Будівництво санвузлів у школах реалізується за кошти батьків, - Томенко

Віце-спікер Микола Томенко заявив, що ініціатива Уряду обладнати у кожній сільській школі теплий санвузол перетворилася на стягування з батьків нового неформального податку

Будівництво санвузлів у школах реалізується за кошти батьків, - Томенко

Він констатував, що під час виборчої кампанії Уряд в черговий раз демонструє, як він "турбується" про дітей, особливо школярів у сільській місцевості.

Томенко підкреслив, що всі прекрасно знають про серйозне недофінансування освіти; про те, що місцеві чиновники змушують вчителів писати заяви про відпустку за власний рахунок заради економії коштів на виплати заробітних плат; про відмову Уряду погодитися на зменшення комплектності класів у сільських школах (до 3 дітей) для того, щоб не закривати школи.

"Натомість, на фоні цих тотальних проблем в освіті загалом та сільській зокрема, крім вже традиційного податку з батьків на ремонти шкіл для батьків ввели ще один податок – на туалети", - сказав він.

Томенко нагадав, що Уряд розгорнув широку піар-кампанію стосовно будівництва у сільських школах внутрішніх санвузлів, натомість, практика показує, що коштів місцевого самоврядування ледь вистачає на заробітні плати. "Тому, звісна річ в абсолютній більшості випадків ініціативу Азарова-Табачника мусять реалізовувати за рахунок коштів батьків", - констатував політик.

Віце-спікер також відмітив, що крім нового податку для батьків є ще одна проблема: найбільш активні місцеві чиновники погрожують, що якщо до 1 вересня чи максимум до 1 жовтня туалет у приміщенні школи не з’явиться, то будуть звільнятися директори шкіл.

Томенко порадив урядовцям не присвячувати реалізацією цієї ініціативи виборчій кампанії і зняти це питання з відповідальності батьків та вчителів. Він наголосив, що його вирішення необхідно перекласти на державні та місцеві бюджети і планово, разом з ремонтами шкіл забезпечити нормальні умови для дітей, в тому числі і теплі санвузли.

Освіта.ua
31.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
TinaT
Школьные взносы по сравнению с садовыми - это еще цветочки. Вступительный в сад от 500 до 2000, за ремонт туалета в саду заплатила 600, 400 - на замену детских стоиков, еще 80 - за ремонт ступенек, еще 100 - за ремонт музыкального зала, и так далее и так далее, это не учитывая ежемесячных фондов сада и группы. А игрушек в группе - мало-малюсенько, шкафам для одежды наверное лет 25-30, полочки падают на голову детей, поэтому начались разговоры о замене шккафффффчиков. Достало!!!!!
Юля
А как по мне, то ничего не изменилось. Как тянули школы с родителей деньги при оранжевых , так и при голубых тянут. Поэтому, пусть пан Томенко заткнётся.
Ева
А у нас ничего не снимали - никаких доплат, зарплату за август получили в начале недели. А ремонты делаются как за счет родителей, так и за счет бюджета.
Марина
Я згодна з Томенком на всі 100%. Така ж ситуація і у нас на Харківщині. Від держави допомоги нуль, все переклали на плечі шкіл...
Маша
Для Марина: Абсолютно верно! Зато комиссий по проверке готовности школ разными чинушами было видимо-невидимо: и РУО и департамент, и депутаты пиарились, а учителей в знак благодарности выперли за свой счет и сняли доплату за кл.рук. и кабинеты.
Коментувати