Топ-10 українських шкіл за версією журналу Фокус

При підготовці рейтингу було проаналізовано результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників 12 тисяч українських загальноосвітніх навчальних закладів

Топ-10 українських шкіл за версією журналу Фокус

Журнал Фокус вдруге публікує рейтинг 50 кращих шкіл України. У цьому році видання підготувало рейтинг спільно з Телевізійною службою новин каналу 1 +1.

Перше місце в рейтингу отримав Києво-Печерський ліцей № 171 "Лідер". У столичному ліцеї - найбільша кількість випускників, які під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) набрали високі бали, а 14 учнів показали максимальний результат.

Другий рядок рейтингу отримав Львівський фізико-математичний ліцей. Журнал зазначає, що слава цього навчального закладу виходить далеко за межі рідного міста. Сильна підготовка і як результат - 16 випускників, які набрали вищий бал на ЗНО, забезпечили ліцею місце в трійці лідерів. На третій позиції - київський ліцей "Інтелект".

Кращим математичним закладом журнал називає Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету ім. Шевченка. Підготувавши 20 випускників, які здали тестування з математики на 200 балів, цей навчальний заклад посів 8-е місце в списку кращих українських шкіл.

Рейтинг засвідчив, що найсильніші школи країни знаходяться в Києві. До підсумкового списку найкращих загальноосвітніх навчальних закладів увійшли 16 столичних шкіл - третина рейтингу. Відразу декілька позицій отримали Львів, Донецьк, Дніпропетровськ і Вінниця. У рейтинговому списку всього по одній школі з Одеси, Миколаєва, Херсона та Севастополя.

Якісною середньою освітою можуть похвалитися не тільки великі міста. Так, ліцей Ніжинської міськради при НГУ ім. Гоголя отримав 10-й рядок рейтингу - там два випускники, які здали ЗНО на 200 балів. Також у списку є ліцеї Славутича та Горлівки, і гімназія з Коломиї.

Цього року Фокус скорегував систему оцінки шкіл. Тепер місце школи в рейтингу залежить від кожного учня, а точніше від його результатів ЗНО. Так, чим більше учнів показали кращі результати за ключовими предметами - української мови та літератури, історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії та англійської мови, - тим вище у рейтингу піднімається школа.

Перша десятка 50 кращих шкіл України за версією журналу Фокус (2013)

1. Києво-Печерський ліцей № 171 "Лідер" (Київ);

2. Львівський фізико-математичний ліцей при ЛНУ ім. Франка (Львів);

3. Ліцей "Інтелект" (Київ);

4. Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Шевченка (Київ);

5. Технічний ліцей НТУУ КПІ (Київ);

6. Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при ДНУ ім. Гончара (Дніпропетровськ);

7. Українсько-Американський ліцей (Дніпропетровськ);

8. Український фізико-математичний ліцей КНУ ім. Шевченка (Київ);

9. Природничо-науковий ліцей № 145 (Київ);

10. Ніжинський ліцей при НДУ ім. Гоголя (Ніжин).

Повний список 50 кращих шкіл України читайте в 16-му номері журналу Фокус за 19 квітня.

Освіта.ua
20.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Коли я вчився на початку 90-х у Львівському Фізико-Математичному Ліцеї, то плата "за навчання" йшла на їду :) А база дійсно була краща, і то тільки тому, що знайшлись добрі люди і подарували нам комп'ютери. Але це не те, що зробило ліцей таким чудовим. А справа в тому, що колектив та діти хотіли вчитись та навчати. І я хочу, щоб в кожному місті та містечку були не гірші навчальні заклади.
Ольга Ильницкая
Как учительница, не могу не обратить внимание на то, какая МАТЕРИАЛЬНАЯ БАЗА в этих заведениях. Что ж вы равняете ну не сельские, пускай даже районные школы, гдноборудование получали еще при Союзе с лицеями! И репетиторы, действительно, делают свое дело, а профессионализмучителей в глубинке ничем не уступает, а иногда превосходит городской
игорь
Для Ольга Ильницкая: поработайте над грамматикой...
Коментувати
Віталій Шульга
Рейтинг некачественный, по одноиу показателю его делать абсурдно. Кстати чьи дети учатся в таких школах? И кто занимался с репетитором не спрашивали? Вы посмотрите на показатели сельских школ. Хоть они и не высоки(часов то нету) зато стабильно проходные балы.
Наталия
Составлять рейтинг по результатам ЗНО неправильно. Ведь в элитных школах многие (если не почти все) дети занимаются с репетирами по многим предметам, и не только готовясь к ЗНО. Поэтому здесь результаты обучения - это не только работа педколлектива, но и еще многих преподавателей.
irina12345
Рейтинг назван абсолютно неверно!!! Это рейтинг лицеев и гимназий - ОТОБРАННЫХ детей. А ШКОЛЫ принимают абсолютно ВСЕХ детей, без всяких тестов, опросов, справок про доходы родителей. У нас в городе есть гимназия, каждый месяц в одну из обыкновенных школ приходят оттуда дети: опустился в знаниях до 6 баллов - до свидания!!! Вот вам и весь рейтинг!
Богдан
Для irina12345: Якщо Ваша дитина НЕ МОЖЕ вчитися на високому рівні, то які претензії?
irina12345
Претензий никаких. Мои сыновья учатся в КПИ и Шевченка на бюджете, закончили обыкновенную школу. Я-учитель обыкновенной школы, и в моих классах есть как гениальные дети ( 200 баллов на ЗНО), так и те, кому обучение дается с огромным трудом. Куда этих деток девать, чтобы приблизится к так называемому рейтингу????
Маша
Для irina12345: Полностью с Вами согласна! Эти рейтинги - сплошная профанация. Легко "звездеть" с отобранными детьми, за которых родители еще и платят и которые не вылезают от репетиторов. А не слабо ли этим рейтинговым школам повозиться с детьми алкоголиков, наркоманов, неблагополучных, с больными детьми, малоимущими и неадекватными. Которые в фонды не сдают ни копейки, которые необучаемы, с девиантным поведением и нестабильной психикой. В каждом классе ООШ таких большинство. Может, учителям спасибо нужно сказать, что такой ребенок не загремел в колонию, а учится, с ним возятся и пытаются хоть как-то помочь. Мы тоже каждый год принимаем "отбракованных" гимназиями и лицеями детей и учим их так, что они спокойно поступают на бюджет. А как противно, когда на олимпиадах побеждают лицеисты и гимназисты, которые пришли с заранее решенными заданиями. Сравнивать бал ЗНО специализированных школ и гимназий с баллами выпускников ООШ просто свинство, хотя бы потому, что у них часов больше.
Коментувати
Учитель
Чем толще карман у родителей, тем выше рейтинг школы. Вот вам и весь "Фокус"
мама
Для Учитель:абсолютна неправда, мої діти вчаться у Львівському фізматліцеї, для призерів обласних олімпіад плата 50 грн за місяць.
Т.М.
Діти батьків з товстим гаманцем навчаються в інших львівських школах, їм до потрапляння у рейтинг ой як далеко. У Львівському фізматі навчатися справді нелегко, подолати навчання можуть лише достойні (інтелектуально) та працьовиті. Гроші не вирішують взагалі нічого. Ліцей готує інтелектуальну еліту суспільства.
Коментувати