В Україні продовжиться освітня оптимізація

Цього року планується закрити щонайменше 143 школи, в яких навчається більше трьох тисяч учнів

В Україні продовжиться освітня оптимізація

Про це сказала голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час Погоджувальної ради, посилаючись на зібрані комітетом дані від облдержадміністрацій.

За її словами, планується звільнити майже півтори тисячі учителів, а держава заощадить 44 мільйони гривень, повідомляє УНІАН.

"Вчителі, яких скорочують на селі, не мають шансів знайти іншу роботу. Але куди йдуть кошти взагалі від такої економії?", - наголосила голова комітету.

Водночас, Гриневич зауважила, що уряд не виконує графік скорочення різниці між базовою ставкою Єдиної тарифної сітки і мінімальною зарплатою. "І підтвердженням цьому є постанова уряду від 27 березня, якої ми вимагали, але яка написана і прийнята в інший редакції", - зазначила вона.

За словами голови комітету, постанова "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", прийнята урядом 27 березня, зберігає цю різницю у 295 грн.

Гриневич повідомила, що посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня 2013 року встановлено у розмірі 852 грн, тоді як, відповідно до Генеральної угоди, підписаної з профспілками, базова тарифна ставка мала бути підвищеною з 1 січня цього року до 928 грн, а з 1 квітня - 942 грн.

"Таким чином, далі зберігається розрив між мінімальною заробітною платою і першим тарифним розрядом, який був ще з минулого року, - 295 гривень. Й освітяни, медики та інші бюджетники далі втрачають кошти", - наголосила Гриневич.

Окрім того, за її словами, закупівля урядом підручників за цінами 100, 200, 400 грн – це "лише один із прикладів необґрунтованих витрат чи навіть зловживань, якими знову має зайнятися Рахункова палата".

Лілія Гриневич переконана у необхідності зробити висновки щодо оптимізації мережі закладів освіти і дій уряду. Вона закликала керівництво парламенту та голів комітетів підтримати постанову про проведення парламентських слухань щодо доступності та якості загальної середньої освіти.

Освіта.ua
01.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория
Народ имеет то правительство, которое заслуживает и которое его же имеет. Сами выбирали, теперь радуйтесь. Бачили очі шо купували...
Дейзи
А я підтримую Саакашвілі - він почав оптимізувати відділи освіти. Розігнав до ноги, освіта не вмерла, процвітає, бо ніхто вчити не завважає. А якщо в країні кожна державна дупа буде будувати собі золотого унітаза, то звичайно прийдеться оптмізувати, бо хіба ж то під силу бюджету навчити кожну дитину! От кожному депутату - по мерседесу - то да.
Анатолий Мариянчук
яка ганьба! і таке робиться в цивілізованій країні. знайшли, на чому економити, злості не вистачає на таке знущання! замість того, щоб один зі своїх маєтків продати, вони школи вирішили закрити! як у них в голові пусто, то це не означає, що інші не потребують якісної освіти і гарних знань! вчителі і так стараються, стільки сил витрачають, а зарплати - мізерні. раніше вчителі і лікарі - були інтелігенцією, привілейованою гілкою, а за такої влади одна пропаганда невігластва і бандитизму!
Виталий Бабенко
Министерство пусть оптимизируют, больше пользы будет!!!! а куда детям и учителям после их оптимизации идти???!!!!!! и когда оппозиция начнет работать и перестанет откладывать в долгий ящик?? сегодня только официальная задолженность по Украине составляет 1 млрд. грн., а есть еще «конвертные» задолженности. И Компартия уже инициировала принятие законопроекта, который бы ввел пеню для работодателей, не выплачивающих своим сотрудникам зарплату. власть что хочет делает, а оппозиция ей потокает!!!