Школярі зможуть взяти участь у експедиції "Моя Батьківщина - Україна"

Восени цього року навчальні заклади розпочнуть провадження краєзнавчих експедицій, які мають сприяти вихованню в учнівської молоді патріотизму та любові до України

Школярі зможуть взяти участь у експедиції "Моя Батьківщина - Україна"

Міністерством освіти затверджено положення, що визначає порядок проведення Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна".

Відповідно до запропонованої ініціативи, краєзнавчі експедиції "Моя Батьківщина - Україна" будуть проводитися з метою вдосконалення виховної роботи шляхом залучення дітей та молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини та природного різноманіття рідного краю.

Основними завданнями запропонованої ініціативи є виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу.

Учасниками експедиції "Моя Батьківщина - Україна" зможуть стати вихованці та учні позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, а також дитячі громадські об’єднання, організації та клуби. Експедиція також є відкритою для участі в ній дітей та молоді з інших країн.

     

Учасники експедиції мають проводити краєзнавчу, пошукову, науково-дослідницьку роботу, збирати емпіричні дані, фактичний матеріал, статистичну інформацію під час походів, експедицій, роботи в бібліотеках та архівах, а також під час тематичних змін у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Експедиції будуть проводитися за шістьма визначеними напрямами, зокрема: "Духовна спадщина мого народу", "Козацькому роду нема переводу", "Із батьківської криниці", "З попелу забуття", "Геологічними стежками України" та "Географія рідного краю".

За результатами проведення експедиції, щороку будуть проводитися районні, регіональні та всеукраїнський тури конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт.

Оцінку результатів конкурсу здійснюватимуть суддівські колегії, до складу яких мають бути включені досвідчені педагоги, науково-педагогічні працівники, а також вчені наукових установ та представники громадських організацій.

За підсумками I, II та III турів конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт автори та авторські колективи краєзнавчо-дослідницьких робіт - переможців нагороджуються дипломами, грамотами, призами організаторів експедиції "Моя Батьківщина - Україна".

Організаційно-методичне забезпечення проведення експедиції "Моя Батьківщина - Україна" в регіонах здійснюватимуть Кримський республіканський, обласні, Київський та Севастопольський міські центри туризму і краєзнавства учнівської молоді, станції юних туристів.

Проведення III туру конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт покладено на Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Переможці Всеукраїнського туру конкурсу можуть бути запрошені до участі в тематичних змінах Центрального табору туристського активу учнів Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Регіональним управлінням освіти доручено здійснити заходи щодо впровадження проведення експедиції "Моя Батьківщина - Україна" в роботу навчальних закладів.

Освіта.ua
13.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дар'я
Цікаво, а чому Міністерству не повідомили, що ця експедиція вже більше 10 років проводиться по школах??? Як завжди, ліва рука не знає що робить права рука... І для чого в кожному місті і містечку існують позашкільні туристичні гуртки, щоб хтось оримував зарплату, а шкільний вчитель робив роботу?
Обурений вчитель
Ще один " гембель" на нашу голову. Та дайте ж ви вчителю працювати ВЧИТЕЛЕМ а не пошуковцем, краєзнавцем, туристом... А ні, то оплачуйте цю роботу. Скільки можна знущатися з нас на нашу мізерну зарплату???
марія
Для Обурений вчитель:ПІДТРИМУЮ НА ВСІ 100%
Наталія
Дійсно, як уже все це дістало. Працювати за предметом ніколи. Треба галочками рейтинг школи піднімати.
ТЕТЯНА
А ДІТЯМ ЦЯ РОБОТА ПОДОБАЄТЬСЯ. В ШКОЛІ Є ГУРТКИ- НАРМАЛЬНО ВСІ ПРАЦЮЮТЬ В ЦЬОМУ НАПРЯМКІ. КРАШЕ НІЖ НА УРОЦІ МАТЕМАТИКИ,ЧИ ФІЗИКИ.МОЯ ДУМКА ЩО ДИТИНУ ТРЕБА ГОТУВАТИ ДО ЖИТТЯ ,А НЕ ЗАВАНТАЖУВАТИ ФОРМУЛАМИ ТА РІВНЯННЯМИ , НІКОМУ НЕ ПОТРІБНИМИ.
Коментувати