В Україні порушують освітні права дітей-інвалідів, - Генпрокуратура

У відомстві повідомили, що через відсутність контролю органів освіти допускаються численні порушення при організації індивідуального навчання дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку

В Україні порушують освітні права дітей-інвалідів, - Генпрокуратура

Майже 2,5 тисячі старшокласників з вадами слуху не мають підручників. Про це під час проведення міжвідомчої наради керівників органів прокуратури та центральних органів виконавчої влади повідомив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Володимир Вишинський.

За його словами, такий факт був виявлений під час проведення прокурорських перевірок щодо стану отримання дітьми-інвалідами та дітьми з вадами розвитку дошкільного виховання та освіти на рівні, що відповідає їх здібностям і можливостям.

Крім того, Вишинський зазначив, що понад 700 старшокласників інтернатів для слабозорих дітей навчаються без підручників або мають підручники тільки з одного предмета. А у спеціальних закладах для дітей з вадами мовлення, де навчається 2,8 тис. дітей, підручники мають лише першокласники.

Він зауважив, що через відсутність контролю органів освіти допускаються численні порушення при організації індивідуального навчання, яким охоплено 13,2 тис. дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

"Такий прикрий факт виявлено в Миколаївській області, де дітям-інвалідам іноземну мову викладав соціальний педагог, хімію та фізику - вчитель початкових класів, а математику і природознавство - вчитель історії. Про якість такої освіти годі й думати", - сказав представник Генпрокуратури.

Перевіркою встановлено, що Міністерством освіти і науки України не приведено у відповідність до вимог законодавства розпорядчі документи, які визначають порядок та умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань дітей з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату.

"Як наслідок, такі особи не можуть реалізувати своє право на проходження оцінювання", - додав він.

Зараз ці діти звільнені від ЗНО, приймаються до вищих навчальних закладів на пільгових умовах. Водночас є квота (25%) на зарахування пільговиків до таких закладів.

"У разі перебільшення квоти інваліди з високим рівнем знань позбавлені можливості вступу до вищого навчального закладу", - повідомили у відділі зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

Освіта.ua
24.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Саша
я подал документы на МСЕК и там мне говорят што оформлять мне ничнго небудут а я учюсь на втором курсе как ине быть?
Виталий Бабенко
никому больные дети не нужны! министерство со здоровых только родительские деньги собирает, а с больных что взять? а то Табачник уже десяток учебников стоимостью по 5 тыс. выпустил!!! совсем обнаглели, детки и так страдают, а они их еще морально угнетают, сволочи!!!!
Ирина Шульгина
Для Виталий Бабенко: Знаете, что страшнее всего? Эти детки могут быть полноценными членами общества. У нас у друзей во Франции глухая дочка. Работает в садике, занимается творческими занятиями, спокойно читает по губам. а своей ненасытностью эти уроды крадут у деток с особыми потребностями будущее. Возле нас есть группа реабилитации глухо-немых деток, так две уплотняют и делают одну переполненную на другом конце города. Пока написали Калетник, обещают разобраться, но что-то слабо верится, в городе говорят, что в бюджете на две группы денег нет
Коментувати