Школи мають закуповувати класні журнали у держпідприємств

Міністерство освіти просить загальноосвітні навчальні заклади закуповувати ділову документацію у державних підприємств, що належать до сфери управління міністерства

Школи мають закуповувати класні журнали у держпідприємств

Про це йдеться у листі профільного відомства щодо закупівлі та використання обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах.

У міністерстві нагадують, що Інструкцією з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів встановлені правила документування діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування, типів і форм власності. А міністерством затверджено єдині зразки обов'язкової ділової документації для шкіл.

У зв’язку з цим, у відомстві зазначають, що регіональні управління освіти і науки мають забезпечувати при проведенні закупівлі обов'язкової ділової документації за кошти державного і місцевих бюджетів, дотримання вимог щодо наявності в учасників конкурсних торгів свідоцтв про визнання відповідності педагогічним вимогам на продукцію, що закуповується.

Окрім цього, в МОН звертають увагу на те, що окремі недержавні підприємства під час видруку продукції фальсифікують інформацію щодо отримання свідоцтв про визнання відповідності педагогічним вимогам засобів навчання та обладнання.

З метою уникнення порушень вимог законодавства щодо недопущення використання в школах ділової документації, що не відповідає педагогічним вимогам в Міносвіти рекомендують звертатися до державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства, які реалізують продукцію, що має свідоцтва про визнання відповідності педагогічним вимогам.

За інформацією стосовно підприємств, організацій та установ, які мають діючі свідоцтва про визнання відповідності педагогічним вимогам засобів навчання та обладнання навчального і спеціального призначення для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів на обов'язкову ділову документацію загальноосвітніх навчальних закладів у міністерстві рекомендують звертатись до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Як відомо, до переліку обов'язкової ділової документації включено книги наказів та обліку, класні журнали, табелі успішності учнів, учнівські квитки для учнів тощо.

Освіта.ua
13.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Это уже проходили с литературой для подготовки к ЗНО. Надо покупать только у утвержденной типографии. Мы химию и географию в Киеве заказывали, потому что их мало. Итальянский так нам и не достался. А потом, когда приехали, оказалось, что они намного бестолковеее "неутвержденных", но кого это волнует? Семье надо заработать, немного на этих книгах срубишь, но копейка рубль бережет. А теперь и классные журналы, глядишь, жене на поездку в Милан отдохнуть и прибарахлиться заработал
Виталий Бабенко
Для Ирина Шульгина: да никого это не волнует! мама говорит, что в Союзе тоже журналы у госпредприятий закупали, так извините не втридорога! а у нас Министерство учебники по 300 грн печатает! но ничего вот скоро электронные журналы введут и для учеников ноутбуки, тогда будем все у одной фирмы технику покупать!! а их уже на несколько поездок в Милан хватит!!!
Коментувати
ВАСЯ
"А ЛАРЧИК ПРОСТО ОТКРЫВАЛСЯ". Сьогодні і учителі, і батьки, і, навіть, учні добре знають кому належать "дозволені" типографії !!!
Ольга Ильницкая
Та, власне школи й так зажралися, грошей кури не клюють. то хай все закуповують все підряд! Ми, вчителі за власні гроші купуємо папір, папки. файли, таблиці, якщо зглянеться якийсь спонсор - то можна навіть і картриджа вициганити. Що там у вас на черзі, покращувачі?
Ирина Шульгина
Для Ольга Ильницкая : А теперь будете покупать журналы не где дешевле, а где скажут! А то уже совсем, все им подавай. Я нашей классной руководительнице подарила пачку бумаги, так ей на пару дней. у меня такое впечатление, что она работает на всю эту фигню
Виталий Бабенко
Для Ирина Шульгина: оно так и получается, что значительная часть зарплаты уходит на канцелярию, методички и всю остальную мелочевку! так ладно у мамы опыт и многие планы уроков есть, и куча методичек, а если молодой специалист придет, вся зарплата в книжном оставаться будет! а потом говорят молодых учителей нет, конечно кто захочет за такие копейки работать! всю систему образования развалили без зазрений совести!!!
Коментувати
Бєлий Володимир
Було б добре. якби у розділах наших класних журналів врахували, що ще з 2009 року знято з черги денної поняття підсумкової оцінки між річною та ДПА. Є тематичні, семестрові, річні та ДПА, а архаїчна строчка "підсумкова" у кінці журналу так і лишається. Місцеві чиновники що тільки не видумують, що її таки заповнювати, бо ж так очі мусолить.
Ольга Ильницкая
Для Бєлий Володимир: стануть вони такою єрундою перейматися! Ось надрукуввали зошити на ДПА із завуданнями. Ми сіли з учителями перевірили - Із 30 варіантів можна дітям дати лише 16. бо в тих помилки, або неточності. А грошики гарні взяли - кожен зошит коштує 35 грн. То порахуйте по країні! А там нехай з помилками розбираються педраби!
Ирина Шульгина
Пересматривать, конечно, никто ничего не будет. У нас был конфликт в классе, мать не разрешала сокращать в документах двойное имя мальчика, а оно тупо не влазит. Они ж не делают, чтобы было лучше, они просто переживают, что школа закупит эту журналы у какой-то друкарни, и деньги достанутся не им, а это чтобы наверняка - централизовано, по завышеной цене. Чего не хватает - плати из собственного ткармана или собирай с родителей
Коментувати
v1946
А коли ж красти? В мутной воде неразберихи так хорошо!
Шура
А чому б державі про це не подбати?
Виталий Бабенко
Для Шура: так они ведь позаботились, предприятия то государственные, подчинены Министерству обрахования, чтоб ни одна копейка мимо не прошла! к сожалению, последние 20 лет у правительства одна забота - пополнение личных состояний, а все остальное не в их компетенции!
Коментувати