Викладання Голокосту в школах світу стане предметом дослідження

Яким чином у школах всього світу розглядається тема Голокосту? У яких країнах історія Голокосту викладається на уроках? Відповіді на ці питання має дати нове дослідження ЮНЕСКО

Викладання Голокосту в школах світу стане предметом дослідження

Дослідження буде проводитися спільно з Міжнародним науково-дослідним інститутом по розробці навчальних посібників імені Георга Еккерта.

Це дослідження, що отримало назву «Міжнародний статус викладання Голокосту, глобальне картографування навчальних посібників і програм», вперше дозволить порівняти викладання Голокосту з точки зору його відображення в підручниках і шкільних програмах різних країн.

Дослідження почнеться з аналізу навчальних планів у 195 країнах з метою вивчити, де і в якій мірі тема Голокосту є частиною офіційної програми. Результати будуть представлені у вигляді карти, що показує, де Голокост дійсно є предметом вивчення.

Чи є викладання Голокосту детальним, повним і об'єктивним? В якому контексті воно ведеться? Чи відрізняється воно в різних країнах і регіонах? Щоб знайти відповіді на ці запитання, дослідники ретельно вивчать і порівняють зміст підручників з 20 репрезентативних країн.

Результати цього дослідження і рекомендації, що будуть зроблені на його основі, зможуть у подальшому використовуватися працівниками, відповідальними за розробку навчальних програм.

Проект триватиме 18 місяців. Завдяки співпраці численних фахівців і дослідницьких центрів та за підтримки міністерств освіти по всьому світу, будуть отримані відомості про країни, в яких доступ до інформації про Голокост раніше був відсутній або був обмеженим.

Освіта.ua
28.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Слов"янин-Українець
Ревізіонізм - розділ історії, що досліджує можливі перебільшення Голокосту - працює "математичними" методами. Тобто так - є загальна цифра 6 000 000, давайти її поділимо на кількість концтаборів, на кількість печей, на час... Комусь здається це не людськи і не нормально - копатися в трагедії. Але комось так само ненормальним здається те, що виявляється євреїв спалювали з швидкістю по 100 чоловік в секунду, і на спалення затратили вугілля з 45 Рурських басейнів. І тут виникає питання - хто і навіщо перебільшує цифри. І тут виникає питання - а чому ревізіонізм заборонено в демократичних країнах? Це ж всього навсього історичні дослідження? Чому можна досліджувати всю історію від пірамід до моніки левінської, можна сумніватися в існування европейського континенту, проте вивчати Голокост і сумніватися в ньому не можна. Більше того, можна сумніватися в існування Христа і вивчати Біблію, а, повторююся, за сумнівів або дослідженні Голокоста - під суд. Одне питання - ЧОМУ?