Альтернативним посібником з історії України зацікавилася прокуратура

Новий посібник з історії України має стати додатковим підручником для вивчення історії у 5 класі, яким користуватимуться маленькі львів’яни

Альтернативним посібником з історії України зацікавилася прокуратура

За словами директора видавництва "Астролябія" Олега Фешовця, реакція на альтернативний посібник з Історії України, який показує правдиву історію була різною, повідомляє ЗІК.

"Однією з перших реакцій було звернення до прокуратури першого секретаря Луганського обкому КПУ, який сказав, що потрібно розібратися з цим підручником. Також першим натяком на цю негативну тенденцію став дзвінок до одного зі службовців ЛОДА з київської прокуратури. Але це був, так би мовити, розвідувальний дзвінок, на кшталт: "гарна ідея, ми вас підтримуємо тощо". Це було прощупування ситуації", – каже Фешовець.

На його думку, як далі розгортатимуться події, залежатиме від реакції громади: як вона відреагує на такі абсолютно тоталітарні, недемократичні і маніпулятивні тенденції. Наразі у видавництві здійснили крок на випередження. "Ситуація розвиватиметься або в один, або в інший бік. Якщо побачать якийсь опір, буде відповідна реакція на такі дії, то тенденція, будемо сподіватися, зміниться в іншому напрямку", – вважає директор видавництва.

За його словами, до посібника були зауваження і з Міносвіти. "Ми реагуємо на випередження. Показуємо як готові реагувати на такі подальші дії, якщо вони будуть розвиватися. Ми знаємо, як це може відбуватися. Наприклад, прокуратура може оскаржити правомірність закупівлі управлінням освіти цих підручників, чи, наприклад, буде чинитися податковий тиск на видавництво, чи перевірки КРУ, щоб паралізувати роботу видавництва", – каже Фешовець.

Новий посібник з історії України стане додатковим підручником для вивчення історії у 5 класі, яким користуватимуться маленькі львів’яни. У ньому є факти, яких немає в основному підручнику. До прикладу, є теми, присвячені битві під Корсунем, Голодомору, УПА. Також у книжці детальніше описані дисидентський та рух шістдесятників, Українська революція, зокрема, Холодноярська республіка.

Освіта.ua
12.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор
А хто дозволив львівянам порушувати державні стандарти? Якщо хочуть викладати за своїми підручниками, то хай за власний кошт будують свої школи, а не за державний, за власний кошт утримують вчителів, а не за державний, за власний кошт ремонтують, опалюють і т.д. свої школи, а не за державні. Школа виконує державне замовлення, і ми зобов*язані виконувати Закони України і поважати її керівництво, бо воно вибране народом. І якщо я не згодна з вибором більшості, то це не означає, що я їй не повинна підкорюватись. Це нормальні правила життя в державі. Я б подивилася б на реакція європейської країни, куди ми всі так ліземо, якби там хтось дозволив би собі таку виходку.
просто учитель
Для Директор: Саме із-за такої позиції як Ваша, товарищ Директор, в Україну повертається тоталітаризм. Ні вільнодумству!!! Долой инакомыслие!!! Начальник приказал, я выполнил!!!
Я
А хто ці стандарти склав? Особи, далекі від освіти, україноненависники...
народний вчитель
Стара політика "Не пущать" ;)
Коментувати