловити своєї думки. До навчального плану також слід повернути обов"язкове вивчення російської мови та креслення. А курс "Основи здоров"я" пропоную інтегрувати з біологією та фізичною культурою Що стосується іноземної мови, то слід виділити не менше 3 годин у кожному класі. Причому , поділ класу на групи при вивченні іноземної мови здійснювати при наявності 24 учнів. Музичне та образотворче мистецтво пропоную обов"язково вивчати лише в початковій школі, а в середніх та старших класах здійснювати ці курси шляхом позакласної та гурткової роботи. При цьому, у кожній школі повинен бути музичний керівник з повним навантаженням, тобто працюватиме на ставку.
Габриелла
кстати мой родной язык венгерский, второй украинский, а русский выучила-как хобби.
Габриелла
Мы прелагаем, чтобы дети Западной Украины учили как второй язык язык европейской страны ,с которой соседсвуют по территории.Важно то , где человек сможет исспользовать свои знания .Если бы мотививировали тем, что наших абитуриетов готовы принать на учебу большинство высших учебных заведений России.Но а если чернорабочий -украинец буде разговаривать з начальником-русским с акцентом-небольшая проблема.Жители Закарпатской области вообще разговаривают на мало понятном кому диалекте но прекрасно общаются и на русском и на украинском языках.А министр образования если не понимает,что его планы руссифицировать Украину уже не секрет то он глубоко ошибается!Нету преподавателей!!!!!!!!но зато какие квалифицированные преподаватели русского языка сидят без работы!Лучше бы квалификационный уровень випускников институтов и университетов проверил, а то все образование на учителях старой закалки держится ,которых между прочим и руками и ногами из школ выталкивают
Сергій
Давайте в російськомовних школах другою іноземною мовою введемо українську!
Вчитель іноземної
Для Сергій:Я за:)
Малорос
Для Сергій: сначала восстановите те закрытые русские школы. В Киеве на весь столичный город всего 7 школ. Это нормально? При том, что большая половина населения Украины говорит по-русски. Это фашизм и дискриминация русских людей. Где Кравчук со своими листовками 90-х, в которых он клятвенно всех заверяет, что притеснять русский язык никто не будет?
kiev_poznyaki
Сергий, ты на столько глупый или прикалываешься? Во всех уцелевших каким-то чудом русскоязычных школах Украины укр. язык преподается в полном объеме.
Коментувати
Лина
А вы бы проверили ,что специалистов по второму иностранному в школах нет-все там есть!!!
Вчитель іноземної
Для Лина: во-во,правду говорите
Ніка
Для Лина: в сельских школах не везде есть
Вчитель іноземної
Для Ніка:Может у вашем селе нет,у нас есть,но читают например фикультуру,информатику,а вот иностранные языки читает учитель младших классов,а учителю иностранного нет места,потому что первый не хочет отдавать часы....вот такие пироги....
Коментувати
Роман
Введение русского в качестве иностранного на Донбассе-торжество нашей системы образования над здравым смыслом и нормами конституции.
kiev_poznyaki
Для Роман: не только на Донбассе. В Киеве, Одессе - по всей стране!
Коментувати
Алина
1. Учителя высокой квалификации для второго иностранного у нас в школе есть. 2. Выбрали русский непонятно когда и где-но не на педсовете. 3. Родителям хорошо- меньше со своими детьми возиться-второй иностранный учить. 4. Зачем было все это затевать прикрываясь вступлением в евросоюз? Там чтоли будут по- русски изъясняться? 5.Как может русский быть иностранным в области где на нем говорит 93% населения?
Вчителька моя
Нам тут пару років міністерство впарювало про новий Стандарт освіти, вчителів заставляли його "обговорювати" на МО, педрадах (всі вчителі мене підтримають, що це все для галочки), говорили про дві іноземні мови. І тут виявляється, що друга іноземна - це російська. І ЧИМ тоді відрізняється новий навчальний план від старого? Хіба що змінили кількість годин? Адже і РАНІШЕ ШКОЛА МАЛА ПРАВО З 5 КЛАСУ ВИБИРАТИ ВИВЧАТИ АБО ДРУГУ ІНОЗЕМНУ, АБО РОСІЙСЬКУ, В нашій школі ми всі ці роки вивчали російську.
Іринка
А чому б ці години не добавити математикам, раніше було по 5 уроків на тиждень, а тепер в кращому випадку 4, а у рівні стандарту 3. Про які технології мова без знання математики?
Ника
Как же они не могут понять, что дело в количестве, а в качестве. У нас не каждий вільно розмовляє українською, неграмотно спілкується російською, про якість англійської:у більшості середньостатистичних шкіл - "обійняти і плакати", при чому гірко плакати. німецька-французька- ну тут як повезе, рідко нормально буває. Скільки у школі вчилася, так жодного разу нормального вчителя французької не бачила, англійська нормально, якщо вчитель з норального універу і має вчительський хист. Запровадження російської як іноземної ідіотизм, при чому більшість населення його знає, дякуємо багаторічній русифікації. Якість-те що найголовніше. А мені соромно, що у школі я вивчала англійську, німецьку та французьку, але насправді знаю англійську лише на середньому рівні, і те завдяки репетитору,а не шкільним вчителям. Французьку- ну щось прочитати, не розуміючи сенсу прочитаного, можу ; німецька- теж саме, що й з французькою. Другу та третю іноземну мову вчила 7 років, і такий результат. Міністри сліпи, бо не бачать...
студент
давайте взагалі завантажимо дітей інформацією
Booker
Чому б чиновникам МОН не піти нах*й? - діти із 5-го класу
Алла
Учить будут русский-а часы на него забирают у англичан, у которых и так ставки нет!!!
Надія
Шановне панство, іноземною є та мова, носії якої не проживають на території країни. Цитую Конституцію україни (для панів із МОНУ): "Стаття 10. ... В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом." Доволі чітко сформульовано, що російській мові гарантовано право на вільний розвиток в якості мови нацменшини, а не іноземної. То не позбавляйте дітей. чиї батьки обрали в якості мови навчання українську з усією повагою до держави, але з повагою до свого коріння за навчальним планом із вивченням російської мови, вивчати дві іноземні європейські мови тільки через те, що ви забули. що за попередніми регламентуючими документами був і такий типовий навчальний план.
Masha
А чому б нашим дітям не вивчати древньо - китайську ?
Іра
А чому б нашим дітям не вивчати іноземну мову? Ми в Європу чи в Сибір збираємось? Коли це російська отримала статус іноземної? Вона ж мова національних меншин.
Малорос
Для Іра: кто собирается в Европу пусть себе учит албанский - вполне европейский язык. А нормальные люди хотят получать знания на родном - на русском языке
Коментувати
Мария Башкирёва
Починаючи з 1-го класу я вивчала англійську, а в 5 почала і німецьку. По закінченню школи (2013) я чудово володію 2-ма іноземними. Проте, в 1-му класі, коли ділили клас на дві іноземні групи, батьків ніхто не питав, хто яку вибирає, як постановили наказ по школі так і було. В цьому році сестра йде до школи і вивчатиме 1-шу німецьку так само ніхто нікого не питає - все вирішується згори...
Виговський
я в ліцеї вивчас 3 іноземні мови, російської поміж них не було. Ми всі чудово знаємо, нащо нам друга іноземна, бо першою регіональною вона не змогла далеко пробитися...
Bohdan Tovstyi
А чого дітям з 5-ого класу не вчити фізику?
Вчитель іноземної
В нас у батьків ніхто не запитав,коли я сказав перед батьками,що краще вивчати ,на мою думку німецьку і англійську,а не російську,всі батьки погодились,а директор мене чуть не "з’їла".І ви кажете що це вибір батьків?Брехня!Як директор скаже,так і буде!