Дітей залучають до політичної агітації в усіх регіонах, - громадські активісти

Громадські активісти зазначають, що політичні партії та кандидати-мажоритарники активно використовують школярів у передвиборчій агітації, також є випадки використання дітей у якості "підставок для прапорів"

Дітей залучають до політичної агітації в усіх регіонах, - громадські активісти

Дітей у передвиборчій агітації найчастіше використовує Партія регіонів, та кандидати-мажоритарники від цієї політичної сили, стверджують у громадських організаціях. Водночас експерти відзначають, що до роздачі подарунків учням та студентам вдаються й представники опозиційних сил, зокрема "Батьківщини".

Випадки використання дітей у передвиборчій агітації зафіксовані по всій Україні, заявив у коментарі Радіо Свобода координатор громадської ініціативи "Спільна справа" Олександр Данилюк. І хоч прямої заборони таких дій виборче законодавство не містить, привід для реакції правоохоронних органів є, каже Данилюк. Адже спілкування кандидатів із дітьми відбувається переважно у формі роздачі подарунків, що є підкупом виборців.

"Є тисячі випадків по всій країні, коли використовують дітей при відкритті різноманітних бюджетних об’єктів, під час яких відбувається агітація за Партію регіонів, її кандидатів, або від політичних сил-сателітів. Школи, технікуми, вищі навчальні заклади використовувалися для агітації. Насправді, мали би вже зараз посадити більшість кандидатів, які цим займаються, директорів шкіл, голів районних адміністрацій, які беруть у цьому участь", – наголосив Данилюк.

Координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська зазначає, що у відповідності з законодавством, учасниками агітаційного процесу можуть бути лише особи, які досягли виборчого віку. Утім, жодної відповідальності за використання дітей у якості агітаторів не передбачено. "Тому політики не гребують використовувати дітей, щоб схилити на свій бік дорослих", - каже Айвазовська.

"Безпосередній вплив на виборців-батьків через надання різного роду, канцтоварів, послуг, подарунків дітям приурочених до 1 вересня. Участь кандидатів у привітаннях під час лінійок. Подекуди вони займали більше часу, ніж сама урочистість. Але випадки використання дітей у якості підставок для прапорів, на жаль, не є поодинокими, хоча й не є масовими. Інших видів залучення дітей до виборчої кампанії нами не зафіксовано", – повідомила Айвазовська.

Дарування обладнання освітнім закладам, або усіляких дрібничок дітям – справа корисна, але як метод агітації є застарілою та малоефективною технологією, зауважив політтехнолог Денис Богуш. Водночас, за його словами, використання дітей як агітаторів може додати голосів кандидату чи партії.

"Якщо говорити про дітей у політичній реклами, то можна сказати, що це впливає на тих людей, які роблять вибір емоційно. Якщо кандидати вкладають гроші в школи, в обладнання, проводять якісь спартакіади – це малоефективне з точки зору електоральної математики. Тобто, у більшості на вибори приходять бабусі і дідусі", – зазначив Богуш.

Експерти відзначають, що агітацію у навчальних закладах найбільш активно проводять у східних регіонах України, але немає жодної області, де не було б зафіксовано подібних випадків.

Радіо Свобода
13.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів