Нова програма зі світової літератури - це проект усієї України, - керівник групи

У Міносвіти відреагували на критику київських учителів світової літератури щодо обговорення нового проекту програми для 5-9-х класів: "Не треба гратися в героїв"

Нова програма зі світової літератури - це проект усієї України, - керівник групи

За повідомленням прес-служби міністерства, 19 квітня 2012 року відбулася зустріч заступника міністра Бориса Жебровського з учителями столичних шкіл, на якій було обговорено питання внесення змін до проекту навчальної програми із світової літератури.

Метою зустрічі стала реакція на ситуацію, що склалася навколо обговорення проекту нової навчальної програми зі світової літератури.

Нагадаємо, що після публічної презентації нового проекту програми, представники київського учительського активу звернулися з відкритим листом до міністра Дмитра Табачника, в якому висловили обурення якістю обговорення, ігноруванню їх поглядів і закликали його припинити практику швидкого й кулуарного прийняття рішень, що погіршують якість української освіти.

Однак, не отримавши відповіді, вимушені були відкрито звернутися до засобів масової інформації.

Ураховуючі широкий резонанс у суспільстві, у Міносвіти вирішили обговорити питання з учителями. "Відповісти на цей лист можна різними способами – можна написати відповідь, а можна сісти й обговорити конфліктні аспекти питання", ‑ прокоментував Борис Жебровський.

У Міносвіти зазначили, що до роботи над проектом нової програми були залучені провідні спеціалісти галузі – як теоретики, так і практики: науковці, учителі, методисти. "Зараз триває процес громадського обговорення на сайті МОНмолодьспорту, тож до кінця квітня члени робочої групи чекають на усі пропозиції щодо доповнення презентованого проекту програми".

Свій коментар щодо ситуації навколо нового проекту програми зі світової літератури також надала керівник авторського колективу Ольга Ніколенко: "Авторський колектив працював не з метою заперечення попереднього досвіду, а з метою розвитку кращих традицій викладання світової літератури".

Вона зазначила, що під час створення цього проекту були враховані узагальнені пропозиції вчителів, методистів і науковців, опубліковані в усіх фахових виданнях протягом кількох останніх років.

"Хочу наголосити, що проект навчальної програми, який ми представили на розгляд громадськості, не є кінцевим документом ‑ саме для доповнення проекту та внесення змін до нього було організоване публічне обговорення та презентація", ‑ зазначила Ніколенко.

Керівник групи зауважила, що на електронні адреси членів робочої групи з розроблення проекту програми надійшло тисячі пропозицій: "У процесі розробки проекту ми проводили опитування учнів та їх батьків із різних регіонів, врахували також і досвід зарубіжних країн – дослідили, що читають діти за кордоном".

Вона повідомила, що члени робочої групи звернулися до психологів із проханням надати рекомендації щодо формування списку літератури для сучасних школярів.

"Ми уважно розглянули кожен із запропонованих для внесення до програми творів, проаналізували усі пропозиції, врахували побажання усіх регіонів і знайшли компромісні рішення. Це не наш проект програми, це проект усієї України", ‑ сказала Ніколенко.

"У представників різних регіонів свої погляди на відбір літератури до навчальної програми, і ми мусимо враховувати усі точки зору. Адже це величезна робота – послухати усіх, від Заходу до Сходу. Багато творів ми залишили на вибір – представники різних регіонів зможуть підібрати собі для опрацювання книги з урахуванням інтересів місцевого населення", ‑ зауважила керівник авторського колективу нової програми.

Вона зазначила, що проект навчальної програми є своєрідною квінтесенцію побажань та очікувань представників сучасної учнівської молоді з усіх регіонів України.

"Робота продовжується. Остаточний варіант програми буде розглянуто та затверджено на засіданні колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. І не треба гратися в героїв, оскільки тут немає місця для подвигів", ‑ наголосила Ольга Ніколенко.

Варто зазначити, що публічне звернення учителів, в якому піднімаються питання як якості навчальних програм, так і підходів щодо їх обговорення та врахування суспільної думки є безпрецедентним випадком у новітньому житті української освіти.

Освіта.ua
20.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
чайка
Звичайно,нова програма - нова робота, багатьом хотілось працювати за наголадженою системою, тому багато непорозумінь,суперечок,але...Мабуть у новітньому і є цікаве, те, що не дає вчителеві зупинятися на досягнутому.
Людина
Пані Ніколенко, коли Ви востаннє переступали поріг школи? Мається на увазі кропітка щоденна праця вчителя. Чи Ви не вмієте вчителювати? Тоді припиніть нам нав`язувати власні химери. Вже нестерпно!.. А про "козлопасів" - ШЕДЕВРАЛЬНО!
Донецька область, м. Докучаєвськ-3
Як діяти вчителю при впроваджені нової програми не зрозуміло, бо для вивчення повного об’єму твору кількість годин, що дається замала. ВИРІШИЛИ: Не підтримуємо проект програми зі світової літератури для 5-9 класів (авт. О.Ніколенко та ін.). (одностайно) Секретар А.А. Мулявка
Донецька область, м. Докучаєвськ-2
Яковицька М.В., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Пипенко Н.В., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 ПОРЯДОК ДЕННИЙ 1. Про обговорення проекту програми зі світової літератури. 1. СЛУХАЛИ: про аналіз проекту програми зі світової літератури. ДОПОВІДАЛИ: Ведьоріна Т М., яка зазначила, що запропонований проект прогнозує завершення вивчення курсу "Світова література" у 9 класі. Виходить, що учні 10-11 класів не будуть вивчати художню літературу. Тараненко О.В., зазначила, що випускники, яким необхідно ЗНО з даного предмета будуть позбавлені рівного доступу до вищої освіти. Козир О.О., інформувала, що у розділі "Сучасна література", в кожному класі, пропонується вивчення творів на вибір учнів. Це означає, що єдиного підручника з предмету "Світова література " не буде, і дітям доведеться відшукувати ті чи інші твори самостійно. У підручнику, що діє сьогодні всі великі твори скорочені. Як діяти вчителю при впр...
Донецька область, м. Докучаєвськ
ПРОТОКОЛ № 4 засідання методичного об'єднання вчителів світової літератури загальноосвітніх шкіл міста Докучаєвська 18.04.2012 Початок засідання о 14.00 Закінчено засідання о 15.00 ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ Ведьоріна Т.М., керівник методичного об'єднання. Мулявка А.А, секретар, учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Крамаренко Ю.С., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Правда Н.Ф., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Онищенко Л.М., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Устінова Н.Г., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Караманець Т.А., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Палюча К.С., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Тараненко О.В., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Шведко О.І., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Козир О.О., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Яковицька М.В., ...
U4itel
БІльшість учителів України залюбки би працювали за програмою 2001 року. Проте їх ніхто не питав, коли у 2005 році була уведена в дію наступна програма. Оновлений документ має базуватися передовсім на досягненнях у галузі. А це не одна програма 2005 р.
teacher
Для U4itel: Одне маленьке уточнення: програма-2005 виграла всеукраїнський відкритий конкурс, а програма-2001 запроваджена "втихаря" на місце програми введеної в оману Кіри Шахової (Царство їй небесне) - її запевнили, що, мовляв, її програма-1995 "уже втратила чинність", бо минуло 5 років грифу. А про те, що гриф можна й продовжити, Кірі Олександрівні так ніхто й не сказав... А перехід на одну програму - це позиція Європи (з метою запровадження ЗНО). І це факти.
Коментувати
Комітет активу вчителів
продовження: ... Повідомляємо також, що цей висновок поділяє абсолютна більшість науковців і вчителів всієї країни, що засвідчують сотні протоколів, рецензій, відкритих листів з усієї України, надісланих на адресу МОНмолодьспорту та нашого Комітету. Спільною узагальненою думкою цих документів є однозначний висновок про непридатність проекту групи О.Ніколенко до будь-якого доопрацювання, а також пропозиція повернутися до легітимного рішення Всеукраїнської наради завідувачів кабінетів світової літератури ОІППО від 26.01.2012 р. про те, що оновлена програма повинна базуватися на чинній програмі 2005 р. З повагою, Київський комітет активу вчителів світової літератури
Комітет активу вчителів
Шановні колеги! 23.04.2012 опубліковано черговий "доопрацьований" варіант проекту програми зі світової літератури (авт. О.Ніколенко, К.Таранік-Ткачук,С.Фоміна, Н.Онищенко, Т.Сегеда та О.Ревнивцева). Як засвідчив його аналіз, істотних змін цей документ так і не зазнав, що зайвий раз підкреслює "методологічну, філологічну та методичну неспроможність" його укладачів, відзначену ще на громадському обговоренні в Київському міському будинку вчителя 5 квітня ц. р. Повідомляємо також, що цей висновок поділяє абсолютна більшість науковців і вчителів всієї країни, що засвідчують сотні протоколів, рецензій, відкритих листів з усієї України, надісланих на адресу МОНмолодьспорту та нашого Комітету. Спільною узагальненою думкою цих документів є однозначний висновок про непридатність проекту групи О.Ніколенко до будь-якого доопрацювання, а також пропозиція повернутися до легітимного рішення Всеукраїнської наради завідувачів кабінетів світової літератури ОІППО від 26.01.2012 р. пр...
Директор
Еще раз подтверждается моя мысль о том, что Жебровский серый кардинал, задание которого подставлять министра Табачника. Господин Табачник. вы что, слепоглухонемой. Вы реально не видите от кого идет угроза ? Если так, то нечего вас жалеть, когда вас снимут. А к этому идет. Лично я - за! Теперь по поводу группы, которая работала над проектом. Кто-нибудь слышал фамилии этих ученых, учителей и пр.? А мой учительский стаж 23 года. Зачем у нас проводятся конкурсы типа "Учитель года" и пр. С каждой области по одному - вот уже 20 талантливых и , главное,практикующих учителей. Добавьте 10 призеров олимпиад и по 1 ученому с каждого пединститута. их у нас до фига и больше. Вот реальная группа, а не тот бред, еще и с родителями?Нигде не нашла ни проекта ни 3000 "пропозицій".
Артур
Поделитесь, пожалуйста, самим проектом. А то все про него говорят, а на сайте министерства я его не нахожу. (да, возможно плохо искал.)
teacher
Для Артур: Потому и не находите, что хорошо спрятали, чтоб мало кто видел. ИщИте на сайте: громадське обговорення; 2012; програми. Удачи! Если еще не сняли ))):
Коментувати
Віталій Шульга
Дожили. Ну ладно Бога не боятся то хотябы у Кирила спросили... Колдунов и их пропагандистов от Церкви отлучают ведь, а тут и поборники содома, ювинальной юстиции... Мне за вас страшно господа.
Київ - Івану
А я козопасом быть не хочу. Я хочу преподавать по качественной программе, а такой считаю програму 2005 года. Она умна, интеллигентна и методически грамотна! Она прошла проверку временем - 7 лет, дала хорошие учебники и хороших випускников.
Іван
Нічого дивного,вони давно на нас начхали. І в освіті і скрізь. Вони нас мають за бидло, а ми то промовчимо і все проковтнемо-не в пкрше!!!!
Киев
Ребята, посмотрите, что делается! Вся Украина снабжает этот импотентний творческий колектив своими идеями и пропозициями! Прекратите. Пусть в каждом документе "дурь каждого будет видна". Не способные создать что-то качественное, они умиляются, что страна рождает им и за них хорошие мысли. А подписей под проектом все равно беззастенчиво поставят четыре... А материал про так звану встречу "учителей" з Б.Жебровським считаю самой главной брехней года... И кто на это купится???
Мать выпускника
Для Киев: Снабжают,потому,что детей жалко.Их и так экспериментами заколебали.Еще бы и программу укрлит кто-нибудь умный и неравнодушный проанализировал!Это же просто ужас какой-то!Откуда у детей может появиться вообще желание читать что-либо с такими школьными программами.
Коментувати
teacher
А як вам подобається "незалежний" (!) експерт Химера? До речі, дуже навіть залежний від Таранік-Ткачук... Є конструктивна пропозиція: хай у тих школах, чиї вчителі підтримали цей "новотвір" апробують його хоча б два роки, щоб нарешті зрозуміли: є речі, якими не торгують, і серед них - професійна чесність, гордість і совість.
Ірина Мегедь.
Як персона нон грата, не запрошена до міністерства, чий підпис стоїть першим у заяві , хотіла б запитати : хто відповість за те ,що на офіційному сайті Міносвіти київські вчителі названі людьми, що проти змін в освіті? Хто відповість за те,що в ОФЦІЙНІЙ міністерській газети вони ж названі "генераторами дешевих скандалів", і "демагогами від освіти" .Тільки за те,що не сказали ТАК "неякісному" продукту. Хто? Хтось вибачиться? І ще... де ті київські вчителі ,які є авторами програми? чому ми не чуємо їх голосу? ФАУСТОФОБНУ пані Фоміну ми почули, Хотілося б послухати пані Т.Сегеду (саме Т!! ), і Н.Онищенко.Хто вони, ці маяки постмодерної сучасності??????
speaker
Для Ірина Мегедь. : Браво, Ирина! Борюсик Жебровский попил чайку с пенсионерками и авторами программы, которую кто-то метко назвал "лавкой случайностей" - и таки да - подтвердил свой имидж "Бори-демократа"! Как он дал всем этим крикливым учителям! А чему Вы удивляетесь- не признается же Борюсик Диме Табачнику, что запорол план его "блицкрига" - т.е. одобрямса всех без исключения программ до Коллегии Министерства, поручив разработку новой программы абсолютно импотентному коллективу... БРАВО! РЕСПЕКТ!
Іннокентій
Для Ірина Мегедь. : а ви, Ірино, молодець. так свідомо виступаєте.... цікаво скільки вам за це заплатили ті псевдо-патріоти (депутати)?????? вам би в политику. там таких беруть. які вміють набрихати всім і зібрати 50 підписів. а більшість вчителів і не було на тій презентації. виходить підписалися, бо "одна баба сказала" ганьба таким вчителям в школі, які займаютьтся політикою, а не вчать дітей. якщо вас можливо і не запросили на зустріч (в чому я маю сумніви, вас туди не пустили ваші покровителі, а написали, що вас не запросили), то могли би і самі прийти, корона б не спала. і висловити свої пропозиції. а писати в ЗМІ - діло політиків, які не знають як ще пропіаритися. шкода, що ви купилися на чиїсь обіцянки
Київ
Для Іннокентій: Отец Іннокентій, побойтесь Бога і скиньте, нарешті, вашу маску. Ми вас впізнали...
Коментувати
speaker
Г. Николенко,а ведь "в жизни всегда есть место подвигу..." Вы захотели стать "директором мировой литературы",а оказалось-не тянете... так что нечего играть в мать Терезу-Украина жила и проживет без прокуренных вагонов
teacher
Вчора в міністерстві була зустріч Жебровського з вчителями, які до відкритого листа ніякого відношення не мають. Точніше, там були дві вчительки-пенсіонерки, які лист підписали, а потім під тиском перепідписали те, що надруковане на міністерському сайті. Бреше в газеті "Сегодня" і Яресько. НІЯКОЇ ЗУСТРІЧІ З ІНІЦІАТИВНОЮ ГРУПОЮ вчителів НЕ БУЛО. Їх на ту зустріч НЕ ЗАПРОСИЛИ. Щодо того, що вчителі мовчали, теж брехня. 26 січня відбулася в міністерстві нарада, яку відкривав Єресько. На ній було проголосовано залишити за основу чинну програму зі світової літератури. Це не сподобалося співробітниці міністерства Таранік-Ткачук, яка за сумісництвом є співавтром нового проекту. Її міністерська пошта завалена вчительськими протестами. Чи знає про це її начальство?Міністерству потрібна дискусія чи її імітація? Схоже, друге!
teacher
Яка велика брехня!