![]() |
У відомстві попередили, що залучати кошти батьків на потреби навчальних закладів можна лише дотримуючись норм законодавства, у разі примусової "благодійності" обіцяють реагувати |
У Міносвіти роз’яснили, як законно збирати гроші з батьків
Міністерство освіти наголошує на незаконності вимог про обов’язкове внесення батьками учнів коштів на потреби навчального закладу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби освітнього відомства.
Зокрема у відомстві зазначили, що фінансування закладу має здійснюватися його засновником (власником) або уповноваженим ним органом відповідно до законодавства.
У навчальному закладі можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його статутом, а також батьківський комітет, піклувальна рада, учнівський комітет, методичні об’єднання, комісії, асоціації.
У Міносвіти зазначили, що батьківські комітети можуть створювати благодійні фонди, у т. ч. контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів. У свою чергу, піклувальна рада має вживати заходів щодо зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування закладу, поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників.
Також у Міністерстві освіти повідомили, що постійно вживають заходи щодо запобігання фінансових порушень щодо забезпечення безоплатності дошкільної та загальної середньої освіти, а керівники органів управління освітою та керівники навчальних закладів несуть відповідальність за дотриманням вимог законодавства в частині законності збору благодійних та спонсорських внесків (лист Міністерства від 15 квітня 2011 року №1/9-289).
З метою попередження зловживань службовим становищем, керівникам навчальних закладів рекомендовано використовувати лист від 09.04.2012 р. №1/9-272, який містить рекомендації з виконання законодавства щодо благодійних внесків.
Освіта.ua
25.01.2013