В Україні всі школи українські, - Дмитро Табачник

Ухвалений Закон України "Про засади державної мовної політики" дозволить вчителям і учням більше зосередитись на якості освіти

В Україні всі школи українські, - Дмитро Табачник

Таку думку висловив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник відповідаючи на запитання журналістів про вплив мовного закону на шкільні навчальні програми, під час брифінгу в Харкові.

"Це безумовно вплине на навчальні програми тільки в одному напрямку: це дасть можливість учителям більше зосередитись на якості освіти. Для всіх шкіл лишається державний стандарт – українська мова та література обов’язково, скрізь буде тестування, перехідні екзамени. Нічого нового немає", - сказав Дмитро Табачник.

Він підкреслив, що вже два роки школи замовляють підручники тією мовою, якою реально ведеться викладання.

"Два роки тому я заборонив ґвалтувати і силувати шкільні колективи і нав’язувати підручники не тією мовою, якою реально відбувається процес викладання. Зауважу, що в Україні всі школи з усіма мовами викладання – українські школи, бо вони фінансуються з бюджету територіальних громад України. Тобто українська школа зі словацькою мовою викладання, українська школа з угорською мовою викладання, українська школа з російською мовою", - зазначив Табачник.

"Я сказав, що треба просто робити так, як хочуть учителі. Другий рік поспіль у нас всі школи замовляють підручники згідно з державним замовленням тією мовою, якою реально ведеться викладання", - сказав міністр.

Освіта.ua
22.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шеф
"Я сказав, що треба просто робити так, як хочуть учителі." - каже наш міністр. А чому ж не зробить зарплату, як хочуть вчителі, навчальні програми, соціальний захист тощо так, як хочуть вчителі?