У школах пропонують створити служби з розв’язання конфліктів

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко звернувся до Міністерства освіти щодо запровадження шкільних центрів порозуміння та служб розв’язання конфліктів в усіх школах

У школах пропонують створити служби з розв’язання конфліктів

З діяльністю одного такого центру порозуміння "Коло друзів" Павленко ознайомився у Жмеринській гімназії. Його мета - врегулювання, розв’язання та вирішення складних відносин між учнями школи, інших конфліктів у школі шляхом примирення, а також консультування дітей, які перебувають у конфлікті з законом та батьків, діти яких виявляють протиправну поведінку, з метою недопущення протиправної поведінки дітей, вчинення дитиною злочину.

Як повідомила керівник центру порозуміння - шкільний соціальний педагог Оксана Дацко, протягом року медіаторами було проведено 23 медіації між учнями 3-8 класів, до яких часто залучалися учні разом з батьками. У свою чергу директор гімназії Юлія Когут підкреслила, що жоден учень школи за останні п’ять років не був поставлений на облік міліції у справах дітей.

Уповноважений Глави держави позитивно відзначив практику і результати роботи шкільного центру порозуміння у гімназії.

"Конфлікти в школах є, були і будуть, кількість звернень до Уповноваженого про конфлікти у школі, про жорстокість у школі зростає. На жаль, не завжди педагогічний колектив здатен самостійно ці конфлікти владнати, а особливо, коли в конфлікті є вчитель і учень. Тому досвід, напрацьований у Жмеринській гімназії, є надзвичайно важливим для всіх інших 20 тисяч шкіл України", - сказав Павленко.

Він підкреслив важливість профілактики правопорушень дітьми у школі, на що спрямована діяльність шкільних служб порозуміння.

Освіта.ua
28.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Школы предпочитают "не замечать" конфликтов, никто не разбирает их на пионерсобраниях. Тот скандал недавно, когда одноклассницы девочку вешали и в лицо розочкой тыкали, так директриса говорила, что выходной был и это единичный случай, хоть девочку терроризировали не первый год. Так что это разве для галочки создать, как все у нас
виталий
Надо прежде всего выбрать идеологию воспитания детей, на Украине это как не крути христианские ценности, а все остальное это лишь махание кулаками после драки...
helena
Для виталий: Ми раді за колег, але це не показник. У закладі, що у центрі "Гарлему", де діти і батьки різних категорій - неможливо молодому поколінню батьків впровадити якісну правову освіту. Категорія батьків, яка тільки зосереджена на зроблянні грошей, не знаходить часу ні для дітей (хоча б говорити з ними нормально), ні з вчителем, ні з психологом поспілкуватися. Треба вводити посаду заступника директора з виховної роботи на більшості підприємств, щоб батьки розуміли на що треба спрямовувати зусилля у вихованні достойної людини та громадянина!
Коментувати
Виталий Бабенко
сейчас дети могут с пистолетом в школу прийти и в одноклассника стрелять, и не видят в этом ничего предосудительного или противозаконного, вряд ли какая-нибудь отдельно взятая служба поможет. здесь не за отдельные проблемы брататься нужно, а комплексно подходить к решению проблем и борьбе с ними! но, к сожалению, единственное, что комплексно делалось последние 20 лет - разрушалось старое!