В Україні за 10 років кількість здорових дітей зменшилася на третину

В Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я, зафіксована тенденція до зменшення кількості здорових дітей

В Україні за 10 років кількість здорових дітей зменшилася на третину

Протягом останнього десятиліття темп приросту захворювань дітей у віці до 14 років становить майже 32%. Про це в своїй статті для ZN.UA пише оглядач Ольга Скрипник.

Дослідження науковців засвідчили: за період навчання з 1 по 9 клас поширеність хвороб органів травлення, а також зниження гостроти зору зростає у півтора рази, ендокринної системи — у 2,6 рази. Майже кожен випускник має вади опорного-рухового апарату, поширеність патології вже наблизилася до 90%.

"Батьки занепокоєні — до школи діти йдуть здоровими, а закінчують її з цілим букетом хронічних хвороб", — зазначає оглядач.

У свою чергу заступник директора Інституту гігієни та медичної екології імені О. Марзєєва, член-кореспондент НАМНУ Надія Полька, зазначає, що проблеми зі здоров’ям дітей пов’язані не тільки зі школою.

"Сьогодні до школи йде значно більший відсоток хворих дітей, ніж це було, скажімо, два десятиліття тому. Матеріали досліджень, якими займаюся впродовж 30 років, свідчать, що багато дітей починають навчання, вже маючи хронічні хвороби і функціональні відхилення", - стверджує Надія Полька.

"За сприятливих умов вони адаптуються, бо межі адаптації дитячого організму набагато ширші, ніж у дорослих. Але для цього в освітніх закладах необхідно створити оптимальні умови - маю на увазі навчальні приміщення, меблі, належний режим навчання і харчування", - підкреслює вона.

dt.ua
14.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов Іванівна
Тема дуже актуальна. На жаль, не всі розуміють роль здорового харчування дітей та необхідність піклування про наш майбутній генофонд