Топ-10 українських шкіл за версією журналу Фокус

При підготовці рейтингу було проаналізовано результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників 12 тисяч українських загальноосвітніх навчальних закладів

Топ-10 українських шкіл за версією журналу Фокус

Журнал Фокус вдруге публікує рейтинг 50 кращих шкіл України. У цьому році видання підготувало рейтинг спільно з Телевізійною службою новин каналу 1 +1.

Перше місце в рейтингу отримав Києво-Печерський ліцей № 171 "Лідер". У столичному ліцеї - найбільша кількість випускників, які під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) набрали високі бали, а 14 учнів показали максимальний результат.

Другий рядок рейтингу отримав Львівський фізико-математичний ліцей. Журнал зазначає, що слава цього навчального закладу виходить далеко за межі рідного міста. Сильна підготовка і як результат - 16 випускників, які набрали вищий бал на ЗНО, забезпечили ліцею місце в трійці лідерів. На третій позиції - київський ліцей "Інтелект".

Кращим математичним закладом журнал називає Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету ім. Шевченка. Підготувавши 20 випускників, які здали тестування з математики на 200 балів, цей навчальний заклад посів 8-е місце в списку кращих українських шкіл.

Рейтинг засвідчив, що найсильніші школи країни знаходяться в Києві. До підсумкового списку найкращих загальноосвітніх навчальних закладів увійшли 16 столичних шкіл - третина рейтингу. Відразу декілька позицій отримали Львів, Донецьк, Дніпропетровськ і Вінниця. У рейтинговому списку всього по одній школі з Одеси, Миколаєва, Херсона та Севастополя.

Якісною середньою освітою можуть похвалитися не тільки великі міста. Так, ліцей Ніжинської міськради при НГУ ім. Гоголя отримав 10-й рядок рейтингу - там два випускники, які здали ЗНО на 200 балів. Також у списку є ліцеї Славутича та Горлівки, і гімназія з Коломиї.

Цього року Фокус скорегував систему оцінки шкіл. Тепер місце школи в рейтингу залежить від кожного учня, а точніше від його результатів ЗНО. Так, чим більше учнів показали кращі результати за ключовими предметами - української мови та літератури, історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії та англійської мови, - тим вище у рейтингу піднімається школа.

Перша десятка 50 кращих шкіл України за версією журналу Фокус (2013)

1. Києво-Печерський ліцей № 171 "Лідер" (Київ);

2. Львівський фізико-математичний ліцей при ЛНУ ім. Франка (Львів);

3. Ліцей "Інтелект" (Київ);

4. Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Шевченка (Київ);

5. Технічний ліцей НТУУ КПІ (Київ);

6. Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при ДНУ ім. Гончара (Дніпропетровськ);

7. Українсько-Американський ліцей (Дніпропетровськ);

8. Український фізико-математичний ліцей КНУ ім. Шевченка (Київ);

9. Природничо-науковий ліцей № 145 (Київ);

10. Ніжинський ліцей при НДУ ім. Гоголя (Ніжин).

Повний список 50 кращих шкіл України читайте в 16-му номері журналу Фокус за 19 квітня.

Освіта.ua
20.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Коли я вчився на початку 90-х у Львівському Фізико-Математичному Ліцеї, то плата "за навчання" йшла на їду :) А база дійсно була краща, і то тільки тому, що знайшлись добрі люди і подарували нам комп'ютери. Але це не те, що зробило ліцей таким чудовим. А справа в тому, що колектив та діти хотіли вчитись та навчати. І я хочу, щоб в кожному місті та містечку були не гірші навчальні заклади.
Ольга Ильницкая
Как учительница, не могу не обратить внимание на то, какая МАТЕРИАЛЬНАЯ БАЗА в этих заведениях. Что ж вы равняете ну не сельские, пускай даже районные школы, гдноборудование получали еще при Союзе с лицеями! И репетиторы, действительно, делают свое дело, а профессионализмучителей в глубинке ничем не уступает, а иногда превосходит городской
игорь
Для Ольга Ильницкая: поработайте над грамматикой...
Коментувати
Віталій Шульга
Рейтинг некачественный, по одноиу показателю его делать абсурдно. Кстати чьи дети учатся в таких школах? И кто занимался с репетитором не спрашивали? Вы посмотрите на показатели сельских школ. Хоть они и не высоки(часов то нету) зато стабильно проходные балы.
Наталия
Составлять рейтинг по результатам ЗНО неправильно. Ведь в элитных школах многие (если не почти все) дети занимаются с репетирами по многим предметам, и не только готовясь к ЗНО. Поэтому здесь результаты обучения - это не только работа педколлектива, но и еще многих преподавателей.
irina12345
Рейтинг назван абсолютно неверно!!! Это рейтинг лицеев и гимназий - ОТОБРАННЫХ детей. А ШКОЛЫ принимают абсолютно ВСЕХ детей, без всяких тестов, опросов, справок про доходы родителей. У нас в городе есть гимназия, каждый месяц в одну из обыкновенных школ приходят оттуда дети: опустился в знаниях до 6 баллов - до свидания!!! Вот вам и весь рейтинг!
Богдан
Для irina12345: Якщо Ваша дитина НЕ МОЖЕ вчитися на високому рівні, то які претензії?
irina12345
Претензий никаких. Мои сыновья учатся в КПИ и Шевченка на бюджете, закончили обыкновенную школу. Я-учитель обыкновенной школы, и в моих классах есть как гениальные дети ( 200 баллов на ЗНО), так и те, кому обучение дается с огромным трудом. Куда этих деток девать, чтобы приблизится к так называемому рейтингу????
Маша
Для irina12345: Полностью с Вами согласна! Эти рейтинги - сплошная профанация. Легко "звездеть" с отобранными детьми, за которых родители еще и платят и которые не вылезают от репетиторов. А не слабо ли этим рейтинговым школам повозиться с детьми алкоголиков, наркоманов, неблагополучных, с больными детьми, малоимущими и неадекватными. Которые в фонды не сдают ни копейки, которые необучаемы, с девиантным поведением и нестабильной психикой. В каждом классе ООШ таких большинство. Может, учителям спасибо нужно сказать, что такой ребенок не загремел в колонию, а учится, с ним возятся и пытаются хоть как-то помочь. Мы тоже каждый год принимаем "отбракованных" гимназиями и лицеями детей и учим их так, что они спокойно поступают на бюджет. А как противно, когда на олимпиадах побеждают лицеисты и гимназисты, которые пришли с заранее решенными заданиями. Сравнивать бал ЗНО специализированных школ и гимназий с баллами выпускников ООШ просто свинство, хотя бы потому, что у них часов больше.
Коментувати
Учитель
Чем толще карман у родителей, тем выше рейтинг школы. Вот вам и весь "Фокус"
мама
Для Учитель:абсолютна неправда, мої діти вчаться у Львівському фізматліцеї, для призерів обласних олімпіад плата 50 грн за місяць.
Т.М.
Діти батьків з товстим гаманцем навчаються в інших львівських школах, їм до потрапляння у рейтинг ой як далеко. У Львівському фізматі навчатися справді нелегко, подолати навчання можуть лише достойні (інтелектуально) та працьовиті. Гроші не вирішують взагалі нічого. Ліцей готує інтелектуальну еліту суспільства.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!