Діти з синдромом Дауна мають бути адаптовані у життя

Про це заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська під час зустрічі з активістами Всеукраїнської благодійної організації "Даун-Синдром" у Міжнародний день людини із синдромом Дауна

Діти з синдромом Дауна мають бути адаптовані у життя

"Для нас головне, щоб дитина із синдромом Дауна могла навчатися у звичайній школі. Вона, коли подорослішає, має знайти собі роботу. Люди з цією хворобою мають бути повністю адаптовані у життя", - зазначила міністр.

За її словами, діти із синдромом Дауна можуть приносити радість батькам та бути повноцінними членами суспільства.

"У західних країнах люди із синдромом Дауна - повноцінні громадяни. Там вважають, що замало готувати їх до життя у суспільстві. Перш за все потрібно готувати суспільство до того, щоб воно сприймало таких людей на рівних з іншими", - зауважила вона.

Міністр розповіла, що в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна, лише третина з яких залишається у сім’ях. "На жаль, від 70% таких дітей батьки відмовляються ще у пологових будинках. Тоді як у США та у Західній Європі цей показник менший за 5%. А у скандинавських країнах за останні 5 років від жодної дитини не відмовилася родина. І для нас дуже важливо змінити сьогодні ставлення до таких дітей з боку як суспільства, так і держави", – наголосила Королевська.

За її словами, сьогодні на централізованому обліку дітей, які можуть бути усиновлені, у Мінсоцполітики перебувають 211 дітей із синдромом Дауна. Протягом 2012 р. в Україні було усиновлено 58 таких дітей: лише одну дитину усиновила українська родина, 57 – іноземці.

Міністр відзначила допомогу громадських організацій у реалізації цієї програми.

"Ми об’єднуємо наші зусилля з громадськими та волонтерськими організаціями, ставимо перед собою мету охопити такою допомогою усіх людей із синдромом Дауна. Тому я вважаю, що ми зможемо в повній мірі реалізувати ініціативи Президента щодо соціалізації дітей-інвалідів. І безпосередньо ми будемо це робити ось на прикладі таких центрів разом з громадськими організаціями", – резюмувала Наталія Королевська.

Освіта.ua
21.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів