Поняття "Українська держава" зникло з програми з історії для 5-го класу, - експерт

З нової програми для 5-го класу, за якою навчатимуть п’ятикласників уже з 1 вересня, зникли імена видатних українців та поняття Українська держава

Поняття "Українська держава" зникло з програми з історії для 5-го класу, - експерт

Про це йдеться у статті кандидата педагогічних наук, доцента Запорізького національного університету Сергія Терно.

Автор стверджує, що з навчальної програми для учнів 5-го класу з історії України, яка затверджена у 2012 році, та за якою навчатимуть учнів п’ятих класів починаючи з 1 вересня, зникли Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Михайло Грушевський, Іван Франко, Леся Українка та багато інших творців української нації.

"В програмі для п'ятого класу не зазначено жодної персоналії в жодній із частин. Перше знайомство з історією України в школі постає без історичних постатей, що взагалі є нонсенсом", - наголошує Сергій Терно.

Він також зазначає, що нова програма з історії для 5-го класу дуже ущільнена. "Замість п’ятьох тем - лише три розділи. Кількість годин залишилася без змін (35), але здійснено суттєвий перерозподіл часу на висвітлення славетних та знакових сторінок історії України. Картина видається більш ніж жахливою: замість 27 годин на вивчення доленосних подій української історії за старою програмою п'ятикласникам відтепер доведеться опановувати їх лише протягом 12 годин", - пише Сергій Терно.

Крім того змінено й формулювання в програмі для 5-го класу: замість "Київської держави" - "київські князі"; замість "Козацької республіки та Української козацької держави" - "Українське козацтво у битвах і походах"; замість "Відродження Української держави в 1917-1920 рр." - "Українці в революції 1917-1920 рр." тощо.

"Отже зникає поняття "Українська держава", натомість постають окремі знеособлені фігури князів, козаків тощо. Не менш значущим для розгляду є подання подій 1917-1920 рр. Зверніть увагу як зміщено акценти у представленні змісту навчання - це не Українська революція, це не відродження Української держави, а просто на просто українці в революції", - наголошує науковець.

Сергій Терно також вважає, що автори нової шкільної програми з історії України "навіюють нам думку, що не було ніякої української держави, не було видатних українців, які обстоювали ідею української державності".

"Речі можна називати по-різному, однак така заміна імен має на меті применшення значення української історії, прищеплення почуття меншовартості", - наголошує науковець.

Більше читайте у статті Сергія Терно «Хто голосніше за всіх кричить: Тримайте злодія!?»

Освіта.ua
13.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Це просто бізнес - нові підручники, методички, от і все
Доля
Доле моя, доле... Скільки ж можна переписувати історію. Немає насущних проблем у наших самодержців, як калякати і знецінювати дух український, дух вірних синів української держави... Люд український чи ми того варті? Чи наша совість і сумління сплять ? То хто ж їх розбудить? Хто нагадає нам, що ми нащадки Богдана Хмельницького,Л Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки...
...
ІСТИНА, ти такі слова говориш і ще на українській таких як ти треба *******
ІСТИНА
мені ЦЕ іще раз доказує : україни - нема ! україни - не було !! україни - вже ніколи не буде !!! P.S. мало сталін українців мордував, мало !!!
зіронька
Істино, люба, чи ти здуріла, чи просто дах поплентався в Москалію, не знаю! Але скажу одне! на меті керівників наших вищих стоїть питання про знищення нашої держави, розпродати її, чи не так? Та ми і далі мовчимо, затуливши собі рота «демократичним» кляпом
Коментувати
PR
Нарешті, речі починають називати своїми іменами. Але мене цікавить, де повернення пенсійного віку, адже всі партії обіцяли його скасування. А натомість займаються знову проблемами розбрату єдиного народу.
Святослав
Скоро Україну на Малоросію перейменують.
N
Для Святослав: Якщо в нас лишаться свідомі вчителі-то ніякої Малоросії не буде
U
Які свідомі вчителі?! Вчителів так попресують, що вони будуть мовчати і ніхто рота не відкриє. Якби всі вчителі повстали, а ще краще вся Україна. Я сама вчитель, до речі історії, і знаю як це роблять, а відкриєш рота , то працювати більше не будеш. Все в історії повертається назад. Скоро будемо знову малоросами. Шкода.
Українець
Багато чого залежить від всіх нас, як ми історію передамо підростаючому поколінню так воно її і сприйме. Від цього залежить свідомість кожного українця, тож шануймося ж брати та гідно будемо нести молоді наше українське, батьківське. Не дамо сплюндрувати нашу неньку Україну, її славу й волю, її героїв, видатних метців Б.Хмельницького, Т.Г.Шевченка та ін. А треба буде, тож нагадаємо нашим депутатам та пану президенту "Схаменіться будьте люди, бо лихо Вам буде, заговорять і Дніпро і кручі і понесе кров ворожу у синєє море ..." Тож будемо гідними наших славних пращурів та чинно і гордо будемо нести наш прапір свободи і незалежності, щоб не соромно було перед нащадками!
Коментувати