У Міносвіти кажуть, що 365 грн за підручник це досягнення

Чиновники міністерства стверджують, що МОН вдалося зменшити вартість малотиражних підручників, завдяки своєчасно проведеним заходам

У Міносвіти кажуть, що 365 грн за підручник це досягнення

У відповідь на публікації ЗМІ щодо вартості деяких шкільних підручників, які відповідно до угод укладених Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти будуть закуплені у видавництв, у Міносвіти заявили, що журналісти оприлюднили недостовірну інформацію.

"Вкотре, із року в рік, певні засоби масової інформації оприлюднюють недостовірну та неповну інформацію щодо закупівлі Міністерством освіти і науки підручників", - запевнили у Міністерстві  освіти, зазначивши, що здійснюють випуск підручників з метою забезпечення прав громадян на безкоштовну освіту.

У МОН уже традиційно повідомили, що вартість підручника, що закуповується, включає в себе технологічний процес його виготовлення та складається не тільки з витрат на папір, картон, плівку та поліграфічні витрати, а ще й з редакційних та видавничих, тобто авторських гонорарів, розроблення оригінал-макетів, художніх та редакційних витрат.

"Вказані витрати щодо кожного підручника розподіляються на загальний наклад підручників, що закуповується, тобто, чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника", - пояснюють у міністерстві методику визначення вартості кожного екземпляра.

"Якщо уважно проаналізувати оголошення про проведення процедури закупівлі підручників, опублікованого у бюлетені «Вісник державних закупівель», то можна помітити чітку залежність ціни від тиражу підручників, що підлягають закупівлі", - зазначають у МОН.

Також чиновники переконанні, що міністерству вдалося зменшити вартість малотиражних підручників, у порівнянні з попередніми роками.

"Навіть з тексту повідомлень у ЗМІ можна побачити, що МОН вдалося зменшити вартість малотиражних підручників, у порівнянні з попередніми роками, у тому числі, завдяки своєчасно проведеним Міністерством низки заходів (зокрема, створенню фонду офсетного паперу)", - йдеться у реакції відомства.

"Ось для порівняння: вартість найдорожчого підручника мовами національних меншин у 2013 році становить лише 365,64 гривні, коли, приміром, вартість підручника з біології мовами національних меншин у 2009 році становив 870,50 грн.", - наголосили у Міністерстві освіти.

У відомстві також рекомендували журналістам "уважно вивчати питання, перевіряти факти" перед оприлюдненням будь-якої інформації.

Варто зазначити, що питання ефективності використання державних коштів, виділених на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками, час від часу стає предметом обговорення у ЗМІ та фахових колах.

У свою чергу, Рахункова палата, за результатами аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених у 2010-2011 роках на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками, встановила, що Міносвіти протягом останніх років неефективно, неекономно і з порушеннями використовує бюджетні кошти.

Освіта.ua
25.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ІВАН
Брехня.Де ви бачили підручник тиражом 400 примірників?Тираж свідомо занижують,а друкують БАГАТО більше примірників.Решта йде на відкати.Про це знають автори та видавці.І ця практика з бородою.
dissector
Злодії вже навіть не ховаються!Немає меж цинізму цієї влади.Вони ж бо живуть в паралельній Україні,де"вартість найдорожчого підручника мовами національних меншин у 2013 році становить ЛИШЕ 365,64 гривні"!
Виталий Бабенко
то, что эти достижения осядут в карманах Табачника никто даже не сомневается!!!!! за такие деньги можно подарочные энциклопедии покупать, а не учебники детям в школу!!!!! на чем еще будете экономить министр Табачник? что еще оптимизируете? а то слишком хорошо школы живут!!!!!!!!