Білль про права батьків, які актуалізуються

Редакція започаткувала ознайомлення з книгою американського психолога Еверетта Шострома, яка вже давно стала світовим бестселером. Як стверджують обізнані з роботами вченого, його книги допомогли мільйонам людей "стати людьми"

Упевнені, що надруковані матеріали примусять переглянути власні світоглядні позиції з приводу виховних можливостей учителів і школи.

БАТЬКІВ НЕ ВИБИРАЮТЬ

Чим, по-вашому, відрізняється батько, котрий актуалізується від маніпулятивного? Тим, що він зорієнтований на реальність, на те, що є, а не на те, що має бути, що випливає, тощо. Він приймає свою дитину такою, якою вона є, і допомагає їй зростати.

Такий батько не поділяє світ на дві нерівні половини - дитячу та дорослу. Для нього світ єдиний: це світ особистості, де кожний має право задовольняти свої власні потреби. Давайте подивимось, як батьки, котрі актуалізуються, вирішують проблеми дітей.

1. Співробітничайте з нами. Не намагайтесь бути більш інфантильними, ніж це є насправді, граючи безпорадність і дурість. Простягніть нам руку допомоги та дайте зрозуміти, що ми можемо рости разом і що ми можемо на вас розраховувати.

2. Пам‘ятайте, що серйозне навчання означає серйозну справу.

3. Ми не були батьками завжди, ми стали батьками в момент вашого народження. Тому наш батьківський стаж дорівнює вашому віку. Як батьки ми ровесники вам і не менше за вас потребуємо допомоги та підтримки. Від нас залежить, якими ви станете, але й від вас залежить, які батьки вийдуть із нас.

4. Ми намагаємося звести до мінімуму наші вимоги та не часто вживати «ти повинен». Але й ви спроможіться розвинути в собі відповідальність і, не чекаючи вимог, здійснити акт доброї волі: «Давай, я зроблю...».

5. Зрозумійте, ми (дорослі) не менше вас здатні на помилки. та найчастіше ми неспроможні. Будьте великодушні та прийміть нашу здатність падати.

6. Дуже хотілося б, щоб ви не кривдили нас своєю неуважністю, коли ми про вас піклуємося. «Дякую» - це такий стимул!

7. Намагайтеся приймати наші правила, навіть якщо не зовсім розумієте їх. Ми дійсно іноді знаємо, що краще.

8. Не завжди чекайте відповіді від нас. Постарайтеся самі проаналізувати та зрозуміти запитання. Розуміння запитання важливіше, ніж знання відповіді.

9. Пам‘ятайте, що нам приємний ваш інтерес до нашої діяльності. Дорослі не завжди консервативні, і ви зможете полюбити чимало з того, що ми робимо.

10. Постарайтесь любити нас і тоді, коли ми помиляємось. Батьки - не боги й не янголи, хоча й намагаються ними здаватись.

11. Не варто механічно брати з нас приклад! Не копіюйте нас, підходьте до цієї справи творчо, будьте самими собою.

12. Постарайтеся ставитись до нас, як до рівних. Батьки аж ніяк не раби своїх дітей: нам теж потрібна справедливість.

13. Ми теж маємо потребу у відпочинку. Поважайте наших друзів, як ми поважаємо ваших. Наші дії можуть видатись вам безглуздими, але ми маємо на них повне право.

14. Наше помешкання належить нам УСІМ. Речі, звичайно, не настільки важливі, як люди, але постарайтесь навчитись поважати речі, які високо цінують люди.

15. Ми хочемо бачити вас молодшими партнерами нашої сімейної фірми. Але не поводьтесь так, начебто ми вже на пенсії. У нас іще активна роль у компанії.

16. Навчайтесь приймати свої власні рішення, а ми будемо любити вас поза залежністю від того, чи мудрими будуть ці рішення чи ні.

17. Ми ростемо й розвиваємось разом із вами. Тож давайте гребти разом і в одному напрямку, інакше наш сімейний човен запросто може перекинутись.

18. МИ ЛЮБИМ ВАС!

Автор: Е. Шостром

"Анти-Карнегі, або Людина-маніпулятор"


05.02.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів