Навчальні заклади не використовують розробки Академії педнаук, - Рахункова палата

Національній академії педагогічних наук не вдається впроваджувати результати досліджень в освітянську галузь та забезпечити контроль за дотриманням фінансово-господарської дисципліни

Навчальні заклади не використовують розробки Академії педнаук, - Рахункова палата

Рахунковою палатою України проведений аудит ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Національній академії педагогічних наук України на наукові дослідження у 2010-2011 роках та І-му півріччі 2012 року.

Як показав аудит Рахункової палати, академії педнаук, яка проводить понад 200 наукових досліджень щороку, не вдається широко впроваджувати отримані результати в освітянську галузь. І насамперед через те, що заклад не наділений відповідними функціями, а МОНмолодьспорту і Держінформнауки не здійснювали належного контролю за цим процесом.

На тлі постійних процесів оновлення і модернізації галузі, пошуків новаторських підходів та інноваційних рішень для поліпшення якості освіти з метою сприяння соціально-економічному розвитку держави і забезпечення життєвих перспектив молоді у 2010-2011 роках наукову продукцію за завершеною тематикою застосовано на практиці тільки у 20,5 % педагогічних вишів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Ще менший відсоток запровадження наукових розробок у решті вищих (2,5 %) і загальноосвітніх (2-2,8 %) навчальних закладів. Окремі науково-дослідні розробки використовуються лише у двох-п`яти навчальних закладах.

Протягом досліджуваного періоду із 79 завершених наукових робіт передані до архіву у вигляді рукописів, не дочекавшись реалізації, розробки 55 НДР, на які з бюджету витрачено 82 млн. грн., з підготовлених до публікації 428 найменувань наукової та навчальної продукції видано лише 1,6 %.

Також за результатами аудиту, академія не забезпечила належного контролю за дотриманням керівниками підпорядкованих їй науково-дослідних установ фінансово-господарської дисципліни.

Як наслідок, без обґрунтованих розрахунків затверджувалися кошти, без тендерних процедур здійснювалися закупівлі окремих робіт та послуг, за рахунок бюджетних коштів сплачувалися комунальні послуги і податки за орендовані в установах площі, штрафні санкції до орендарів-неплатників не застосовувалися.

У результаті установи не отримали 578,2 тис. грн. доходів від оренди, державний бюджет - 379,1 тис. грн. штрафів і пені.

У Рахунковій палаті повідомили, що в академії не забезпечений контроль і за ефективним використанням державного майна. Як приклад, на ремонт Інституту педагогіки в попередні роки було спрямовано 846,8 тис. грн., однак будівля і досі в непридатному стані через невиконання інвесторами взятих зобов'язань, тобто ці бюджетні кошти витрачені неефективно. Також створено ризики втрат земельних ділянок, оскільки 15 наукових установ із 19 не мають актів на право постійного користування землею.

Освіта.ua
17.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
нн
Закройте эту академию, а деньги отдайте в простые ( неэксперементальные Школы). Утеплите школы, обновите кабинеты химии,физики. Элементарно: дайте учителям деньги на тетради, ручки, литературу.
врач
Так званим "працівникам" "Академії педнаук" потрібно хоч день дати на спробу впровадити ту нісенітницю, яку вони вигадують. А оскільки нічого путнього не вийде через тупість ідей та відсутність реального досвіду по роботі з дітьми їм треба дати в руки лопату і на город. Може дурь вийде або совість з'явиться...
User_of_EDEBO
Для врач: цитата: "відсутність реального досвіду по роботі з дітьми". Абсолютно згоден, їх відрив від реалій повсякденності помножений на підвищену самооцінку дає такі результати, які просто не можливо використовувати. "Академії педнаук" працює на архів.
Коментувати
sunrise
Наконец хоть кто-то зантерисовался куда идут деньги. Как они далеки от народа т.е. учителя. Лучше эти деньги отдать на финансирование школ.
Я
Для sunrise: Очень сомневаюсь, что эти деньги отдадут на финансирование школ. Просто все, что там придумали и придумают, учителям придется внедрять в жизнь. Представьте себе какая "классная" перспективка!!!! И внедрение должно будет быть эффективным, сопровождаться кучей подтверждающих документов и т.д. и т.п.
sunrise
Да, насчет документов вы правы. " Школа - это учреждение, где учителям ученики мешают вести документацию".
Я
Количество документации (отчеты, планы, листы здоровья, протоколы собраний, методических объединений и т.д и т.п.) от желания учителя не зависит.
Коментувати