Міносвіти рекомендує активізувати підготовку вчителів 5-х класів

Регіональним управлінням освіти та школам надіслано рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 5-х класах, пов’язані з впровадженням нового державного стандарту

Міносвіти рекомендує активізувати підготовку вчителів 5-х класів

Відповідні рекомендації підготовлені з метою організованого переходу на новий Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти, у відповідності з яким, починаючи з 2013/14 навчального року, 5 класи українських шкіл перейдуть на навчання за новими програмами для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Як відомо, з 1 вересня в основній школі розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з усіх базових дисциплін.

У Міносвіти зазначають, що серед основних новацій є вивчення учнями п’ятих класів двох іноземних мов, початок вивчення інформатики, посилення використання здоров’язбережувальних технологій та приділення підвищеної уваги природничій та екологічній освіті.

У профільному відомстві наголошують, що місцеві органи управління освітою та обласні інститути післядипломної педагогічної освіти мають забезпечити підготовку вчителів п’ятих класів, які розпочнуть роботу за новим Державним стандартом.

Перед навчальними закладами постає низка завдань щодо підготовки вчителів до реалізації змісту нових Державних стандартів, нових програм, науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення навчально-виховного процесу.

З метою вирішення вищезазначених проблем у міністерстві рекомендують скоординувати роботу усіх регіональних методичних служб. Обласним інститутам післядипломної педагогічної освіти доцільно найактивніше проводити підготовку вчителів, які забезпечать викладання предметів у 5 класі в 2013/14 навчальному році.

Також у міністерстві зазначають, що організаційними формами роботи щодо підготовки педагогів, які працюють у 5-х класах можуть бути спеціальні курси та семінари підвищення кваліфікації для вчителів, проведення спеціальних тренінгів з проблем наступності навчання тощо.

Лист міністерства також містить поради щодо адаптації учнів при переході з початкової школи до середньої школи, поради для батькам п’ятикласників та рекомендації щодо особливостей викладання базових дисциплін у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів. Зазначена інформація має бути доведена до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів.

Освіта.ua
27.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лилия
А що поганого в тому, що це буде російська?
знервована вчителька
Програма 5 класу з математики жахливо перевантажена. Навіщо вивчати в 5 класі відсотки, а потім дублювати їх в 6 і 9 класах. Реально відсотки діти розуміють в 9 класі. А вони ще ввели в 5 класі комбінаторні задачі і залишили у 6 ймовірність. Вони вважають, що ці задачі на множення і ділення, то їх можна давати вже в 5,6 класі, а те що діти ще не розуміють цих задач - байдуже.
Вчитель іноземної
А друга іноземна у всіх російська?:)))))))))))))))))))))))І смішно й грішно.....
мама 5-класника
Для Вчитель іноземної: у нас французька..................
Вчитель іноземної
Вам добре,це хоч дійсно іноземна,а в нас у всьому районі-російська....
Коментувати
виталий
А реформа базового компонента в том что бы разгрузив среднюю школу усилить психологическую нагрузку на детей (они у нас оказывается все вундеркинды), а средняя школа учить должна высшим материям, а ВУЗы выдавать (пардон продавать) дипломы...
Елена
А новые учебники как всегда к декабрю будут!
Виталий Бабенко
Для Елена: а зачем учебники? я слышал, что у каждого ребенка скоро свой ноут будет, который родители должны будут купить. а вот программа завальная, как и предыдущая, хотят, чтобы дети и днем и ночью с учебниками сидели. они, вообще, пятиклашек давно видели? представляют какая это нагрузка для них будет, особенно, после начальной школы, где один учитель все предметы ведет, а здесь и так у детей стресс, так и еще дополнительно ситуацию усугубляют! уж если отбивать желание учиться, так одним махом!
Коментувати
Док
Програми перероблюють тільки для того, щоб під них писать нові підручники (начеб-то), тобто заробляти бабки. Тільки про це вони думають, а не про освіту.
Шестопалов
В точку!
Шестопалов
Див. тут статтю http://osvita.ua/school/school_today/35968/
Коментувати
Eva
Суета сует... Курсы.. Семинары... . Какие курсы??? Для чего семинары???? Мы что, в первый раз начинаем работать по новой программе? Надо ж чем-то людей напрячь министерству и показать, что "ВОНО ПРАЦЮЄ"(((