![]() |
Під головуванням міністра освіти Дмитра Табачника відбулася нарада щодо обговорення проекту Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти |
Справжнім реформуванням освіти є створення нових якісних стандартів, - Д.Табачник
У нараді, що відбулася у Пирятині Полтавської області, взяли участь вчителі-практики з усіх регіонів країни та представники міністерства освіти.
У вступному слові Дмитро Табачник зазначив, що справжнім реформуванням освіти є створення нових якісних стандартів, нового змісту, який відповідав би потребам часу та суспільства.
У 2011 році з метою розроблення Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти створено організаційний комітет, який очолив Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень.
Дмитро Табачник зауважив, що проект Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти було розміщено для громадського обговорення на сайті Міністерства освіти, під час якого робоча група отримала близько 2 тис. пропозицій щодо його удосконалення.
На думку міністра, Державний стандарт, по-перше, має бути революційно новим документом, по-друге, створити умови для творчості та свободи вчителя.
Міністр звернув увагу присутніх на те, що в новій редакції Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти співвідношення між інваріативною та варіативною складовими становить 50 на 50 відсотків, що створює можливості для викладання профільних предметів; курсів за вибором учня, цікавих та необхідних йому; максимального врахування навчально-методичного та матеріального забезпечення школи.
Як відомо державний стандарт початкової загальної освіти затверджений відповідною постановою уряду №462 від 20 квітня цього року.
Прийнятим стандартом передбачено вивчення іноземної мови з першого класу в усіх загальноосвітніх навчальних закладах, посилено природничу складову, зокрема введено нову освітню галузь "Природознавство", а також передбачено впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі початкових класів.
Освіта.ua
21.11.2011