Українські фахівці розробили систему освітніх індикаторів

Автори зазначають, що система індикаторів сприятиме оцінюванню стану функціонування та якості середньої освіти та запрошують громадськість до експертизи розробленої системи

Українські фахівці розробили систему освітніх індикаторів

У більшості країн світу для прийняття управлінських рішень на основі об’єктивної інформації про розвиток ситуації у системі освіти, успішно використовуються освітні індикатори.

Ознайомлення громадськості із результатами аналізу стану та якості функціонування освітніх систем, що проводиться на основі індикаторів, як у рамках національних освітніх систем, так і в міжнародних порівняльних дослідженнях, створює ефективні умови для предметного громадського обговорення стратегії і тактики освітніх реформ, участі громадянського суспільства у їхньому формуванні.

У освітній системі України індикатори, як інструмент оцінки та засіб аналізу стану справ і результатів її діяльності, не використовуються, а існуюча система статистичної звітності виконує дещо інші функції та завдання.

Зважаючи на це, експертами МБО "Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти" за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", вперше в Україні розроблена система індикаторів для оцінювання стану функціонування та якості загальної середньої освіти.

Автори звертаються із проханням до всіх бажаючих взяти участь у громадській експертизі розробленої системи індикаторів та висловити свої зауваження і пропозиції як щодо індикаторів та показників із яких вони формуються, так і стосовно методологічних аспектів їхнього застосування.

Після аналізу та узагальнення висновків і пропозицій експерти Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти запропонують остаточний перелік індикаторів і показників, із яких вони формуються, підготують математичне обґрунтування методики їхнього розрахунку та методик проведення опитувань і анкетувань, які б забезпечили формування репрезентативних вибірок. Також планується проведення апробації розроблених індикаторів у окремих регіонах нашої держави.

Із розробленими індикаторами можна ознайомитися на сайті Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти. Зауваження та пропозиції стосовно індикаторів можна надсилати на електронну адресу monitortes@ukr.net до 20 грудня.

Освіта.ua
06.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vladimir Zhabeev
Так, Система освітніх індикаторів необхідна, в першу чергу, на державному рівні. 1. Не опрацьовано «питання з опитуванням» за невизначеним регламентом, змістом «Опитувальника» і відповідальністю тих, хто складав цей «Опитувальник» і тих, хто інтерпретував результати опитувань. 2. Застосовуються низка термінів, які, на погляд авторів, е синонімами: «моніторинг», «експертне опитування», «соціальне опитування», «опитування батьків» тощо. Але це суттєво різні процедури за змістом, методикою та інтерпретуванням їх результатів 3. Запропонована система навантажує систему освіти, а потім система освіти , спираючись на «таке величезне навантаження», буде вимагати від КМ України додаткового фінансування. 4. Згоден прийняти участь у робочому обговоренні зауважень з безпосередніми Розробниками. З повагою, Жабеев Володимир Павлович, к.т.н., с.н.с.