Як стати щасливим... на роботі

Щоб на роботі почувати себе щасливим, варто знайти такий рід діяльності, який вам самому до душі, але це не завжди легко... і навіть якщо ви зайняті своєю улюбленою справою, то іноді почуваєте себе нещасливим

Очевидно, кращий спосіб підняти собі настрій - це включити на повну голосність пісню «Абби» Super Trouper і хвилин п'ять потанцювати, стрибаючи по всій кімнаті. Але якщо ваші товариші по службі цю групу не люблять ... що ж, спробуйте слідувати нижченаведеним порадам.

Дивіться на речі ширше. «Те, що відбувається з вами в робочий час, - важливий, але далеко не єдиний елемент вашого життя», - каже Майкл Чемберс, виконавчий директор фірми «Bacs», що займається обробкою платежів. Намагайтеся пригадувати все хороше, що є в інших сферах вашого життя.

Усвідомте, що щастя досяжне. «Дуже часто ми просто не зауважуємо найбагатших джерел задоволення та усвідомлення в нашій роботі, хоча вони, можна сказати, прямо на очах, - пише Таль Бен-Шахар у своїй книзі «Щасливіше». - Щоби перетворити потенційну можливість щастя в реальний факт, для початку треба усвідомити, що така можливість існує».

Подивіться на те, що відбувається, під іншим кутом. Якщо вас замучила монотонна рутина, охопіть поглядом загальну картину й нагадайте собі, чому ви вибрали саме цю роботу - наприклад, що ви розділяєте мету вашої організації, яка бореться з бідністю, або що досвід, отриманий у цій фірмі, допоможе вам улаштуватись на посаду, про яку ви мрієте.

І навпаки, якщо саме загальна картина вас пригнічує - наприклад, ви думаєте, що прийшли у світ аж ніяк не заради того, щоб допомагати своїй компанії озолотитись, - спробуйте зосередитись на конкретних завданнях, які вам добре даються. Не варто недооцінювати задоволення, отримане від того, що ви успішно розправилися з якою-небудь дрібницею, - нарешті розібрали свою шухляду вхідних листів або вирішили надокучливу адміністративну проблему.

«Оточуйте себе щасливими людьми... навіть якщо для цього вам буде треба щось для них зробити», - каже Марк Вудс, який проводить тренінги з мистецтва самонаснаги та самовдосконалення: «Люди позитивно реагують на те, що ви їм допомагаєте, а щастя оточення заразливе». Він також радить знайти собі наставника, який (яка) любить свою роботу і може підтримати вас морально, а також допомогти з рішенням технічних питань.

Від скигліїв, навпаки, треба триматись подалі: тоді як позитивно налаштовані люди не дають вам сумувати, колеги, які скаржаться з ранку до ночі, неодмінно змушують вас скиснути.

Примиріться з реальністю. Фокусуйте увагу на сприятливих можливостях, які створить зміна у вашому житті, замість того, щоб думати винятково про її безпосередні негативні наслідки. «У мене був рак кістки. Коли мені було 17 років, мені ампутували ногу, - розповідає Вудс. - Я міг би зітхати «горе мені, горе мені», але замість цього сів і замислився: «Ну добре, така ситуація зараз, що я можу на цій основі зробити?» (У випадку Вудса справа скінчилась тим, що він завоював чотири золотих медалі на Параолімпійських іграх).

Викладайтесь по максимуму. «Якщо ви знаєте, що робите свою роботу так добре, як тільки можете, це іноді вселяє почуття задоволеності, навіть якщо усе складається не зовсім так, як ви сподівались, - говорить Вудс. - Пишайтесь тим, що добре виконуєте свої обов'язки.»

Правильно розраховуйте свої сили. Від перевтоми та стресу часто розвивається почуття нав'язливої тривоги й невдоволення життям. Постарайтеся зробити так, щоб у вас вистачало часу для себе: для фітнесу, для родини, для спілкування з друзями, для відпочинку, радить Чемберс. Це виручить вас і в тих неминучих ситуаціях, коли доводиться працювати довше або напруженіше, ніж звичайно.

Перепочиньте. Якщо вас усе дістало, треба ненадовго вирватись із середовища, де вам погано, рекомендує Чемберс. «Підіть прогуляйтесь на самоті або запросіть колегу на чашечку кави. Це допоможе вам заспокоїтись і подивитись на ситуацію тверезо.»

Уживайте заходів. Якщо на роботі вам щось псує життя, не чекайте, поки проблему вирішить хтось інший - усуньте її самі. «Відчувайте особисту відповідальність за те, що не зовсім удається або може бути зроблено краще, - каже Вудс. - Начальство любить активних людей, тож вас, можливо, підвищать по службі, але в будь-якому випадку ви поліпшите ситуацію на своєму власному робочому місці й відчуєте себе краще.»

Будьте чесним із самим собою. Можливо, ви нещасливі від того, що робота вам не підходить? «Прислухайтесь до своєї незадоволеності, - каже Чемберс. - Чи можете ви усунути її в даному місці чи це знак, що настав час рухатись далі?» Якщо ви зробили все, що могли, щоби підняти собі настрій, але все одно на роботі у вас на душі кішки скребуть, то, мабуть, настав час підшукати що-небудь новеньке. «Багато людей є рабами своєї роботи не тому, що в них немає вибору, а тому, що вони зробили вибір, який поставив їх у це неприємне становище.»

Освіта.ua
07.11.2007

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів