Міносвіти продовжує створення загальноукраїнського рейтингу шкіл

У Держінспекції навчальних закладів обговорили критерії системи оцінювання, що дозволять враховувати думку громадськості при визначенні рейтингу шкіл

Міносвіти продовжує створення загальноукраїнського рейтингу шкіл

Міністерство освіти продовжує роботу з впровадження системи рейтингового оцінювання українських шкіл, основною метою якої є стимулювання підвищення якості освіти та здійснення моніторингу діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.

Державною інспекцією навчальних закладів проведено круглий стіл з питань участі громадськості в моніторингу ефективності діяльності шкіл та визначення їх рейтингу. Основною темою заходу стало обговорення одного з модулів автоматизованої інформаційної системи «Рейтинг», з метою розробки критеріїв для врахування думки громадськості при визначенні рейтингу.

Під час обговорення перший заступник голови держінспекції Юрій Дудник зазначив, що стратегія реформування освіти спрямована на забезпечення державних гарантій рівного доступу до якісної освіти. "Це вимагає забезпечення сучасними механізмами вимірювання досягнутої якості освіти, виявлення факторів впливу на неї, оцінювання ефективності та результативності діяльності навчальних закладів", - зауважив він.

На його думку, одним з механізмів вимірювання є проведення постійного моніторингу, частково цю функцію може забезпечити автоматизована інформаційна система моніторингу діяльності ЗНЗ "Рейтинг".

Представники держінспекції повідомили, що запропонована система зараз працює в експериментальному режимі, а після доопрацювання за її допомогою можна буде визначити рейтинг навчальних закладів за певними критеріями та відслідковувати питання розвитку конкретної школи, ліцею, гімназії.

Керівник групи розробників системи Олександр Ляхов повідомив, що створена автоматизована система відрізняється за технічними характеристиками від подібних систем інших країн світу, а її особливістю є доступність і відкритість для громадськості.

Нагадаємо, що Міністерство освіти має намір складати щорічний рейтинг українських шкіл починаючи з 2014 року.

З цією метою наприкінці минулого року профільним міністерством підписано наказ, яким затверджено критерії системи рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.

Виходячи з намірів міністерства, рейтингове оцінювання діяльності українських шкіл буде здійснюватися за показниками матеріально-технічного, фінансового та інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу навчальних закладів.

Також у складені рейтингу будуть враховуватися показники забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів педагогічними працівниками, науково-методичної й дослідної роботи, соціального захисту учасників навчально-виховного процесу та навчальних і творчих досягнень учнів.

З 2014 року, результати рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів за попередній рік будуть щорічно висвітлюватися на офіційному сайті Міністерства освіти.

Освіта.ua
23.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
Всего четыре столичные школы попали в десятку лучших (По версии Фокуса) http://focus.ua/society/228930/
учитель
F министерство в рейтинге будет указывать участие государства в жизни школ (т.е. прямую обязанность - финансирование)? И показывать, сколько уроков пропадает после походов в кино (Еженедельно - Днепропетровск), филармонию, цирк, участия в конкурсах (тоже дорогое удовольствие), и т.д. И вообще, оно наши комментарии читает или только реагирует на комментарии родителей и учащихся????
volvh
Пора вводить критерии оценки министерства. Они пытаються оценить нас, Мы все оценим их. Господа редакторы:"Пора ввести данный раздел", тем самых, хотя бы так, дать возможность людям показать свое отношение к деятельности "министерства". На мой взгляд, за этот год "работы" больше 1 они не заслуживают.
Небайдужий
Для volvh : Правильно, давайте проведем мониторинг деятелей Министерства, потом составим рейтинг, кто же все-таки нужен образованию, а кто ему мешает. Ведь если не помогают, то хоть бы не мешали. Нынешний МОН - на свалку истории (по результатам нашего учительского рейтинга)
Коментувати
Владимир
Читайте статью Рейтинги школ составляемые газетами абсолютно не корректны на сайте Планета-Образование
Ego
Ви тільки вдумайтеся в цю страшну фразу: "одним з механізмів вимірювання є проведення постійного моніторингу". Це означає, що папери зі звітами ми писатимем постійно! Дійсно, найкращий спосіб знизити якість освіти: відлучити вчителя і адміністрацію школи від дитини, заваливши їх паперами, на чільне місце в оцінці діяльності навчальних закладів поставити наявність бабла (почитайте критерії) і результативність участі учнів у різних олімпіадах, змаганнях і конкурсах, яких вже і так розплодилась величезна кількість і які, знову-таки, основною метою мають збір з батьків того ж бабла ("Кенгуру", "Соняшник", "Колосок", "Геліантус", "Левеня", "Бобер" та інший зоопарк організовуються однаково - ти нам гроші, ми тобі - завдання). То ж нехай адміністрація мордує батьків, вибиваючи з них кошти, вчителі мордують дітей, завалюючи їх різною конкурснею - змагатимемось за рейтинг! І жодним словом у тих критеріях немає, а як же у школ...
Ego
І жодним словом у тих критеріях немає, а як же у школі живеться самій дитині! Чи комфортно в цій школі, чи почувається дитина захищеною, чи ні, має вона інтерес до життя, чи згасла її зірочка під непосильною ношею щоденних конкурсів, стала ця дитина Людиною, чи виросла високоосвіченим мерзотником! Ось така вона, рейтингова система оцінювання шкіл від Міністерства розвалу освіти!
Коментувати
Ганна
Здається, багато хто ще не розуміє, для чого цей рейтинг. Але можу запевнити, що у кожній розвинутій державі є подібні рейтинги середніх шкіл. Вони допомагають не тільки займатися моніторингом якості освіти, визначенням найкращих освітніх закладів тощо, але й виявити критичні аспекти освіти і забезпечити зміни. Подібні проекти - ще один крок до позитивних змін в українській освіті.
Ольга
Для Ганна: "Подібні проекти - ще один крок до позитивних змін в українській освіті." І які позитивні зміни відбулися останнім часом? Рівень знань дітей постійно знижується, без репетитора дитина не може засвоїти весь обєм непотрібної інформації, пропонований сучасними програмами (скажіть, навіщо дитині у 10 років знати, які саме є види глистів?), а вчитель тільки й думає, як прожити та прогодувати родину на мізерну зарплату, купити за власний кошт методичні посібники, папір, роздрукувати роздаткові матеріали, де взяти гроші на ремонт у класі. Ото вам усі рейтинги та моніторинги разом узяті!
alkor
Для Ганна: Та ні! Ми прекрасно розуміємо, для чого подібні рейтинги! Все робиться для того, щоб підвести логічну базу під ідею "оптимізації", якою міністерство марить вже два роки. Поділять нас на "найкращі" та "найгірші", а потім ці "найгірші" і прикриють, пославшись на те, що вони не дають належних знань. Ще й будуть переконувати, що це - ініціатива батьків...
Тамара
Для Ганна: С луны свалились? Или видели школу из окна автомобиля?
Коментувати
Ольга
Що дає цей рейтинг? Навіщо це робити? Для подання всяких матеріалів директору школи потрібно потратити купу часу, який можна використати ефективніше. Чи міністерство хоче показати, що і воно щось робить, а не просто так отримує зарплату,,,
alkor
Непогано було б паралельно з рейтингом шкіл скласти рейтинг їх фінансування з державного бюджету! Адже рівний доступ до якісної освіти в нас лише продекларовано, а насправді різні об'єми фінансування міських і сільських шкіл або шкіл в різних регіонах країни заздалегідь ставлять навчальні заклади далеко не в рівні умови! Шановне Міністерство! Спочатку забезпечте школам рівні стартові умови, а потім (років через декілька) створюйте рейтинги!
sunset
Для alkor: так вы посмотрите на критерии. Там ведь оценка по материальному обеспечению. Кто больше денег собирет тот и лучше.
Коментувати