За цієї влади вчителі можуть більше їсти

Прем’єр Микола Азаров розповів учителям, що завдяки діям уряду їх заробітна плата зросла вдвічі і тепер вони можуть купувати більше продуктів харчування

За цієї влади вчителі можуть більше їсти

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що практично щодня вивчає ситуацію з доходами громадян і ціни на основні продукти харчування, тарифи. Також він уважно стежить, щоб доходи випереджали зростання цін. Про це йдеться в урядовому повідомленні, оприлюдненому на сайті КМУ.

У Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ повідомили, що прем’єру надають не тільки статистичну інформацію, але абсолютно реальні дані, наприклад, із зарплатних відомостей або цінників у магазинах і на ринках.

Для демонстрації покращення ситуації з розмірами зарплат у бюджетній сфері, прем’єр-міністр Микола Азаров навів приклади заробітних плат, яку, отримали «на руки» українські лікарі та учителі в січні поточного року і в березні 2008 року.

Використовуючи статистичні зарплатні дані Азаров зокрема зазначив, що реальний "шкільний вчитель з Івано-Франківська Людмила Василівна, з 15-річним стажем роботи, в грудні 2012 року отримала 2 744 грн, що на 1 416 грн більше, ніж у березні 2008 року (1328 грн)".

За його словами заробітна плата освітян, "поступово, але зросла вдвічі за три роки", а купівельна спроможність зарплат "об'єктивно збільшилася".

"Зверну вашу увагу, що в цих розрахунках ми користувалися, як я вже сказав, реальною зарплатою живих людей і реальною вартістю продуктів у містах, де вони живуть", - сказав прем’єр.

Зокрема, за його словами, ця ж шкільна вчителька Людмила Василівна з Івано-Франківська "в січні 2013 року на свою місячну зарплату могла купити 55 кг свинини, що майже на 20% більше, ніж у березні 2010 року (46 кг), молока - на 28% більше (394 л. проти 308 л), цукру в 2,6 раза більше (457 кг проти 176 кг), а продуктів "борщового набору" (картопля, капуста, буряк, морква, цибуля) теж в 5 разів більше".

Він повідомив, що у залежності від стажу роботи, зарплата вчителів збільшилася з березня 2008 року до грудня 2012 року на 1 300-2 000 гривень.

"Чи достатньо цього? Звичайно ж, ні. Важко прожити на 3000 гривень. Але ще важче було прожити на 1,5 тисячі", - зауважив прем’єр.

"Чи міг уряд збільшити зарплати бюджетників у п'ять разів у той час, коли економіка за три роки додала всього близько 10%? Очевидно, що не міг. Але зможе, коли країна отримає віддачу від Державної програми активізації розвитку економіки, прийнятої минулого тижня", - запевнив Азаров.

"У попередні роки при найменшому збільшенні заробітної плати відразу ж росли ціни. Діючий Уряд переломив цю тенденцію. Завдяки нарощуванню виробництва власної сільгосппродукції, будівництва овочесховищ, оптових ринків, теплиць і так далі не тільки забезпечена цінова стабільність на продуктову групу товарів, але й по багатьох позиціях відбулося здешевлення (овочів, наприклад)", - зазначив прем’єр-міністр.

"Сьогодні головне завдання Уряду: завдяки програмі активізації економічного розвитку підтримати збільшення доходів громадян і наситити внутрішній ринок недорогими і якісними вітчизняними товарами", - повідомив прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки неодноразово зверталася до прем’єра щодо необхідності прийняття урядової постанови, яка має забезпечити щоквартальне підвищення посадових окладів працівників закладів та установ освіти. У профспілці наголошують, що відповідні домовленості було досягнуто між урядом і профспілкою напередодні парламентських виборів 2012 року.

У свою чергу, наприкінці лютого, у Міністерстві освіти, характеризуючи стан соціально-економічного захисту працівників галузі освіти заявили, що учителям не варто розраховувати на стрімке підвищення зарплат.

Освіта.ua
04.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Влада
А учитель может зарабатывать только на продукты,чтобы была сила в школу ходить. Больше ему ничего не надо.!! Это же сыновья президентов очень умные ну очень трудолюбивые-они за год стают миллиардерами.Интересно,а как насчёт учителю квартиру купить,хотя бы в кредит?
Руслан
Я молодой специалист и у меня зарплата - 1800 грн. Совести нет у Азарова заикаться, что зарплата растет. Он живет наверное в какой-то сказочной стране, что у него всегда все хорошо, а у нас наоборот. Я такого цинизма не видел!!!!!!!
Вика
Для Руслан: и я молодой специалист, но у меня зрплата в 2 раза больше!
Светлана
И у меня зарплата вдвое больше. Но я учитель-методист.
Коментувати
vchytel
меня лично больше интересует на какие шиши ремонт в классе делать... ведь без собственных средств не выйдет ничего. А вот получится ли?(
Наталія
Не знаю кому стало жить лучше, у нас вывернули деньги с зарплаты за январь и не заплатили за февраль, потому что не подписан указ о повышении зарплаты учителям с января месяца. А повышение у меня всего 35 грн - это 8 буханок хлеба.
Олана
А нам стало жить еще веселее. У нас экономия объявлена главным делом в области просвещения. Экономят на всем ( кроме себя)- закрывают школы, снимают оплату за заведование учебными кабинетами, при этом ссылаются на новое Положение. И тоже вычислили из зарплаты "надбавку". Позор им и позор нам.
Светлана
А мне не нужно 55 кг свинины, мне бы за квартиру заплатить, туфли к весне и костюмчик новенький не помешало бы, для работы очень нужен ноутбук, а еще всякие мелочи для кабинета. К сожалению хватает только на первое.
Прожорливий вчитель
Для Светлана: Їжте свої 55 кг свинини - це головне! А туфельки і костюмчик в секондхенді купите. Та й навіщо він вам, щоб отримати 2744 грв. в місяць, треба мати годин 30 та класне керівництво та купу звань. Допоки до уроків підготуєтесь, зошити перевірите, батьківські збори проведете, на педраді посидите, папки та різні звіти підготуєте (список продовжте самі), хіба буде час костюмчики купувати.
Надія
А носити - в іншому житті будете, після виходу на пенсію (якщо доживете)
Коментувати
вчитель
А в нас потребувало райво написати вже в січні 2013 заяви на відпустку за власний рахунок, скільки вже на вчительських харчах зекономили! Теребовлянський Тернопільської
Лариса
Для вчитель: А ви не пишіть! Не звільнять всіх. РОзповідайте про такі речі, адже є соц мережі.
Коментувати
Іринка
За цієї влади вчителі можуть більше їсти? Щоб пан Азаров так міг їсти, як простий вчитель з глибинки з неповною ставкою...
DR
У вас ще є запитання? Пан Азаров запрошує http://www.facebook.com/Nikolay.Azarov
Елена
зарплата вчителів збільшилася з березня 2008 року до грудня 2012 року на 1 300-2 000 гривень. Значит в 2008 я получала 0 гривен.
mira
Для Елена: ха-ха-ха ви молодець Елена, а пін Азіров прісті ні вміє рахувіті і ні міже нічіго скізіти пі піводу підвіщення зіробітної плати ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ах-ах
Коментувати
Татьяна Литвинова
Я не знаю, как у вас, уважаемые коллеги, но вчера у нас собрали подписи о том, чтобы мы вернули какой-то процент зарплаты за январь - государство, мол вам лишнее выплатило и будете получать зарплату на уровне декабря...вот так подумало государство и решило, что платят нам много...и об этом шановный пан замовчуэ...
Людмила
Для Татьяна Литвинова: Кстати в Харькове тоже вычли с нас за январь в феврале
Наталья
В Донецке та же история!Из зарплаты за январь и февраль вычтут то, что доплатили в связи с повышением зарплаты. ( а то вдруг мы на доплату в 13 грн сможем себе слишком позволить?!)
Светлана
У нас тоже из январской зарплаты высчитали некоторую сумму. Сказали, что какие-то документы на повышение зарплаты не дошли. то ли неправильно оформлены.
Коментувати
Антидот
Название статьи прочитала "За цієї влади вчителі можуть більше НЕ їсти".После прочтения статьи-недоумение!?Подсознание подвело!)))
Сергій
Не лише з українською мовою проблема, а й з арифметикою? Судіть самі, цитую:"в грудні 2012 року отримала 2 744 грн, що на 1 416 грн більше, ніж у березні 2008 року (1328 грн)". За його словами заробітна плата освітян, "поступово, але зросла вдвічі за три роки". За ТРИ РОКИ? Березень 2008 - грудень 2012 - це більш, ніж 4,5 роки (в березні 2013 буде 5 років!). Який уряд - така його й арифметика!
Сергій
Для Сергій: Повністю з Вами погоджуюсь. Та й хто знає, як змінювалось педнавантаження у цієї вчительки протягом згаданого періоду? Азаров ідіот, але завжди вважає ідіотами тих перед ким виступає. Вже 5 років роблю тарифікації і знаю реальні підвищення, але в порівнянні з підвищенням цін це мізер. Щоб Бог дав їм жити на таку зарплату.
Коментувати
Лариса
Ну що, колеги, дожилися! Тепер нас порівнюють з твариною ,бо головне - це їсти, кинули нам кусень хліба і радійте! Я сьогодні почула ,що нас можуть на весняних канікулах відправити у безоплатну відпустку на 2 тижні . Добавлять 3 копійки, а потім заберуть 5 гривней.
Володимир
Чомусь урядовці завжди кажуть про заробітну плату, зовсім не згадуючи про ставку заробітної плати! Ось у чому проблема! Вважаю (з власного досвіду), що вчитель зможе якісно працювати саме на ставку, а, може й на менше навантаження. А чи проживе він (навіть, чи прохарчується?) на ставку? Вихід із ситуації може бути таким: мінімальна зарплата = оплаті 1 розряду Єдиної тарифної сітки.
фтшлы
О! Я отримую 3000 грн заробітної платні! Це правда, але якою ціною? 1) Вища категорія, 2) 27 годин навантаження, 3) 14 років стажу... а 2 дітей... а безробітна дружина... а тепер ще на наступний рік нашу школу пообіцяли закрити, тому мені їсти вже не треба буде :)
Татьяна Чёрная
А чому пан Азаров примовчує, що вчителі отримують зарплату на рівні грудневої? Підвищення було з січня мізерне, але і те в лютневу зарплату забрали. Точно говорять: платять як дурням, а требують як з розумних....
mika
Для Татьяна Чёрная: бо ми і є дурні, були б розумними, то не терпіли б, а страйкували як вчителі Франції
Коментувати
Оптимист
Вопрос о том, что кто-то недогружен, и поэтому зарплата маленькая - это вопрос частный. Глобальный вопрос - почему, если учитель работает на ставку, он зарабатывает настолько мало? Почему, чтобы заработать среднюю зарплату по стране, он вынужден работать на полторы-две ставки, в зависимости от категории? Почему зарплаты учителей растут медленнее чем средние и минимальные? Почему разрыв между учительской зарплатой и минимальной всё время сокращается, а между учительской и средней - растёт? Это - конкретные вопросы, а не аморфные. А вывод напрашивается один - это профессиоцид (по аналогии с геноцидом). Одновременно принимаются новые программы, освоить которые все тяжелее, и сокращается количество часов на изучение сложных предметов, от чего их усвоить и преподать еще труднее; при этом не предусматривается отказа учеников от изучения некоторых из них как на Западе. Или "наверху" люди бесбашенные, или это план такой иезуитский!
vchytel
это потому что всё ЭТО позволяется нами же
Оптимист
Для vchytel: Да, это позволяется нами! Но, самое главное-это позволяет делать наше общество Посмотрите на тенденцию-у нас в стране успешны не те, кто хорошо учился (а на Западе-наоборот) И, видимо, наш народ такая ситуация вполне устраивает Поэтому у меня, несмотря на 25 лет работы в школе, руки опускаются всё больше. Протестные движения на Западе в 1950-60-е гг одним из главных лозунгов выдвигали доступность и качество школьного образования. Именно после этого зарплаты учителей там стали выше, чем средние, или не ниже. Пойдут ли на площади с такими требованиями наши граждане? Поддержат ли они нас, если мы пойдем на площадь? Очень сомневаюсь! За последние 30 лет авторитет знаний, а значит, и авторитет школы сильно упал. Люди в массе своей перестали понимать нашу важность. Они смотрят на школу не как на источник знаний, а на место, где присматривают за их детьми, пока они "пашут". Возможный выход: подать заявления об уходе (всем сразу), чтобы в стране произошел коллапс и о нас вспомнили
Коментувати
вчитель
Цікаво, а Микола Янович врахував, що ця вчителька могла працювати спочатку на неповну ставку вчителя у 2008 році, а в 2012 році їй пощастило (чи колега пішла в декрет? чи хтось із колег звільнився?) - і вона отримала навантаження більше ставки, тому і така різниця у зарплатах. Я наприклад працюю вчителем, і в нашій школі в мене немає і поки в найближчі роки не може бути повного навантаження, а тому і зарплата в мене як вчителя із стажем 7 років і 2-ою категорією всього навсього - 1300 гривень "чистими". Цікаво в якій країні мрій живе наш премєр.?!
Григорий
Зарплаты 3000 у учителей не может быть....если у ассистента 2000, у преподавателя училища с высшей категорией и стажем 10 лет - тоже 2000, 3 штукам просто не откуда взяться))))