У школах відзначать 120-річчя з дня народження Бруно Шульца

Міносвіти рекомендує школам організувати проведення тематичних заходів присвячених творчості видатного польського письменника і художника Бруно Шульца

У школах відзначать 120-річчя з дня народження Бруно Шульца

Лист з відповідними рекомендаціями для вчителів шкіл надіслано до регіональних управлінь освіти і обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Міністерство рекомендує протягом вересня організувати і провести в загальноосвітніх навчальних закладах тематичні уроки, уроки-диспути, святкові літературні вечори, "круглі столи", книжкові виставки, учнівські конференції, виставки творчих робіт учнів та інші просвітницькі і культурно-мистецькі заходи присвячені світовому, загальнолюдському та просвітницькому значенню творчості видатного письменника і художника.

Бруно Шульц - польський письменник і графік першої половини ХХ ст., єврей за походженням, який народився і все життя провів у Дрогобичі.

Європейська критика ставить літературну творчість Шульца в один ряд з творчістю Франца Кафки та Марселя Пруста, а його графічні роботи бачить внутрішньо спорідненими з роботами Станіслава Ігнація Віткевича та Альфреда Кубіна. На право називати Шульца "своїм" національним митцем сьогодні претендують різні народи і культури, які на початку минулого століття населяли його рідне місто.

Посмертна слава Бруно Шульца, який загинув від рук фашистів у 1942 році, досягла світового рівня.

Освіта.ua
07.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Уже тошнит не только учителей, но и детей!!!
Ольга
Когда же наше Министерство прекратит над нами издеваться? Хотелось бы, что б наши комментарии кто-нибудь из них читал или отправить их всех на пару дней в школу учителями, классными руководителями, администраторами. Просто уже нет сил выполнять их бредовые распоряжения. Олимпиады, МАН, конкурсы, конференции, подготовка к урокам, горячее питание, дежурство по школе, отчеты по посещаемости......Можно сойти с ума! Такого колличества бумаг еще лет 15 назад не было. А еще есть своя семья, дети, родители которые нуждаются во внимании. На них уже нет сил и времени.
Марина
За год в школу таких рекомендаций приходит видимо-невидимо. Каждый кому не лень шлет: рисунки сочинения, круглые столы. Интересно, за счет какого времени учителя должны выполнять все эти рекомендации? И кто верит в то, что дети во внеурочное время в состоянии запоминать еще и такую информацию?
Ірина
Для Марина: Не лише у школі, але й в університетах. Якщо справді проводити усі ті "круглі столи", "конференції" та т.п., то часу навчати у викладачів і навчатися у студентів не буде. Я вже не кажу про обов'язкову участь у всяких вшануваннях та зустрічах з президентом чи міністрами
Сельская учительница
Для Марина: Полностью поддерживаю !!! Сколько можно??? Почему у всех, кроме учителей есть понятие " рабочее время". А мы должны провести уроки, поработать с классом так как почти все классные руководители и ещё выполнять бесконечное количество бессмысленных указаний. Уважаемые чинуши в сутках 24 часа и в учителей есть ещё семьи, личная жизнь, а нас грузят так, что некогда вздохнуть. Надоело !!!!!!
Коментувати
Наталья
а при чем Шульц до Украины...почему в школах и институтах должны уделять столько внимания...неужели нет своих людей, о ком стоит вспомнить
ПОСЕТИТЕЛЬ
Для Наталья: Вот именно!!!!
Учитель
Сьогодні нікому не відомий Шульц, а завтра - Захер-Мазох? Чи не треба сприйняти це як першовересневий жарт? Цікаво, а само міністерство освіти може назвати бодай одну картину чи твір вищезазначеного просвітника?... Кумедно.
Ой
Та краще вже Захер-Мазох, він хоч має відношення до України, у Львові народився, і про нього хоч чули. Враження, що кожне якесь щось вичитає десь і на школу папери зсилає. Шульца якогось. Дали б нормально класному керівнику самому вирішувати що робити і про кого розповідати, хо толк був би.
Коментувати