Від шкільного уроку до досконалості у професії

Сервіси та додатки з наукової тематики для учнів та вчителів шкіл, для роботи та відпочинку

Від шкільного уроку до досконалості у професії

Edutainme підібрали кращі програми та сервіси для вивчення науки у всьому її різноманітті, які вдало підійдуть як учням шкіл, так і вчителям, викладачам та просто людям, які цікавляться хімією, фізикою, біологією, математикою та іншими науками.

НАУКА ДЛЯ ШКОЛИ

Get a class. Get a class - це некомерційна ініціатива, спрямована на стимулювання інтересу школярів до фізики. У розробці курсів беруть участь як практикуючі вчителі, так і викладачі освітніх проектів для обдарованих школярів. У даний момент на сайті розміщені десятки коротких відеоуроків з фізики в дослідах і експериментах, наочність яких зашкалює. До відеоуроку додаються завдання - щоб оцінити, наскільки добре ви засвоїли тему. Для вчителів передбачений дуже зручний банк завдань із сортуванням за складністю. Вибрані задачі автоматично розбиваються за варіантами та висилаються класу. Також можна створювати власні курси або уроки.

QuipperSchool. Просунутий онлайн-підручник з фізики, хімії, біології та математики для старшокласників. Будь-який вчитель може зареєструватися і створити свій клас, в якому учні, які приєдналися до Quipper, зможуть читати лекції онлайн, а потім проходити там готові тести за темами. Крім того, Quipper School - це ще й освітня соцмережа, тому учні отримують не тільки завдання, а й точковий або колективний зворотній зв'язок від їхнього викладача. Серед доступних зараз предметів: англійська, фізика, хімія, біологія і математика для 9-11 класів. Всі лекції детально прописані і зручно розділені на невеликі розділи і теми. При цьому кожен вчитель може самостійно сформувати свій навчальний план із великої кількості тем, за яким можна з легкістю відстежувати успішність своїх учнів у спеціальній вкладці. Ідеологія розробників Quipper School близька пафосу Khan Academy, тому сервіс завжди був і буде повністю безкоштовним.

CK-12. CK-12 - архів відкритих освітніх ресурсів у формі ігор, текстів і відео на будь-яку тему: від тригонометрії та теорії ймовірностей до астрономії та інженерної справи. Із останніх оновлень - барвисті симуляції з фізики і цілий навчальний план з математики для початкових класів. Зареєструватися на ньому може будь-який вчитель або студент, який відкриє повний доступ до всіх його можливостей. Заслуга таких проектів у тому, що хороші вчителі ніколи не залишаться у нестачі ідей і завдань, а добросовісні учні, які потрапили до невмотивованого викладача, завжди зможуть самі знайти собі цікаві уроки за потрібною темою.

Chemcrafter. Анонс гри з хімічними експериментами Chemcrafter став одним з найпопулярніших матеріалів минулого року. Цей безкоштовний додаток для iPad являє собою віртуальну хімічну лабораторію, в якій можна проводити досліди будь-якого рівня складності і небезпеки. Додаток пропонує широкий вибір інструментів, інгредієнтів та реакцій - аж до самих руйнівних. Щоб вийти на новий рівень, потрібно розібратися з найпростішими дослідами і отримати достатню кількість балів.

НАУКА ЯК ПОКЛИКАННЯ

Всесвітня бібліотека наук. Всесвітня бібліотека наук - це грандіозна бібліотека і спільнота наукової освіти, створена за участю ЮНЕСКО, яка допоможе не тільки сьогоднішнім дослідникам, але й тим, хто хоче трохи краще розібратися, що значить бути вченим у сучасному світі. Сотні статей, електронних підручників, відео та словників допоможуть розібратися у змісті різних тем від генетики до нанотехнологій, а також пристрої міжнародної комунікації вчених і науці як професії.

Блог з наукової інфографікою. Не всіх зацікавлять навіть самі захоплюючі статті та підручники. Зате блог із анімованою науковою інфографікою від дизайнера та бакалавра молекулярної біології зможе подолати будь-які прояви скептичного ставлення до науки. Рухливі картинки розповідають про організми, які світяться, про дихання коника, анатомію комп'ютера та інші цікаві речі. Поки в блозі всього кілька сторінок, але нові таблиці, ілюстрації та інфографіка з'являються кожні 2-3 тижні. Для роботи над ілюстраціями використовується інформація з серйозних наукових джерел: книг, дисертацій, статей з журналів. Посилання на літературу можна знайти на самій інфографіці. Для тих, хто теж хоче займатися візуальною популяризацією науки, автор блогу підготувала невелике керівництво.

Віртуальні лабораторії. Якщо ж захоплення наукою вже успішно переросло в одержимість, то спробувати себе у ролі вченого на повну катушку допоможуть віртуальні лабораторії. Навіть якщо ви ще школяр. Два найпопулярніших і просунутих сервіси - віртуальне середовище Late Nite Labs і 3D лабораторія Labster. Втім, це вже навіть не зовсім навчальні інструменти, адже такими сервісами користуються зараз і дослідники з провідних інститутів світу.

ІНЖЕНЕРНА НАУКА

TryEngineering. TryEngineering допомагає зробити технічні науки цікавішими і простішими як для школярів, так і для вчителів. Викладачі можуть завантажити на сайті плани занять для учнів від восьми до вісімнадцяти років, а школярі - знайти мобільну або онлайн-гру практично за будь-якою темою, пов'язаною з інженерною справою. Окремо радує, що є і русифікована версія сайту, на якій переведена навіть значна частина (49 з 115) навчальних планів. Наприклад, можна провести урок з біометричних технологій, енергії вітру або нанотехнологій у виробництві водонепроникних матеріалів. Але чомусь локалізована версія TryEngineering оформлена набагато менш привабливо, аніж англомовний оригінал.

AutoDesk ForceEffect. Безкоштовний додаток на Android, iOS і Chrome для креслення й обчислення на допомогу студентам, інженерам і конструкторам-ентузіастам. Його можна використовувати просто як розвагу, сфотографувавши свій велосипед і розрахувавши, які сили діють на його конструкцію. Для тих же, хто планує серйозно вкластися у свою освіту інженера, проектувальника або архітектора, є російськомовна платформа з онлайн-курсами з інструментарію просунутих інженерів KiloNewton.ru.

Олексій Морозов, Edutainme

Освіта.ua
12.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька
Чудові ресурси для вчителя і учня.... От лише виникає багато запитань 1. це забезпечення школи сучасними компютерами 2. Вільний доступ до інтернет ресурсу у пересічній школі, на рівні смт 3. Де українська версія? Ідеї просто чудові. Але вчитель має втілювати їх у життя, а не сидіти з словником і виправляти помилки перекладу. Дуже хочеться вірити, що це все у нашому недалекому майбутньому.