Ознайомлення родин із ранковою зустріччю

У відповідальній, дбайливій шкільній спільноті батьки відіграють важливу роль в освіті своїх дітей. Їх визнають першими вчителями дитини та вважають партнерами в академічному, соціальному й емоціональному розвитку дитини

Залучення батьків і членів родин до ранкової зустрічі

Учителі мають створювати у класі змістовні ролі для членів родин. Цілі й вимоги шкільної програми треба ефективно довести до відома родин. Можливість такого зв'язку забезпечують зустрічі випускників, дні відкритих дверей, неформальні зустрічі або батьківські збори та бюлетені.

Оскільки ранкова зустріч посідає важливе місце в повсякденному житті дітей, з нею треба ознайомити батьків. Окремі вчителі віддають перевагу проведенню ранкової зустрічі спеціально для родин, даючи дорослим практичний довід участі в занятті, в якому їхні діти беруть участь щодня. Коли родини беруть участь у зустрічі, вони бачать, що відбувається впродовж шкільного дня. Батьки починають розуміти важливість виховання соціальних навичок. Вони бачать, як учителі ефективно вплітають академічні та соціальні навички в повсякденні зустрічі. Найважливіше, що дорослі можуть відстоювати цінність розвитку соціальних навичок у шкільному середовищі, працювати разом з учителем, ліквідувати розрив між домівкою, школою та спільнотою (Porter, 2003).

Запрошуючи батьків і членів родин до участі в ранковій зустрічі, учителі сповіщають, що:

  • Члени родин є важливими членами спільноти і мають добре познайомитись один з одним.
  • Інформацію про заняття та навчальну програму у класі необхідно доводити до відома родин інтерактивно, змістовно й весело.
  • Спільна участь у ранковій зустрічі дає членам родин можливість запрошувати дітей до бесід стосовно їхнього перебування у школі.

Створення доброзичливої атмосфери дає змогу членам родин розслабитися, сприяє їх залученню до спільної роботи. Коли родини знають одна одну та персонал, комфортно почуваються, вони з більшою вірогідністю робитимуть свій внесок у життя класу та школи. Учителі повідомляють, що діти частіше збираються разом за межами школи; батьки частіше висловлюють готовність до добровільної участі в житті класу та школи, а родини стають активними учасниками життя школи.

Рекомендації з проведення ранкової зустрічі за участю родин

Плануючи проведення ранкової зустрічі для членів родин, майте на увазі, що вони можуть відчувати невпевненість із приводу того, що вони повинні робити. Учителі можуть зменшити до мінімуму ніяковість і збільшити до максимуму участь родин, виконуючи такі рекомендації.

  • Вітайте батьків біля дверей. Підготуйте для них бирки з іменами. Повісьте вітальне послання, яке вони могли би прочитати, входячи до класу.
  • Зберіть батьків у коло й ознайомте їх із ранковою зустріччю. Повідомте батькам, що вони братимуть участь у ранковій зустрічі так само, як це щодня роблять їхні діти.
  • Виберіть привітання, що дає змогу батькам щось дізнатись один про одного.
  • Продемонструйте їм обмін інформацією. Дозвольте батькам упродовж короткого часу поділитись інформацією про їхніх дітей, наприклад, що діти роблять після школи, що їм подобається у школі, ким вони хочуть стати, коли виростуть.
  • Виберіть групове заняття, пов'язане з невеликим ризиком, наприклад, «Оцінювальну банку».
  • Ознайомте родини зі щоденними новинами за допомогою традиційного щоденного формату. Поставте родини в центр уваги послання.
  • Поміркуйте про зустріч, перш ніж переходити до обговорення інших тем. «Як зустріч допомагала вам відчувати себе частиною групи?», «Чи вважаєте ви, що вона могла б допомогти дітям розпочинати свій день з упевненістю й ентузіазмом?»

Спілкування з родинами

Інформацію про ранкову зустріч можна помістити в бюлетені, які регулярно надсилають родинам додому. Бюлетені мають охоплювати опис окремих компонентів, а також реальні історії, що ілюструють практичний досвід. Нижче наводяться приклади бюлетенів для родин, які мають на меті допомогти вчителям і директорам розглянути низку можливостей для відкритого спілкування та постійної освіти батьків і родин.

НОВИНИ З ВЕРХІВКИ ДЕРЕВА

19 листопада

Шановні батьки!

У класі «Верхівка дерева» ми вважаємо, що одна з наших головних відповідальностей полягає в тому, аби забезпечити добробут кожної дитини в нашому класі. Головне в нашому навчальному закладі те, як ставляться до дітей і як вони навчаються. Ми маємо на меті допомогти кожній дитині досягти найвищого потенціалу в УСІХ сферах розвитку. Це - величезна відданість і клятва вам, наші батьки.

Ранкова зустріч - це дуже важлива частина нашої програми. На цій щоденній груповій зустрічі ми виконуємо нашу навчальну програму таким чином, аби сприяти і дітям, і вчителям з більшою повагою ставитись до потреб один одного. Завдяки нашій ранковій зустрічі ми намагаємось досягти відчуття спільноти. Ми намагаємося сприяти взаємодії шляхом повсякденного обміну інформацією, активного слухання, включення й участі.

На цьому етапі навчального року ранкова зустріч перебуває у стані розвитку. Ми маємо на меті створити звичну практику, підвищити рівень нашого комфорту під час занять у складі великої групи, а також допомагати дітям і відвідувачам відчувати, що їм тут раді. Наша ранкова зустріч - це час сприяння спільному вирішенню проблем. Ми всі - в одній команді! Якщо ми маємо якусь турботу, ми приносимо її до групи. Діти чотирьох-п'яти років - чудові стратеги, здатні до вирішення проблем! Вони хочуть допомагати й бути причетними до процесу. Якщо це не «ЇХ» проблеми, вони можуть давати поради з їх вирішення та здолання перешкод, як фізичних, так й емоційних. Ранкові зустрічі стануть нашим безпечним сховищем на весь навчальний рік. Ми говоритимемо про ВСЕ! Кожну тему, незалежно від її делікатності, буде розглянуто з повагою.

ОБМІН є дуже особливим компонентом нашої ранкової зустрічі. «Людину дня» заохочують поділитися чимось із групою ВЕРБАЛЬНО. Наприклад: «Моя мама поїхала на весілля до Нью-Йорку, а мені довелося залишитись удома з татом і братом та їсти млинці». У свою чергу «Особа дня» запитує: «У когось є запитання чи зауваження?» (Ви подивились відео?) Запитайте у своїх дітей, коли вони будуть «людиною дня» наступного разу. Багато з них розпочали розмірковувати над «Планом». (Т-с-с: це в абетковому порядку, просто спитайте свою дитину: «Чия черга була сьогодні?»)

Ми зробили такий ЧУДОВИЙ початок! Ми з нетерпінням чекаємо на можливість розказати більше на зустрічі випускників!

Автор: К. Бейн

Освіта.ua
10.04.2007

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів