Школи закривають всупереч інтересам громад, - Гриневич

Голова комітету ВР Лілія Гриневич заявляє, що оптимізація освітньої сфери є фактичною економією на освіті дітей та пропонує впровадити мораторій на закриття шкіл, розташованих у сільській місцевості

Школи закривають всупереч інтересам громад, - Гриневич

"Оптимізація освітньої сфери – це фактично економія на освіті усіх наших дітей", - зазначила під час погоджувальної ради у Верховній Раді голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Актуальність цієї проблеми підтверджують і кількість законопроектів, що перебувають на розгляді в комітеті. З дев'ятнадцяти законопроектів, які розглядались на засіданні комітету, сім стосувалися теми оптимізації мережі навчальних закладів.

"Сьогодні всупереч інтересам громад закриваються школи, а потім ми будемо шукати гроші на відкриття шкіл. Ми вже пройшли таку історію з дошкільними закладами", - підкреслила Гриневич.

Зважаючи на суспільний резонанс щодо оптимізації шкіл голова Комітету з питань науки і освіти запропонувала додатково включити до порядку денного роботи сесії законопроект щодо мінімальної кількості учнів у класах загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, а також проект Постанови про впровадження мораторію на закриття навчальних закладів системи загальної середньої освіти, розташованих у сільській місцевості.

Освіта.ua
20.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Звичайно закриття будь-якої школи це хрест на населеному пункті, але якщо у школі 20 учнів то що робити в такому випадку? Проблема у тому, що в селах зокрема немає дітей. Ніхто не закриє школу в якій достатня кількість учнів.
Ольга Ильницкая
Я впевнена, що програма закриття шкіл спрямована на винищення українців, як нації Кожне село, що залишилося без школи - приречене на вимирання, бо в ньому не затримається молодь. Ті школи. що залишаться будуть репевантажені так, що я. як вчителька , не зможу приділити уваги й половині учнів за 45 хвилин, отже - вони будуть зайняті самі собою, що неодмінно позначиться на успішності. Але кому внашій країні потрібні розумні українці? Питання риторичне...
Директор школи
Паралельно потрібно прийняти законопроект про зміну формульних розрахунків у фінансуванні освітніх закладів (з розрахунку на 1 учня). А то малокомплектні школи "животіють" за рахунок недофінансування великих шкіл у районах. У більшості випадків ситуація дійшла до того, що коштів не вистачає навіть на зарплати і у малих і у великих школах бо кількість учнів значно зменшилася. Про утримання закладів мова не йдеться взагалі. Катастрофічна ситуація. Залишати школи безумовно треба, але при наявності додаткового фінансування (не за рахунок інших шкіл).

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!